Staré dveře opálit nebo stačí jen sbrousit

Od: Datum: 05.08.13 16:47 odpovědí: 6 změna: 19.08.13 11:52

Dobrý den, pustila jsem se do renovace dřevěných interierových dveří natřených loupajícím se emailem v barvě slonové kosti. Začala jsem s opalováním, ale jde to pomalu a v baráku smradu šíleně. Ty jedny dveře dobojuju, ale chci se zeptat, zda by u dalších nestačilo jenom obrousit vrchní olupující se nátěr a natřít novým. Nebude to dělat neplechu a loupat se? Případně jakou barvu zvolit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.13 17:00
avatar

Základním úkolem je odstranit starý nátěr.Opalováním se odstraňují hlavně staré olejovo fermežové nátěry,kde se pryskyřice snadno taví při nižší teplotě.Pokud teplota nestačí a barva se pálí,místo aby jen změkla,pak se musí použít jiný postup,třeba lohové odstranění barvy.Pokud je k dispozici rovinná bruska,je pro někoho výhodnější odstranit nátěr touto cestou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.13 17:40
avatar
Nalepte na dveře kus izolepy a trhněte. Jestli na izolepě budou kousky barvy, tak stará barva musí dolů protože by se vám to odloupalo i s novým nátěrem. Jinak stačí dveře jen přebrousit a odmastit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.13 17:30
avatar

"...Jinak stačí dveře jen přebrousit a odmastit.."

Nestačí. Pokud to má k něčemu vypadat, musí staré vrstvy barvy dolů (pokud je jich víc, než 2). Jinak bude sice možná barva držet, ale povrch budete mít samý ďolík a bude to ohavné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rick*
Datum: 06.08.13 16:38

Doporučuji obrousit smirkovým plátnem na dřevo hrubosti 120, hrubost 100 a méně může způsobit vrypy.Poté otřít prach a natřít základní syntetickou barvou případně vrchní ,ale dostatečně naředěnou.Kolem pantu odmastit benzínem.Já to natíral válečkem 2vrstvy a cena 22 kč za jedny dveře.Je nutne mezi vrstvami nechat proschnout přes noc ať syntetika vytvrdne.Na kliky jsem použil sprej na plasty.Malujte vždy jen jedním směrem ,nejlépe podelně a dobře naředěná barva se slévá!Doporučuji odzkoušet na podobnem kusu dřeva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.13 17:44
avatar
Záleží jak moc hezký to má být. Pokud nic moc, tak opravdu stačí jen lehce přebrousit a natřít.
Pokud to má vypadat opravdu hezky, tak to musíš opalit až na dřevo, pretmelit, obrousit a teprve pak natirat. Práce jak na kostele. Ale výsledek stojí za to.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: misu*
Datum: 19.08.13 11:52

Děkuji za rady, o víkendu jsem opálila a začala brousit, vypadá to docela dobře a jsem ráda, že jsem vytrvala (i přes ten smrad, kvůli kterýmu mi zbytek rodiny spílal).. je vidět na některých místech, že jsou nějaké narovnosti řešeny tmele už dříve + se chystám na dotmelení nějakých vrypů i já... chci se zeptat, jakou barvu pak zvolit? Chtěla jsem původně něco typu Balakryl (bílý mat), pod kterým by prosvítala kresba dřeva, ale to budou vidět i ty tmelem zapravovaný místa a asi by to nepůsobilo dobře. Dát více vrstev? nebo něco jiného, co lépe kryje.. ale nechi nějaký lesklý emailový sajrajt, se kterým bych se dostala na +/- podobný výsledek, ze kterýho jsem to brousila.. Děkuju za tipy.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.