Jak nastavit přerušený elektrický kabel

Od: Datum: 04.07.13 00:23 odpovědí: 8 změna: 04.07.13 16:35

Dobrý večer. Mohl by mi někdo zkušený poradit zda lze nastavit odstřižený elektrický kabel (uvnitř asi 5 vodičů) o napětí 380 V? Zloději v chatce kabel odstřihli v délce 4 m v místě, kde vychází ze země a odkud pak pokračoval k desce s pojistkami. Rozvodná skříň, odkud je kabel v zemi k chatce veden je ve vzdálenosti 250 m a já nemám síly ani prostředky položit kabel nový, ale zejména bych se bál, že by jej zloději ze země vytáhli jakmile by zjistili čerstvě zaházený výkop. Rád bych věděl jestli mám šanci kabel nastavit a nebo to mám vzdát a elektřinu odhlásit. Rád bych ale elektřinu zachoval. Děkuji za odpověď. Fredy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.13 00:26

Půjde natstavit, odborní rádcové brzy poradí...jaký má kabel průřez? ...

Buť se slisuje do dutinek s novým, případně se použije svorkovnice za pár korun a důkladně zaizoluje...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.07.13 00:44

Nejsem elektrikář, ale předpokládám, že na tohle půjde použít kabelová spojka. Ale sám bych to nedělal a obzvlášť ne svorkovnicí za pár korun :)

Ohodnoceno: 0x

Od: lego®
Datum: 04.07.13 00:36

Neni problem to udelat, prodavaji se na to primo sady: http://www.sitel.cz/categories/view/categoryId/573 , http://www.skeldo.cz/eshop-ka…abely-do-1kv-svczc-6-35s.html a pod..
Elektrikari v okoli by meli vedet.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 04.07.13 11:35

To je komunikační

Od: lego®
Datum: 04.07.13 12:06

Na ukazku to dle meho nazoru staci.
Stejne pokud clovek nevi ze se neco takoveho vyrabi, tak to ani nebude ani sam pouzivat a ten kdo to bude delat si koupi co potrebuje.

Datum: 04.07.13 16:15

Použil bych dutinky na hliník hliníkové na měď měděné zjistěte průřez žil v kabelu k tomu dutinky a smršťovací bužírku s lepidlem jednu větší a jednu na průměr dutinek spojit jednotlivé žíly musíte stupňovitě v případě že byste spojoval vše v jednom místě by výsledný spoj nešel přetáhnout smrštˇovačkou.Ještě musíte někde půjčit ruční lisovací kleště na zalisování dutinek.Jestli nejste technicky zdatný a nemáte potřebné kamarády tak pozvěte elektrikáře a domluvte se s ním.

Ohodnoceno: 2x

Od: belkvk
Datum: 04.07.13 16:33

Kdyz uz tak lisovaci spojky... dutinky ne a uvebec uz ne sroubove spoje..

Od: belkvk
Datum: 04.07.13 16:35

dutink se pouziva na slamene vodice na koncovku pod svorku..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.