Změna na katastru

Od: Datum: 27.06.13 12:40 odpovědí: 4 změna: 27.06.13 21:32

prosím o radu pokud chceme změnit nebo spíše přidat jméno vlastníka nemovitosti na katastru jak vše robíhá,co je potřebné a kolik zaplatíme,děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 27.06.13 13:57

Přidat jen tak nelze. Lze mu část nemovitosti prodat nebo darovat. Sepsat příslušnou smlouvu, notářsky ověřit, smlouvy posléze donést na katastr, tam zaplatit obnos tuším 1200(nejsem si jistý) za vklad do katastru, a potom si počkat, až bude vklad proveden. Nabývající si zaplatí případnou daň(darovací nebo z prodeje nemovitosti, pokud se na něj vztahuje). A je to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chaluparka
Datum: 27.06.13 15:39

Jak již bylo výše napsáno, pouze přidat jméno nelze. Další vlastník ( spoluvlastník ) musí svou část nemovitosti nabýt zákonným způsobem - odkoupením, darováním, dědictvím... Smlouvu si může každý sepsat podle vzorů sám, při složitějším převodu, případně dalších závazcích je lépe požádat advokáta o sepsání. V každém případě musí být ověřené podpisy zúčastněných stran, to lze na př. v Czekpointu na poště a pod. Pak se podá návrh na vklad do Katastru nemovitostí na předepsaném formuláři u příslušného Katastrálního úřadu.

http://nv.cuzk.cz/Web/Uvod.aspx

Ověření podpisů stojí 30,- za každý podpis, návrh na vklad se vybaví kolkem 1000,- Kč

Doporučuji maximální obezřetnost, mně se to podařilo 2 x zvorat, pak se to prodraží Na př. když je předmětem smlouvy budova, musí být vypsána budova nacházející se na pozemku... a pak ještě zvlášť ten pozemek. Při vyplňování žádosti o vklad uvádějte jen názvy a ne čísla ( obce, katastru ), to ten program neumí. Přeji úspěšné jednání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: notarskaporadna
Datum: 27.06.13 18:10

Pokud máte na mysli jen změnu jména vlastníka, pak se to podává katastru na formuláři "Ohlášení změny údajů o vlastníku nebo jiném oprávněném do katastru nemovitostí" a nic Vás to nestojí. Jiná situace je, má-li být zapsána změna v osobě vlastníka. Tomu musí předcházet kupní smlouva, darovací smlouva, manželská smlouva, smlouva o vypořádání SJM či jiná smlouva podle okolností, za kterých ke změně vlastníka dochází. Darovat či prodávat samozřejmě nemusíte celou nemovitost, ale i podíl na nemovitosti - bude pak více vlastníků, kteří mají nemovitost v podílovém spoluvlastnictví. Katastru se smlouvy předkládají spolu s návrhem na vklad a správní poplatek činí 1.000,- Kč. Při prodeji odvede prodávající daň z převodu nemovitostí a může se ho týkat i daň z příjmu. Při darování cizí osobě nastupuje daň darovací, kterou platí obdarovaný. Všechny popsané případy vyřídíte u notáře, u advokáta jen některé, protože advokáti například nemohou sepisovat veřejné listiny (manželská smlouva apod.).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.13 21:32

děkuji za odpověď

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.