Přezimování nadzemního bazénu venku

Od: Datum: 04.07.13 09:07 odpovědí: 4 změna: 26.10.14 22:23
avatar

Máte někdo zkušenost z přezimováním nadzemního bazénu? Samozřejmě návody to zakazují. Jde mi hlavně o praktickou zkušenost.

Zatím jsme ho vždy uklízeli, ale i samotné skládání mu nesvědčí a po 4 letech rozpraskal v místech ohybu, což zatím vyřešilo asi 5 záplat *smich* Je to klasický s nafukovacím prstencem. Už párkrát jsem ho viděl na zahradách i přes zimu.

7m3 vody není tragédie, ale líbilo by se mi alespon 5m3 vody ročně ušetřit (vypouštět jen část) a hlavně by odpadla ta práce s úklidem. Zazimování čerpadla je brnkačka, práce s bazénem to je opravdu výzva.

Neříkejte mi, že když si někdo pořídí nadzemní bazén s>10m3 vody, že to každý rok vypouští a uklízí do místnosti, kde nemrzne :)

Co vy na to?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.07.13 09:24
avatar

Dobrý den, já jsem vždy viděl nevypuštěný bazén na zimu, který je zahloubený do země. Tam někdo vypustí částečně a někdo asi vůbec. Na hladinu se mohou dát kusy polystyrenu a i zakrýt plachtou.

U té "nafukovačky" by se to mohlo udělat také tak. Jenže, nebál bych se ani tak zamrzlé hladiny, jako spíše, co udělá mrazem ten plast - tedy, zda je mrazuvzdorný. No, a také záleží na tom, jaká ta zima bude.

Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanyny2
Datum: 24.08.14 11:47

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli jste nechali bezén přes zimu venku a jestli to přežil. Také o tom uvažuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.14 22:07

nechal jsem,plášt vydržel ale prstenec popraskal ,čína plast to nevydrží,byl to teda 4 letý bazén který už místy utíkal tak to byl jen pokus

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.14 22:23
avatar

tak úspěšně jednu zimu přežil a nevypadá, že by mu to ublížilo. Takže uvidíme, co další zimu a zda i tuto zimu budu na něm zase bruslit *smich*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.