Přístavba - přestavba balkonu na chodbu

Od: Datum: 01.12.13 21:23 odpovědí: 9 změna: 02.12.13 22:17

Chtěli bychom namísto balkonu, který je v havarijním stavu, přístavit část budovy, která by sloužila jako chodba (plocha 1,5x6m). Tato část budovy je orientována na jih. Bylo nám doporučeno, aby se zachovaly původní ocelové I profily a "přístavba" se provedla z lehké konstrukce (OSB desky a sádrokarton). Jak by se kotvila přístavba na původní zděnou stavbu? Není lepší to vyzdít? Použít jiný typ konstrukce?

Děkuji předem za odpovědi!

http://uloz.to/xhT7qyTk/balkon-png

http://uloz.to/xR5TmG6z/dsc04661-jpg

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 02.12.13 02:23
Zdravim. Zalezi kolik chcete investovat. Misto stavajicoho balkona bude co? Strecha nebo zase balkon? Konstrukce z OSB a sadrose je levnejsi a rychlejsi, ale I tak se nejspis nevyhmete delani zakladu pod pristavbu.
Ohodnoceno: 0x

Od: barakp
Datum: 02.12.13 07:32

Jak jsem již předeslal, balkon (lodžie) by plnila funkci chodby, která by měla být plně integrována do původní stavby. Představa je taková, že by došlo k prodloužení střechy (nová střecha) a vsazení velkoformátových oken a to kvůli orientaci na jih (viz obrázek z malování). Tím by se nám zvedla užitná plocha 1. patra o potřebnou metráž a pokoje by tak neměly rozměry 3,5 m na šířku, ale potřebných 5 metrů (odečetl jsem původní chodbu). Zateplení je samozřejmostí.

Od: paw®
Datum: 02.12.13 08:23
Aha. Ja myslel puvodne, ze to chcete natahnout v prizemi. Pokud by se to delalo z sdk a OSB, tak prichyceni ke zdi pres srouby a chemickou kotvu. Nejprve dreveny ram a na to sdk a OSB.jako se delaji drevostavby.
Pokud jsou traverzy nesouci balkon v poradku, tak klidne vyzdit. Treba z Ytongu. Balkon zateplit I zespoda.

Datum: 02.12.13 08:49

Super, děkuji za názor!

Datum: 02.12.13 10:30

něco podobného jsem dělal,ale základ pod to a vyzdít itongem

doplněno 02.12.13 10:36:

traverzi byli v poho jen se prodloužily našoupal jsem do nich 6cm fošny na ně igelit armatura a beton ,vylila se deska a na ní izolace a nyní z toho je pochozí balkon,kraj je samozřejmě staženej betonovým věncem s armaturou,3roky a ani se to nehlo-))

Od: sejny*
Datum: 02.12.13 12:43

Omlouvám se za dotaz zcela mimo - ale v jakém programu jste vytvářel tyto nákresy? Předem díky za info.

Datum: 02.12.13 12:59

třeba v google sketchup to jde

Datum: 02.12.13 14:47

To je obyčejné malování sady MS. ;)

Datum: 02.12.13 22:17

A jak jste v malování udělal kótování a přesné rozměry?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.