Co se feťáky v domě?!

Od: Datum: 27.06.13 22:38 odpovědí: 11 změna: 10.07.13 19:36

Zdravím,

prosím jaké jsou možnosti zakročit proti feťákům, kteří u nás v paneláku ve sklepě přespávají a fetují? Ono by se dalo říci, že by stačilo zamykat, ale je to celé složitější. Ve vchodě totiž bydlí sám jeden feťák, který jim tam drogy prodává. Máme podezření, že je tam občas pouští. Dělají nepořádek, už jsme zaznamenali i první krádeže (zatím jenom boty před dveřmi), dokonce je soused načapal, jak tam močí do rohožky!

Nejsem si jist, zda s rodinou toho feťáka je vůbec nějaká řeč, už jsem byl v noci svědkem scén, kdy se tam řvalo, že někoho okradl atd. Byty jsou v soukromém vlastnictví a myslím, že tam ten feťák bydlí s matkou. Je prosím možnost, jak s tím něco udělat? Nevím zda můžeme sami něco udělat, ale může v tom nějak pomoc policie? Ty drogy tam asi neprodává ve velkém množství, takže nevim jak je pro policii takový člověk zajímavý. Zatím nedošlo k nějakým vyloženě hrozným věcem, ale nechce se mi na to čekat.

Díky za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.13 22:45

Je problém zvednout v nočních hodinách telefon a zavolat policii ČR. Oznámím podezření na zloděle ve sklepě. U nás jezdí zásahovka do několika minut. Pár takových telefonátů a je klid.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 28.06.13 00:09

Jak jsem kdysi viděl ve filmu , nejúčinější řešení - v noci jim oknem (ale tajně) nastříkat sklepním oknem či jinak vhodným způsobem slzný plyn, ale ne velké množství, aby jste vyhnali celou bytovku... Myslím, že se to ujme ...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.06.13 00:34

Jen pozor na možný fyzický konflikty. Agresivní mstiví feták je to nejhorší co můžete potkat = nic ho nebolí a nemá co ztratit a možná zdravotní nákaza, tak pozor tyhle případi klidně po dávce zapálí celou budovu, že si někdo na ně dovolil zavolat policii a je obtěžovat :(

Ohodnoceno: 1x

Od: dobryden*
Datum: 28.06.13 05:15

na feťáky poslat policii -----

jinak sem si ještě všiml, že existuje na www.charita.cz telefon, kde zdarma radí na všechno možné

takže pokud se někdo bojí zavolat policii, může se nejdřív poradit tam, to mě napadlo

feťaky by měli podle mě odvážet na záchytku

pokud někdo prodává drogy, měli by ho odvážet do vězení

Od: andrewl
Datum: 28.06.13 09:32

Možná jsem to nevysvětlil zcela. Samozřejmě, že vím, že je nutno zavolat policii, ale problém je jinde! My nikdy nevíme kdy tam jsou a kdy ne. Nikdo ve tři ráno nechodí sklep kontrolovat. Kdybychom je načapali tak to je jiná, ale my po nich vidíme jenom ten bordel a špínu.

Spíš mi jde o to, co dělat obecně se situací, že máme v domě drogového dealera a narkomana, který si tam občas do sklepa (víceméně) tajně pouští kámoše.

Datum: 28.06.13 09:49

Sklep není natolik frekventované místo, aby se nedalo ohlídat. Existuje spousta elektronických vychytávek, od různých štěnic až po kamery, které jsou cenově dostupné a spolehlivě na cokoli upozorní. Jde jen o to, jak moc mě tenhle problém trápí a nakolik jsem ochoten se v jeho řešení angažovat.

Datum: 28.06.13 23:56

Přesně tak. Jediná možnost je celý dům vybavit kamerovým systémem a pohybovými čidly. Jsou i specializované firmy, které to dělají na klíč. Tento dobytek nemá rád publicitu, takže když bude barák plný kamer, mohlo by je to odradit. A když ne, alespoň budou důkazy, že je ten prodavač fetu pouští dovnitř a potom už jen stačí neustále podávat oznámění na policii. Časem půjde sedět, nebo ho to přestane bavit a odstěhuje se jinam.

Můžou to být i IP kamery, takže kdo bude doma, bude moct kamery sledovat a hned volat policii jak tam nějaký feťák vleze. Kombinace se silným stroboskopem nebo sirénou by taky mohla pomoct. Pokud budou všichni slušní v domě táhnout za jeden provaz, nebude problém se jednoho dobytka zbavit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.06.13 20:29

onámil bych zde výše uvedené na městskou polici - písemně. Mě se zdá, že žijeme ve státe kde normální člověk nemá dovolání a zločin kvete. ach jo. . .

Od: armydelta*
Datum: 29.06.13 21:48
Je to tak. Demokracie a lidská práva chrani především toho fetaka ale mě obranu před nim akorat komplikuje, ne li zcela znemožňuje.
Datum: 30.06.13 02:36

Zločinci mají navrch nad slušnými lidmi z jednoho důvodu: zatímco slušný člověk jedná podle striktních pravidel, zločinec žádná pravidla neuznává. Slušný člověk je ohleduplný i ke svému okolí. Mnohdy i k těm, kteří si ohledy nezaslouží a to je chyba. Na tyto lidi platí jen represe. Nesmí se jim ustoupit ani o krok. Musí se po nich tvrdě a bez výjimek vyžadovat dodržování obecně platných pravidel. Pokud pravidla společnosti odmítnou respektovat, musí to nějak pocítit.

Kamery rozhodně zaveďte. IP kamery s přístupem pro obyvatele domu asi budou nejlepší. Také můžete dát do domovní vyhlášky, že je zákaz zdržování cizích osob v domě. Zjistíte, že tam někdo otravuje - hned voláte policii.

Datum: 10.07.13 19:36

kdyz on tajne, tak vy take tajne, kameru se zaznamem na pohyb, zaznam na youtube, a html adresu s videama poslat na policii... Da se to dohodnout v ramci vchodove schuze majitelu bytu, no a navrh se da poslat listama taky tajne - z jakekoliv posty kazdemu do schranky. Takze zpetne nikdo nevi, kdo byl navrhovatel.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.