Kompresor

Od: Datum: 23.06.13 14:58 odpovědí: 3 změna: 23.06.13 17:13

Dobrý den,mám koupený kompresor z obi s tlakovou nádobou 25litru asi a ted ten kompresor jede,ale má divný zvuk a netlačí tlak? kde může být chyba? mám ho vyhodit a nebo se pokusit o opravu ještě,za odpovědi děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.13 16:01
avatar

Jedině co můžu poradit je, že je vadný sací nebo výtlačný ventil. Může být prasklé přítlačné pérko. Chce to odmotovat hlavu z válce kompresoru a hned budeme chytřejší.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: olaf71*
Datum: 23.06.13 16:06

asi bude vadný píst,pokud je to pístový kompresor. předpokládám,že šroubový kompresor to nebude

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.06.13 17:13
avatar

Ten divný zvuk může být i od toho, že se nezavírá odlehčovací ventil - ten bývá součástí tlakového spínače, vede do něj většinou tenká hadička. Ten má za úkol po vypnutí motoru odtlakovat ( tedy odfouknout vzduch z kompresoru a výtlačného potrubí). To proto, aby se motor snáze rozeběhl. Pokud tento ventil nedolehne, kompresor syčí jako papiňák, ale netlakuje.

Tímto bych začal, je to podle mě nejpravděpodobnější závada, která se dá navíc celkem snadno opravit. Pak bych šel dál - sundat hlavu, zkontrolovat těsnění pod ní a ventily.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.