Jak zrušit zatajený trvalý pobyt

Od: Datum: 26.06.13 18:50 odpovědí: 24 změna: 28.06.13 16:33

Dobrý den, syn se snachou si koupili přes realitní kancelář byt na hypotéku. Prodávající si ale dosud nepřehlásila trvalý pobyt a dokonce jim zatalila, že zde je nahlášen trvale i její syn, který bydlí u přítelkyně. Pracuje jako řidič kamionu a vrátí se údajně až za 14 dni a slibili, že si pobyt přehlásí. Obáváme se, ale že toto nesplní. Tuto skutečnost kupující zjistili až po 14 dnech po zaplacení kupní ceny, kdy synovi prodávající začala chodit pošta. Jak máme postupovat a co nejdříve toto vyřešit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.13 19:01
avatar

Trvalý pobyt je jen administrativní údaj.

Co chcete rešit?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bertina
Datum: 26.06.13 19:18

chci řešit to, že v koupeném bytě je nahlášená trvale cizí osoba o které kupující vůbec nevěděli a mají obavy ze zneužití, např. že tato osoba si může vzít půjčku apod. a nebude ji platit a poté může přijít exekutor do místa trvalého bydliště a zabavit jim jejich věci ... údajně tento pán má finanční problémy. Lze napadnout tuto kupní smlouvu z důvodu, že prodávající jim to, že zde je trvale hlášená cizí osoba zatajila? Děkuji za odpověď.

Od: xixi*
Datum: 26.06.13 19:10

Nevím jeslti to tak přesně jde, ale nestačí zajít na MěÚ s dokladem, že byt je váš a že si nepřejete aby tam měl někdo jiný trvalý pobyt?

doplněno 26.06.13 19:11:

jsem to nedopsal: ti dotyční by pak měli trvalý pobyt na MěÚ

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bertina
Datum: 26.06.13 19:23

našim mladým na MěÚ poradili, že pokud si ten dotyčný nezruší ten trvalý pobyt tak lze ho dát do správního řízení... Doufejme že se to vyřeší, protože velmi spěchali na peníze za byt a nevyklube se z toho nějaká kulišárna...

Od: bonie*
Datum: 26.06.13 19:15

list vlastníka a na obecní úřad...

dejte jim těch 14 dní a pak tam jděte, ono se nemusí nic zatajovat, sama mám doma hlášenou dceru, která zde již sedm let nebydlí a normálně jako máma jsem na to zapomněla *hi* a divila jsem se, proč jí sem přišel dopis... Njn i tak se to může mít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.06.13 19:31

A už jste byla na matrice? Poštu bych vracel poště.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bonie*
Datum: 26.06.13 19:35

Ne nebyla... prostě se na to nějak... pozapomněla... dcera žije úplně v pohodě, stýkáme se, nejde o asociála, prostě to nebylo třeba řešit. Dopis nemusím vracet, ona si ho prostě vyzvedne doma na stole ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bertina
Datum: 26.06.13 19:36

na matrice trvalý pobyt zrušit někomu sami zrušit nemohou... Mladí tam byli i s výpisem z katastru, jako vlastnici byt. Mají z toho neklidné spaní, koupili byt a zjistili, že tam má trvalý pobyt ještě někdo další, moc klidu nepřidá. S tou poštou to takto asi udělají.

Datum: 26.06.13 20:05
avatar

Bertino, mýlíte se, mohou.

Vlastníky nemovitosti jsou kupující, kteří neuzavřeli ani s jednou z uvedených osob nájemní smlouvu. Obě zmíněné osoby tam mají hlášen trvalý pobyt bez jakéhokoliv podkladu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bertina
Datum: 26.06.13 20:20

tohle zní velmi logicky, děkuji

Datum: 26.06.13 19:33
avatar

Jednejte co nejrychleji!

Ja koupil dům,kde byla nahlášena osoba hledaná policii a párkrát než došlo ke zrušení pobytu dané osoby jsem musel policii vysvětlovat důvod jejího obytu a že s danou osobou nemám nic společného až do doby kdy došlo ke zrušení pobytu.

Zajděte si na Váš příslušný ůřad(městský,obecní)a podejte žádost o zrušení jejich pobytu.Podrobnější informace Vám už poradí na ůřadě.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: bertina
Datum: 26.06.13 19:40

díky moc za radu! Váš případ mě teda dost vyděsil! Určitě to uděláme jak doporučujete...

