Mezera mezi deskou linky a sporákem

Od: Datum: 03.07.13 11:31 odpovědí: 12 změna: 04.07.13 14:10

Bylo nutno tam enchat cca 6 cm pro možnost ev. vyndání sporáku zpět, ale mezera mi vadí, čím ji zaplnit nebo co dát nahoru, zkusila jsem tam dát kus latě, ale ta padá dolů, díky za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 03.07.13 11:41

Zkuste se v prodejnách s nábytkem zeptat na plastovou spojovací lištu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.07.13 12:16
Nějak mě není jasný proč tam nechávat takovou mezeru. Dej sem fotku at to je vidět.

Datum: 03.07.13 13:11

Právě jsme skončili rekonstrukci kuchyně a řešili totožný problém. Koupili jsme v železářství úhelníky, na které jsme našroubovali 6 cm široké dřevěné laťky. Úhelníky se pak přišroubovaly na bok linky. Na tyto laťky pak obkladač nalepil lepidlem proužky obkládaček. Mezera se tak zaplnila docela pěkně :))

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.07.13 15:29

To je sice hezké, ale kdybych potřebovala sporák např. v záruce opravit, tak by to bylo opravdu velké rozšroubová ní aby se dostal ven

Datum: 03.07.13 15:15

Trouba sporáku při pečení dost hřeje. Mezerou větrá, chladí se. Také to mám tak. :)

Datum: 03.07.13 15:30

Na kolmé desce kuchyně je nalepen plátek od výrobce, takže sporák může být přilepen až na ten plátek a žádnou další mezeru nepotřebuje

Od: hop®
Datum: 03.07.13 18:22

Pokud myslíte mezeru na boku sporáku, nechápu proč bylo nutno nechat 6cm. Stačí milimetrová mezera na každé straně a sporák lze vysunout dopředu. Pokud tedy nemáte nějaký speciální sporák s lichoběžníkovým půdorysem... ;)

Datum: 03.07.13 19:31

Stále mě není vůbec jasný kde a hlavně proč je mezera 6 cm. Na vytažení sporáku stačí, jak je již zde uvedeno milimetr na každý straně.

Jedině, že by to byl nějaký extra atyp kuchyně, ale stejně mě to není úplně jasný. Už jsem v životě udělal nespočet kuchyní a nikde nemusela být nějaká několikacentimetrová mezera aby šlo něco vytáhnout.

Datum: 03.07.13 19:56

nevím, co je na tom nejasného, linka byla v bytě na pevno, když jsem se tam nastěhovala a otvor na sporák je o 6 cm větší, tudíž ho mohu přirazit buď ke zdi nebo k lince a pořád tam ta mezera je a drží se tam spadlá mastnosta nebo tam něco padá Alena

Datum: 03.07.13 20:06

No, není mě to moc jasný ani ted. Asi se jedná o svislou spáru. Od země až k pracovní desce a ta lišta co tam máš ti stále padá? Nebo máš kratší pradovní desku? Pokud se jedná o svislou spáru a padající prkénko, či lištičku, normálně bych ji přišrouboval skrz stranu ze skřínky. Dvou šroubků si ve skřínce nikdo nevšimne.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.07.13 14:10

díky, já ji měla jen zasunutou, ale dnes mi dal truhlář novou desku, nechal tam mezeru jen cm na prst a prý půjde sporák vytáhnout, koupila sjem nový, tak doufám, že se moc brzo vytahovat nebude muset, díky Alena

Od: hop®
Datum: 03.07.13 21:00

Potom stačí uříznout lištu 6cm, dlouhou podle pracovní desky (60cm?) a na dva "vinglíky ji přišroubovat buď do zdi nebo do boku skříňky. Sporák vytáhnete, lištu přišroubujete a sporák zasunete...

doplněno 03.07.13 21:02:

... a hlavně se nedivte, že nám je to nejasné, původně píšete, že BYLO NUTNO NECHAT 6cm MEZERU KVŮLI VYNDÁNÍ SPORÁKU! *bzum*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.