Vodoměr stánek a mrazy

Od: Datum: 27.06.13 10:07 odpovědí: 7 změna: 30.06.13 09:46

Dobrý den.Provozuji prodejní kiosek který je ze skla a dřeva do kterého mi na podzim budou dělat vodovodní přípojku.Stánek je provozován jen v letních měsících v zimě je zavřeno.Ted jsme se dostali k problému jak a kam s vodoměrem.Přes zimu je ve stánku když se tam netopí samozřejmě mráz a voda ve flašce třeba zamrzne.Vykopat nezámrznou šachtu u stánku nelze.Pana projektanta napadla možnost zda to u vodáren o všem lze?...vždy na zimu nechat vodoměr demontovat.Neví někdo o nějaké možnosti jak se takový problém dá řešit? děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 27.06.13 10:14

Nevím kolikrát jsou vodaři ochotni vám na zimu odebrat vodoměr a na jaře připojit. Ale co si s tím pomůžete? Vodoměr máte předpokládám ve stánku, odeberete vodoměr a co s přívodní trubkou k vodoměru? V ní vám voda nezamrzne? Řešila bych to přímotopem s nezámrznou pojistkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 27.06.13 10:30

A odkud vám tu vodu povedou? Předpokládám, že z potrubí uloženého v zemi v nezámrzné hloubce. Takže stejně se bude muset kopat do země. Není šance přitom udělat šachtu? Nebo zakopat mezi hlavní uzávěr (v zemi) a vaši přípojku tlakový odpouštěcí ventil. Když je pod tlakem, normálně propouští vodu do potrubí. Když klesne tlak (před zimou zavřete hlavní uzávěr) otevře se a vodu z vaší přípojky a tedy i vodoměru vypustí do jímky, ve které je uložený. Ale to by vám museli povolit na vodárnách, protože je to ještě před vodoměrem. A vůbec ... zkusil jste se zeptat přímo tam? Takové případy musí přece řešit několikrát do roka.

Vyhřívací kabel s termostatem je také dobrý nápad, samozřejmě bude provoz něco stát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.13 15:54
avatar

Vodoměr si nech nainstalovat přímo VaK.Ti zajistí šachtu pro vodoměr,nebo aspoň požádají o její zřízení,aby mohli instalovat přípojku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 08:28
Já to loni resil um stavby domu. Sachtu nemam tak to vyresil vyhrivacikabel s termostatem kolem privodniho potrubi a vodomeru a cele to obalit vatou. Spotreba el.byla zanedbatelna.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: allesgute
Datum: 28.06.13 09:18

Dobrý den.Děkuji všem za pomoc.Prosím mužete mi dát podrobnější informace o tom vyhřívacím kabelu s termostatem? Je to hotová věc která se dá někde koupit nebo je potřeba "samovýroba".díky

Od: koukolik
Datum: 28.06.13 09:22

Prodává se to úplně běžně v různých délkách, třeba tady http://levneelektro.nabizi.cz…el-s-termostatem-7301_p37452/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: riky99*
Datum: 30.06.13 09:46

o odmontování vdm na zimu můžete požádat prakticky kdykoliv.Vodárny zpravidla nebízí i tuto službu na každou zimu. Např u chalupy, abyste nemusely spoléhat na zateplení v šachtě, které Vám může porušit i pracovník vodárny při odečtu , si můžete písemně objednat odmontování vdm na zimu, zaplatíte 400,-Kč ( tato cena je aktuálně u nás ) včetně demontáže a montáže a oni vdm uschovají a ten samý Vám na základě Vaší telefonické žádosti na jaře zase osadí. Výhoda je, že je navštívíte max. jednou a vše ostatní lze vyřídíit telefonicky nebo elektronicky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.