Čištění starých parket

Od: Datum: 23.06.13 17:24 odpovědí: 3 změna: 23.06.13 19:08

Od své matky vím, že nejlepší způsob čištění parket je drhnutí pomocí roztoku vody se sodou a ...dál nevím. Vzhledem k tomu, že již nemám možnost se jí zeptat, porosím vás o informaci, jaký roztok je vhodný na vydrhnutí parket svépomocí. Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.13 18:17
avatar

Na parkety správně voda nemá přijít vůbec. Dá se půjčit bruska, vybrousit nebo vydrátkovat a napastovat. Sjednat si na to firmu, také lze.;) Myslím si, že je to zbytečná práce. Když se sečtou náklady a čas, výjde nastejno koberec od zdi ke zdi. Když jsou parkety moooc špinavé, v drogerii se dá koupit, tuším, že se to jmenuje Alex nebo něco jiného. Doba sody, mydlinek a hadrů ze starých tepláků, rýžák a na kolenou dřít půl dne, už je pryč. Pánbuzaplať!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 23.06.13 18:25
avatar

Dobrý den, já si jen pamatuji, že např. po malování se parkety umyly "na hrubo", pak se drátkovalo, pastovalo (láhev tekutého vosku se musela ohřát v teplé vodě) a nakonec se leštilo. Práce hodně, ale výsledek byl moc hezký. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 19:08

my jsme doma drhly parkety přípravkem Myjeto / 1l flaška s bílým obsahem /prodávalo se v drogerii v 80letech...zkuste se zeptat, jestli se stále neprodává.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.