Automatická pračky

Od: Datum: 04.07.13 21:17 odpovědí: 7 změna: 05.07.13 13:10

Po 24 letech používání odešla pračka Tatramat s plněním zhora. Koupila jsem elektrolux, ale ostatní jsou nastejno, tj. nevidíte, zda se buben točí, není možno program přerušit, nevím, zda jsem nedala nevhodný prací prášek (nadměrná pěna), nevím ve které fázi programu se pračka zrovna nachází, nevím, zda program pokračuje, nebo se "zasekl" na jednom místě. Zlatá Tatramat! Proč všechno dobré a kvalitní odešlo z trhu, např televize Orava?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.13 21:29
avatar

To všechno je proto, že pračce nevěříte, neznáte ji ještě. Dělá jiné zvuky, jinak se chová. To chce klid, ona si to vyřídí sama. Vůbec ji do toho nezasahujte. To bude dobré a vy budete nadšená, až se s ní sžijete. ;) Důvěřujte ji!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 04.07.13 21:31
avatar

Dobrý den, mé vysvětlení je prosté. A to tak, že 20. století bylo ještě století kvality, ale 21. století je už jen stoletím spotřeby. Asi tak bych to viděl já. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.07.13 22:20
avatar

Opravují se i 24 let staré pračky...

Točení bubnu/motoru lze zřetelně slyšet...

Nadměrnou pěnu najdete na konci pracího cyklu v okolí zásobníku prásku a hlavně v manžetě...

Pračky mají většinou ledky popř displej který by zhruba měl ukázat kde cyklus je, dražší kousky mají displej s časem do konce...

Nic neodešlo věci jsou stále kvallitní ale...

Tady jde hlavně o CENU... Zatímtco ta tatramatka 25 let zpět +/- 3-5 tis. a průměrný plat byl kolem 2 tis i méně to bylo drahé...

Dnes v případě některých značek si průměrný plat koupíte 4-5 praček ... od toho se odvíjí vše ostatní...

Pokud dáte za pračku vzhledem k době minulé teoreticky 2 průměrné platy koupíte tu nejvyšší spičku s všemi serepetičkami...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 04.07.13 22:32

Tatramat je teraz Whirlpool . Zmenil sa horný kryt tak, že je síce nepriesvitný, a počas prania je uzamknutý bezp. zámkom, ktorý sa odomkne až po skončení prania, po určitej chvíli. Na hornej ploche sú svetelné zelené diódy, ktoré ukazujú, čo robí práčka v ktorej chvíli. Keby nastala porucha, tak sa rozsvieti kontrolka poruchy, má aj kontrolku keď práčka nemá vodu, alebo je upechatý filter. Za priesvitným krytom zo starých práčok netreba smútiť. Najvýhodnejšie sú terajšie práčky v tom, že majú odpružený bubon, a netancujú po kúpeľni, nepotrebujete ju podkladať zvláštnym stojanom aby vám nenarazila na stenu alebo vaňu. Otáčky pri odstreďovaní sú až 1000 otáčok, takže sa lepšie odstráni voda. Okrem toho môžete odtok z práčky napojiť priamo na sifón umývadla alebo drezu, ( samozrejme sifón musí byť prispôsobený, aj také sa predávajú ). Takže vám odtoková hadica nespadne na zem a nevypustí vodu k susedom pod vami.

Zastaviť pranie sa dá, napr. Whirlpool AWE 7519 má zvláštne tlačítko na preušenie, len musíte vyčkať, kým vám neodomkne bubon. ( obyčajne okolo 5 minút ).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 04.07.13 22:37

Ešte som si spomenul, že displej vám ukáže minutáž prania toho programu, ktorý ste si zvolili, ešte pred začiatkom, takže sa môžte rozhodnúť o programe. A počas prania vám ukaže koľko minút zostáva do konca.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.13 12:10

To máte pračku asi z osumnástého století.Vše co na pračce nezjistíte tak já si ověřit mužu.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentakjdukolem
Datum: 05.07.13 13:10

O jaký typ se jedná? My koupili na chalupu skoro nejlevnější co byla na trhu, je samozřejmě bez displeje, prací programy se nastavují pomocí mechanického otočného tlačítka (nevím jak se správně nazývá), ale i tak je vidět, v jaké fázi se nachází. A k tomu je manuál, co která program dělá, kolik máchání, odstředění atd. Je také s vrchním plněním, takže dovnitř vidět není.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.