Výpověď nájemní smlouvy

Od: Datum: 29.06.13 21:32 odpovědí: 5 změna: 04.07.13 21:18

Dobrý den,

máme pronajatý rodinný dům, který je ve vlastnictví dvou osob. Nyní potřebujeme dát z nájmu výpověď. Je třeba adresovat ji oběma spoluvlastníkům? A pokud ano, co když jeden z nich výpověď nepřevezme nebo odmítne převzít?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 29.06.13 21:45
avatar

Dobrý den, myslím, že výpověď bude adresována té osobě, se kterou máte uzavřenu nájemní smlouvu - ta, který tam je uvedena jako pronajímatel. Zdravím!

doplněno 29.06.13 21:46:

oprava - ta, která . . .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea85
Datum: 29.06.13 22:49

V nájemní smlouvě jsou uvedení oba spoluvlastníci. Můj dotaz však směřuje k tomu, zda je pro platnost výpovědi nutné, aby oba spoluvlastníci také převzali výpověď. Jedná se totiž o příbuzné (dvě sestry), takže se dá předpokládat, že nepřevezmou výpověď současně, ale jedna z nich dříve a tím pádem může tu druhou informovat. Co když se stane, že pak záměrně dopis nepřevezme, protože bude vědět, že v něm je výpověď?

Od: ben®
Datum: 29.06.13 23:20
avatar

Dobrý den, dobře - vlastník a pronajímatel jsou stejné osoby. Pak musíte odeslat výpověď na dvě adresy - písemně a nejlépe s doručenkou. Myslím, že nyní je to tak, že pokud se dopis nepřevezme, tak je potom normálně vhozen do schránky a považován za doručený. Tak by v tomto problém asi neměl být. Jinak, výpověď podle OZ má tříměsíční výpovědní lhůtu a ta se musí dodržet. Pokud bude výpověď doručena v červenci, tak od srpna běží ta lhůta a končí posledního října. Lepší by bylo dohodnout si odchod z domku dohodou - ta by ale musela být oboustranná. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.13 23:22

Dobrý večer, dopisy pošlete na dodejku s tím, aby dopisy neukládali na poště, ale rovnou vhodili do schránky. Obálku koupíte na poště - je to ta s tím zeleným pruhem. Pošťák Vám pak vrátí "prohlášení doručujícího orgánu" a tím máte potvrzení, že dopisy s výpovědí byly doručeny. Eva

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kextor
Datum: 04.07.13 21:18

Nejhorší je, když radí někdo, kdo o dané věci vůbec nic neví... Obálka se zeleným pruhem označuje Úřední psaní, což znamená, že je oprávněn odeslat ji úřad, soud atd, ale rozhodně ne běžný občan.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.