Vyklizení zahrady, jak postupovat?

Od: Datum: 02.07.13 21:56 odpovědí: 9 změna: 03.07.13 20:03

Ahoj, prosím o radu v našem případě-koupili jsme chatu na městském pozemku, předešlí majitel měl na pozemku neuvěřitelné harampádí, tak se do smlouvy dodalo, že má 14 denní lhůtu na vyklizení pozemku od jeho věcí. Jenže tak se nestalo, jak mám postupovat dál? Můžu ty jeho krámy (dřevěné trámky, plechy, rezatá houpačka, kamení a jiný netříděný odpad)odvézt, co když je bude chtít? Může mě nějak žalovat nebo tak něco? Na maily a telefony nereaguje. Děkuji za odpovědi moc! K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 02.07.13 22:14

Dobrý den.

Vyzvala bych tedy předešlého majitele ještě jednou písemně k odklizení jeho věcí na pozemku a stanovila bych mu konečnou lhůtu k provedení. Upozornila bych ho, že po uplynutí lhůty se všemi věcmi naložíte dle vlastního uvážení. Po uplynutí lhůty bych už déle nečekala a nepotřebných krámů se zbavila.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pavelv*
Datum: 02.07.13 22:18

A jak je to napsáno ve smlouvě? Je tam, že má 14 dní na vystěhování a nic víc? Tak po 14dnech má smůlu, jestli je smlouva z právního hlediska správně.

Myslím že pokud by se napadla smlouva, tak je neplatná celá a ne jen část, takže bych mu to vyházel, pokud se s tim chcete zaobírat. Nebo pokud to byla jeho povinnost, nechal být a podal trestní oznámení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kytina*
Datum: 02.07.13 22:25

Máme kupní smlouvu a k ní je dodatek, kde je uvedeno, že se prodávající zavazuje pozemek do 14 dnů vyklidit, avšak není tam uvedena žádná sankce při nedodržení. Což již dnes vím byla chyba.

Datum: 02.07.13 22:29

Nafotit (aby Vás nemohl zpětně napadnout, že mu tam zůstaly cenné věci) a zlikvidovat

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 02.07.13 22:58

Otázkou je, jak je ta smlouva napsaná, že ano. Pokud tam není sankce nebo co se stane když nevyklidí, špatná smlouva. Písemně ho uvědomte, že byl nečinný a uklízejte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kytina*
Datum: 02.07.13 23:16

.. a nemůže mě potom žalovat, že jsem nakládala s cizí věcí nebo něco v tom smyslu?

Od: uska®
Datum: 02.07.13 23:25

Co když si zlomil nohu a je ve špitále? Já vidím problém v tom, že s ním komunikujete telefonem nebo emailem a doklad od toho nemáte žádný. Pošlete mu doporučený dopis s tím, že lhůta vypršela a že dne xxx vyklidíte za něj zahradu, pokud do té doby neučiní sám. bla bla bla ... Na webu České pošty si dle podacího lístku ji zjistíte, zda si dopis převzal či ne. Pokud nebude komunikovat i po převzení dopisu, tak objednat kontejner.

doplněno 03.07.13 10:01:

Na takové upozornění nepotřebujete nějaký vzor. Napište, že termín pro vyklizení pozemku vypršel, na tel i e-mail nereaguje, tak mu dáváte na vědomí, že když do data ... nevyklídí pozemek, tak to uděláte za něj a fakturu za kontejner a odvoz mu pošlete k proplacení. Vím, že z něho ndostanete ani kačku, ale napsat to můžete. Hlavně poslat dopis doporučeně, ať víte že si jej přebral avy ať máte doklad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kytina*
Datum: 02.07.13 23:34

... ještě prosím o radu, co vše by měl takový dopis obsahovat - je tam něco vyloženě nutné napsat?

Od: kytina*
Datum: 03.07.13 20:03

Děkuji, za informace jenom se chci zeptat, jste právně znalí nebo to víte ze zkušenosti nebo?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.