Malování interiéru, oprava zdí

Od: Datum: 03.07.13 18:31 odpovědí: 4 změna: 09.07.13 23:02

Dobrý den,

zdědil jsem domek ze 70-tých let, který se snažím postupně dobře opravit renovovat, ať už něco sám nebo řemeslníky. Řeším momentálně opravu zdí. Přikládám očíslovanou fotku s dotazem. Pokud se tu najde nějaký člověk z oboru budu rád za reakce ve smyslu jakým postupem a jakým materiálem opravu nejlépe realizovat.

obrázek 1 a 2: ojediněle na částech zdi je možné vidět drobné prasklinky _ v jednom pokoji se známkou drobného olupování. Co s takovou zdí provést nejlépe?

obrázek3: Vyměňoval jsem radiátory. Potřebuji natřít části u sváru trubek. Jakou barvu je možné bezpečně použít pro vřící trubky?

obrázek 4: v jednom pokoji je v rohu zeď jakoby na cca 30cm pokleslá, nerovná. Co to může být?

Obrázek5: v jedné sklepní místnosti jsou zdi jakoby ušmudlané, umaštěné a rohy zdi odloupané. Jak, čím nejlépe opravit tohle?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.13 07:46

Ad topení - existují nátěry přímo na topení. Od Colorlaku tuším Profi-radiator a jsou i jiné. Možná by to ale ustála i normální syntetika.

Ad trhlinky - pokud není omítka podfouklá (dutý zvuk při poklepu), vlasové bych řešil pouze přeštukováním, větší proškrábnout do tvary V, (příp. napenetrovat sokratem), vyplnit cementovým lepidlem a přeštukovat. Stejně ale není zaručeno, že to nebude praskat znovu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petrrohlicek
Datum: 09.07.13 17:33

Díky za tipy. Zdi bych rád i z definfekčního důvodu nejprve jednou přetřel, nabílil vápnem. Co, jaký produkt jako finální barvu?

Pokud by oprava hned praskala znovu, co potom? Obouchat až na cihlu a nahodit znova všechno?

Od: petrrohlicek
Datum: 09.07.13 16:09

Neznáte někdo nějaký eshop, kde je možné tohle všechno pod jednou střechou nakoupit? Ještě, původní stěny jsou líčené vápnem. Čím je vhodné ličit v dnešní době. Případně, kde koupit vápno, tyto potřeby..?

Od: trtr
Datum: 09.07.13 23:02

Zdravím, na ten radiátor doporučuji barvu eternal na kovy, barva vydrží opravdu hodně a je taková pružná, nepraská, dobře kryje a hlavně nesmrdí jako ředidlo. jediné co je třeba dodržet je důkladně svár či jiné části obrousit ocel kratáčem a omýt Odmašťovačem od Eternalu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.