Rekuperace

Od: Datum: 26.06.13 21:42 odpovědí: 7 změna: 01.07.13 13:40

Dobrý den ,

mám prosím dotaz , používáte - máte doma rekuperační větrání? Můžu se zeptat ,můžete mi doporučit značku , výrobce? Klady zápory tohoto systému?

Děkuji

T.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.13 06:19
Rekuperační větrani se pouziva predevsim u vetsich objektu .
No vyhody jsou takove ze pri vetrani přes rekuperák se usetri mnoho tepelne energie asi až 80 %
Nevyhody jsou takove ze ten vzduch se musi zkrs rekup.vyměník protlačit takze vyssí spotreba eletriky..
doplněno 27.06.13 06:26: Vyrobcu je mnoho Atrea a pod...
Pokud bydlíte blizko Prahy muzu vam dat kontakt na znameho co toto montuje.
Ohodnoceno: 0x

Od: koukolik
Datum: 27.06.13 07:51

Abychom tazatele nezmátli, bylo by vhodné upřesnit zmíněnou úsporu tepelné energie. Těch 80% je určitě myšleno ze ztrát, vzniklých větráním. A protože se ztráty klasickým větráním okny a dveřmi odhadují na 10% z celkových tepelných ztrát domu (u nízkoenergetických to může být víc) mohla by úspora rekuperací dosáhnout maximálně 8% z celkových tepelných ztrát domu. A je to dost optimistický odhad.

Datum: 27.06.13 08:37
Je to otazka jestli je dum zatepleny? Jak moc? Atd... Tech 80 procent by bylo kdyby to bylo vsechno idealni...

Od: zabu
Datum: 27.06.13 09:14

Trochu vyšší spotřeba elektřiny určitě je. Stejně jako to uspoří tepelnou energii. Otázka totiž není přímo o úsporách, ale o větrání a tím o ztrátách při větrání. Když zateplíte starý cihlový barák, dáte plastová okna, tak se Vám bez větrání objeví téměř na 100% plíseň způsobená vlhkostí v bytě. Větrat se musí, a rekuperace je jediný způsob jak větrat a ušetřit teplo. Teplo je dnes dražší než elektřina. proto s to vyplatí. Berte to jako můj názor. Nejsem ani projektant ani nic jiného. Jen chodím a žiju mezi lidmi, a viděl jsem už hodně takto zateplených (a plesnivých) domů a bytů. Ostatně tady na poradně taky najdete pár dotazů na stejné téma: zateplil jsem, mám plíseň, co s tím?

Datum: 27.06.13 16:03

Pro řadu možností lze použít lokální rekuperační jednotky.

http://www.regulus.cz/cz/lokalni-rekuperacni-jednotky

JABRAKA

Datum: 28.06.13 21:16

Ahoj. Jak už bylo výše zmíněno, tak těmhle věcem se věnuje např. fa. Atrea z Jablonce nad Nisou a v obci Koberovy u Železného Brodu kousek od Turnova, mají Vzorový nízkonákladový dům, kde je tato technologie použita. Celkem tam je asi 12 podobných dřevěných domů. Mrkněte se možná i na obecní www stránky. Od Atreji máme dvě klimatizace s teplovodním vytápěním vzduchem s čištěním vstupního i rekuperovaného vzduchu. Ty stránky dost napoví. Ahoj.

Od: kekrka
Datum: 01.07.13 13:40

http://thermwet.cz/o-rekuperaci máme doma tyhle a spokojenost..tady se dá i o rekuperaci něco načíst..nejde tak o úspory jako o zdraví..neměnila bych..ah´´ój

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.