Odstranění barvy louhem

Od: Datum: 25.06.13 08:23 odpovědí: 5 změna: 25.06.13 19:43

chci natírat okna, slyšel jsem, že lze starou barvu odstranit louhem...má někdo zkušenosti s touto metodou:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.13 09:36
avatar

pokud je to barva olejová,nebo fermežová,jde to snadno.To bych doporučil.Dnes se spíše na venkovní nátěry používají barvy syntetické,ty se louhem rozleptávají nesnadno.Tam je lépe barvu odstranit opalováním.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.06.13 11:53
avatar
Horkovzdušná pistole stojí tolik co dvě - tři balení louhu a výsledek je jistějši.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.13 12:52
avatar

Při opalování horkovzdušnou pistolí dávejte pozor, aby Vám nešel horký vzduch na skolo. Rádo praská (zvlášť když je starší).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.13 15:13
avatar

Magdon má pravdu,když chci mít okna jako nová,sklo vyjmu a celý rám poctivě upravím.Po novém nátěru zasklím a dotírám jen tmelení.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.13 19:43
avatar

Zkušenost mám jak s opalováním barvy, tak s odstraňováním barvy pomocí chemického odstraňovače starých nátěrů a pomocí louhování
1) opalování
2) chemické odstraňování
3) louhování
ad1) relativně nenáročné na prostor (lze ho dělat i v bytě) na nehořlavém podkladu na zemi, nevýhodou je zápach, pracnost a možnost poškození opalovaného povrchu a jeho okolí (spálení dřeva, zadrhnutí ve dřevu špachtlí, prasknutí skla pokud okno není před prací skla zbavené)

ad2) na dřevo ne moc vhodný způsob, protože chem. odstraňovače jsou v podstatě ředidla rozpuštěná v parafinu a tento se pak musí před nátěrem ze dřeva zse vymýt ředidlem. Výhoda je nenáročnost na prostor a není to dřina, nevýhoda je zápach a pracnost při čištění zbytků barvy a parafinu

ad3) pohodlné a relativně rychlé, pokud použijete koupený přípravek ( já mám odzkoušený Lakostan, je potřeba vybrat správný podle typu odstr. barvy), nevýhoda je v relativní prostorové náročnosti - po seškrábnutí barvy rozrušené louhem je třeba celé okenní rámy řádně opláchnout (to dělám hadicí nebo wapkou, zbytky louhu neutralizovat (rámy natřu zředěným octem jako kyselinou a pak nechat vyschnout. Na aplikaci louhu nepoužívejte normální štětec (měl by se používat štětec z trávy, protože té louh nevadí) - louh vám štětiny zničí.
Pokud budete dělat kompletní renovaci více oken (přesnějí okenních křídel - na rámy louhování použít nejde, pokud jsou tedy zabudované ve stavbě), pak je nejrychlejší louhování. Okna zbavit barvy, vysklít, vyčistit drážky pro sklo, napustit (hlavně drážky pro sklo - pokud budete používat na zasklení klasický sklenářský tmel, napouští se drážky fermeží), zasklít, základní nátěr a 2x vrchní nátěr (nátěry mají přesahovat přes tmel na sklo cca 2mm - jinak tmel začne časem praskat a vypadávat).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.