Zápach z pračky

Od: Datum: 30.06.13 01:36 odpovědí: 6 změna: 30.06.13 19:29

Dobrý večer,

dnes po vyprání prádla jsem zjistila, že to není to pravé ořechové a prádlo nevoní podle mých představ. Celý den mi to vrtalo hlavou. Po grilovačce a příchodu domů mi to nedalo a sedla k internetu a četla všechny možné diskuze. Vyzkoušela jsem kyselinu citronovou s kypřícím práškem na vyvářku, ale bylo to zbytečné. Dala jsem na další radu z diskuze a vyndala čerpadlo, taky nic...Už jsem z toho byla skoro na prášky a tak jsem zkusila poslední možnou variantu, vyndala jsem zásobník na prací prášek a aviváž, ten je poměrně čistý, ten čistím každý měsíc, jelikož jsme jen dva tak pereme jednou do týdne, ale třeba tři pračky *smich* for byl v tom, že jak jsem zásobník vyndala z pozice dřepu a viděla co je nad tím šuplíkem, hned mi bylo jasné odkud vítr vane. Bylo tam tolik soplů, že jsem vzala savo a vystříkala pračku nad tím zásobníkem, nechala chvíli působit a pak utřela ještě houbičkou. Zatím jsem ještě neprala, ale myslím si, že kámenem úrazu byly právě ony soplíky *smich* . Určitě zakoupím v prodejně Lidl přímo čistič na pračku od značky W5, jelikož se tím vyčistí i guma okolo bubnu, tím pádem by další praní prádla nemělo dělat takovou neplechu.

Doufám, že Vám všem se stejným problémem má rada pomůže a budu ráda, když mi popř. napíšete nejlépe na můj e-mail: hlovoskova@seznam.cz...napište zda Vám moje rada pomohla ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.13 07:35

Každý máme nějakou zkušenost. Za ty dlouhé roky jsem vyzkoušela neuvěřitelné věci na vyčištění pračky. Nejvíce se mi oplatil litr octa, program na nejvyšší stupeň ohřevu, vyvířku s dlouhým praním. ;) Ocet místo aviváže dávám, když vím, že budu sušit venku. Ručníky jsou měkčí než po aviváži. :DNěkdo z rádců tady je opravář praček a gely na praní nazývá sračkami. ;) Proč si myslíte, že bychom vám měli psát na soukromou adresu? Tahle poradna funguje tak, že každý napíše své zkušenosti a ostatní buď, příjmou nebo se poučí nebo zavrhnou. Není třeba psát do soukromí. *hej*

doplněno 30.06.13 07:36:

Oprava: vyvářku s dlouhým praním :D

Ohodnoceno: 1x

Od: peginka
Datum: 30.06.13 11:56

Soukromá adresa z důvodu, že na takovéto stránky moc nechodím a snadno zapomínám ;)

Od: ron*
Datum: 30.06.13 07:51

Přesně tak, žádné drahé prostředky na čištění pračky, ale ocet a pračku pustit na vyvářku. Dlouholetá zkušenost.

Ohodnoceno: 0x

Od: fiik®
Datum: 30.06.13 17:55

Čistím pračku každý měsíc a nesmrdí nic, prádlo mě z ní krásně voní a když ho pověsím ven tak ho cítí i sousedé a jednou se mě sousedka ptala jaktože mě prádlo tak voní že jí poslední dobrou prádlo spíš smrdí tak jsme se tak nějak bavili o práškách a avivážích a pak došlo na teploty praní a ona že pere max na 40 a to i ručníky a utěrky povlečení a všecko - ono když pere jenom na 40 a nečistíte pračku tak se tam začnou usazovat bakterie a pračka začně smrdět. Jsem jí říkal že já skoro ani na 30 neperu z důvodu mé alergie skoro všecko peru na 60 stupňů, ručníky, ložní prádlo, utěrky na 95 stupňů a ono se i tím pračka čístí když se v ní vypere na 95..

Jinak na čistě bílé prádlo používám výhradně prací prášek na bílé a ne gely protože po tom akorát prádlo zašedne. Na černé a tmavé používám gel na tmavé a na barevné buď prášek na barevné nebo gel.

Ohodnoceno: 2x

Od: uska®
Datum: 30.06.13 19:13

Určitě zakoupím v prodejně Lidl přímo čistič na pračku od značky W5

Mně to zavání reklamou a proto je zde požadavek na odpovědi do soukromí.*hi*

Od: fiik®
Datum: 30.06.13 19:29

Reklamu by mohli udělat na úplně obyčejný ocet :)

Podle mě je jedno jestli je to z Lidlu nebo nějaký značkový odstranovač stejně na ocet to mít nebude a hlavně v ceně

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.