Datum: 26.06.13 19:48
avatar

Dobrý den. Já bych je písemně vyzvala, aby si svůj pobyt přehlásili do tehdy a tehdy. V opačném případě, že jim trvalý pobyt zrušíte Vy a budou hlášeni na obecním úřadě tím pádem. Poslala bych s dodejkou a kopii si schovala (poslouží Vám jako důkaz o tom, že se v bytě již nezdržují). Pokud se nepřehlásí dobrovolně do určeného data, pak vlastník bytu musí zajít na ohlašovnu úřadu a požádat o zrušení trvalého pobytu. Ohlašovna rozhodne o zrušení údaje místa trvalého pobytu na písemnou žádost oprávněné osoby, pokud zaniklo užívací právo občana k objektu a pokud občan tento objekt neužívá. Je-li údaj o místu trvalého pobytu úředně zrušen, je místem trvalého pobytu sídlo ohlašovny, v jejímž územním obvodu byl občanovi trvalý pobyt úředně zrušen. Navrhovatel je povinen splnění zákonných podmínek ohlašovně prokázat (třeba i svědectvím sousedů apod.)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: k2
Datum: 26.06.13 19:52

Otazka je, kam ten dopis s dodejkou poslat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bertina
Datum: 26.06.13 19:55

to je právě to... on fyzicky bydlí u přítelkyně, která ho k sobě nepřihlásila ale. Oba mají nějaké finanční problémy, z čehož mám obavy a vidím to jako jisté riziko

Od: bertina
Datum: 26.06.13 19:58

... navíc, asi si dopis nebude moc sám převzít, když jako řidič kamionu bývá několik týdnů na cestách

Od: bertina
Datum: 26.06.13 19:52

děkuji moc za vyčerpávající odpověď. Určitě podnikneme tyto kroky

Od: bonie*
Datum: 26.06.13 20:04

Já vím, že k tomu zrušení trv pobytu, se ještě dalo dodat lejstro, které podepíší sousedé, že tato osoba se tam nezdržuje - nepobývá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 26.06.13 23:28

Kapko, ti bývalí majitelé si sami nemohou zrušit trvalý pobyt jen tak. Buď musí někde bydlet, na základě nájemní smlouvy, nebo se souhlasem majitele. Druhá možnost, na základě kupní smlouvy jako majitelé jim přehlásí trvalý pobyt na novou adresu, Třetí možnost je vyvolat správní řízení o zrušení trvalého pobytu. To může jen majitel nemovitosti. Na úřadě určitě poradí. Další, jiná cesta ke zrušení trvalého pobytu neexistuje, teda kromě vynesení nohama napřed.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: avar
Datum: 28.06.13 16:33

Strašně žeru rady, které mají jenom z poloviny pravdu. A v té nepravdivé polovině jsou vyloženě kraviny. Doufám, až něco budete potřebovat, že vám někdo stejně blbě poradí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 26.06.13 22:18

Osobní zkušenost - dcera zakoupila byt na hypotéku a zcela náhodou zjistila,že původní rodinka - 5 dospělých členů -

není odhlášena z trvalého pobytu.

Na celou rodinu byla vedena exekuce,po známosti se dcera spojila s exekutorem,který ji dosvědčil,že v nejbližší době

půjdou zabavovat majetek do místa trvalého bydliště,tj.do bytu,kde už 2 roky bydlí dcera.

Na MÚ nám řekli,že trvalý pobyt mohou zrušit pouze tehdy,dostaví-li se VŠICHNI zúčastnění najednou v úředních hodinách,

pokud ne,pak následuje správní řízení,které se může protáhnout a exekutor mezitím klepe na dveře a zabavuje dceřin nábytek apod.

Nevěřte tomu,že ne,on se ze zákona domnívá,že je zde majetek dlužníka,nestačí se prokázat výpisem z katastru.

Zkrátím to,byl to horor,přesvědčit "rodinku",aby se dostavila.Několik bezesných nocí.

Nyní jsou všichni přihlášeni k trvalému pobytu na MÚ.

Pokus by se nepodařilo,pak jsme měli doložit prohlášení sousedů,nejlépe dom.důvěrníka apod.,že dotyční už v bytě nebydlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bertina
Datum: 27.06.13 07:21

to je teda mazec! Tak snad už teď máte všichni klid!

Datum: 27.06.13 08:19
avatar

A teď se bude exekutor dobývat na městský úřad, páč se bude domnívat, že tam mají nějaké věci na místě trvalého pobytu.?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 27.06.13 10:38

V tomhle Kocourkově bych se nedivil kdyby exekutor naběhl i na MÚ a začal tam zabavovat vybavení kanceláří, a u čeho by neprokázali že to je jejich tak to by prodal v dražbě :-D Teda spíš *zed*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.