Soused postavil plot na mem pozemku

Od: Datum: 22.06.13 23:18 odpovědí: 15 změna: 24.06.13 21:28

Zdědila jsem po dědovi polovinu statku - kterou jsem nákladně zrekonstruovala k trvalemu bydlení. Druhou polovinu ma starší pán který se zde vyskytuje zřídka a stav jeho poloviny je špatný. Bohužel statek je tak neštastně rozdělený že dvorek je rozdělen uhlopříčkou! Dvorek 30 let naše rodina udržuje jelikož soused se na chalupě vyskytuje zřídka a nemá sekačku. v podstatě jemu slouží dvorek jako odkladiště harampádí na které 30 let koukáme. V momentě kdy jsem svou část zrekonstruovala začla působit asi závist a soused začal dělat naschvály.. (ucpal mi placakem odpad, anonymní udání všeho druhu..navíc na uřadech i mě záměrně lže a dělá zesebe chudáka, kterého já kapitalistka chci vyštvat udajně ) nyní to vyvrcholilo tím, že si na dvoře uhlopříčkou! zabetonoval sloupky a nathál 180 cm vysoký plot. Tím pádem je dvůr defacto nepoužitelný. Nechala jsem si geodetem změřit přesnou hranici pozemku a zjistila jsem že je temeř všema sloupkama asi o 10-25cm na mé pulce. Za normálních okolností by nad tím člove mavnul rukou ale jelikož já jsem byla zasadne proti tomuto plotu který zničil celý pěkný dvorek a nyní vyjdu ze dveři a koukam na drátěný rezatý plot a za ním metrove kopřivy chci to řešit. Mám šanci na to,aby nekdo sousedovi nařidil posunutí plotu za hranici pozemku? kam se obrátit? mužu mu sama ty sloupky odstranit z meho pozemku?

doplněno 23.06.13 21:02:

Děkuji všem za odpovědi! Soused před ca 5 lety říkal že mi jeho část prodá za 700 tis... ja souhlasila.. za měsíc už chtěl 1.2 mil...(nema elektriku, ani vodu a jeho čast je neobyvatelná-cena korektní tech 700 tis) přesto jsem mu tech 1.2 mil chtěla dát..abych od něj měla pokoj! ale on mě najednou nařkl že ho chci vystrnadit a čekám udajne až umře (ano to má pravdu! haha :-D je mu 68) Nicmene já jsem s nim jednala vždy fér a vyložene mu lezu do zadku! tedy dosud jsem mu lezla do zadku! Muj přítel i moje rodiče mi říkali davno at se s nim nemažu ale já chtěla dobre vztahy. Věřte že s tímto sousedem ale NELZE vyjít! jeho 2 děti s ním taky nekomunikují a na uřadech už ho mají plne zuby protože si na mě neustále stěžuje... třeba že přijel a v jeho popelnici byla flaška... no tak on tam pulroku není a tak mu tam nekdo hodil flašku no! Bohužel má jeste jednoho syna což pokud by zdědil by byl asi ještě větší pruser... o jakemkoli odprodeji pozemku nemuže být řeč! soused mi dělá naschvály jako napřiklad mi uřizl odpadní rouru a zacpal placakem protože nesouhlasil aby muj odpad vedl pod jeho domem - když to tak ale bylo odjakživa minimalne 60 let!? já 2 roky nevědela proč mi neodtýka vana a wc... lže mě, lže na uřadech... bože ja ho nenávidím :((( mám žaludeční problemy sotva uvidm jeho auto. udělala jsem parkoviste a nechávám ho tam parkovat pro dobre vztahy.. ale jak vidíte hovno platný.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.13 00:08
avatar

Stavební úřad v místě. Hezký místo, škoda toho špatného souseda :(

doplněno 23.06.13 00:09:

Hodně lidí to řeší úpravou-odkupem pozemku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 00:53
avatar

Postupujte tak, aby vše bylo v souladu se zákonem. Při zaměření byl soused přizván? Ze zákona pozván být měl. Umístil geodet do země patky? Pokud soused postavil plot na Vašem pozemku, vyzvěte ho doporučeným dopisem k jeho odstranění do určitého data. Podle toho jak se zachová můžete celou věc začít řešit se stavebním úřadem a policií. Btw. není možné jen tak postavit plot. I na plot nesousedící s pozemkem obce by myslím měl mít soused ohlášení. Teoreticky by možná šlo i zkusit vydržení práva přechodu přes pozemek, jestli jediným vstupem je ta brána.

Ale jako první možnost se zkuste se sousedem domluvit alespoň na odkupu nějaké části toho sporného pozemku. Nabídněte mu částku násobně vyšší, než je v lokalitě běžné. Za těch pár metrů to stejně nebude moc. Samozřejmě opět doporučeným dopisem. Budete mít tak důkazy, že jste se snažila situaci řešit smírně. Čert ví, co takový soused ještě vymyslí a vylže, je proto dobré mít na své straně nějaké plusové body pokud se to třeba časem celé dostane k soudu. Všechny změny, které soused provádí, samozřejmě dokumentujte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 23.06.13 10:20

řešil bych to jednoduše , udělal bych novej pěknej plot , přesně na hranici pozemku ( tedy za jeho plotem ) a jeho plot bych zboural

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 11:23
avatar

Jednoduché neznamená vždy správné... soused mohl porušit postavením plotu některá ustanovení zákona a vyhlášek,

zbourání jeho plotu může znamenat poškození jeho, byť neoprávněně postaveného, majetku.

...postavte někdy Vaše auto na někoho pozemek... nenadávejte pak , když ho sešrotuje... řešil to jednoduše...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 23.06.13 11:06

Neznám co to je polovina statku. Buď to jsou dvě nemovitosti, nebo podílové vlastnictví.Podílové vlastnictví nemá žádnou fyzicky určenou polovinu. Pochopitelně podíloví spoluvlastníci se mohou dohodnout jakou část ze společné nemovitosti budou užívat každý samostatně. Neshody v užívání neřeší ani soud. Ten může maximálně společnou nemovitost rozdělit na dvě nemovitosti pokud je to možné, nebo celou nemovitost přikáže jednomu spoluvlastníku, nebo nemovitost prodá a spoluvlastníkům vyplatí peníze.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: janice28*
Datum: 23.06.13 20:50

Děkuji Vám za odpoved - polovina statku znamená že já mam jednu budovu a soused druhou budovu a dvur je společný takto rozdělený. on má bránu tu co je na fotce a já mam bránu na ruhe straně. O prodeji se sousedem jednámcca 10 let... cena byla dána na 700 tis - jelikož on nema zavednou elektriku ani vodu a je to neobyvatelné... on chtel 1.2 mil! když jsem kývla na 1.2 mil tak mi řekl že ho chci jen vystrnadit a NIC prodávat nebude... je podle mě duševně nemocný,.

Od: jarunaberuna*
Datum: 23.06.13 11:10

A neodprodal by třeba soused tu svou polovinu statku, když se na chalupě vyskytuje zřídka? Třeba by stál o peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 12:15
avatar

U podílů platí pravidlo víc % ten rozhoduje stejně jako u firem. Pokud soused má větší sporný pozemek bude na koni, ale třeba se nechá levně odkoupit a bude mít od toho klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.06.13 15:18
avatar

Možná jste měla začít komunikovat se sousedem předem, než jste začala dvorek rekonstruovat. Možná to vzal tak, že ho přehlížíte nebo se povyšujute, prostě, že jeho osobu neberete v úvahu. Možná proto se Vás také neptal a svoji část si ohradil. Také záleží, kolik je mu roků, pokud je to starší člověk, je třeba s ním jednat uctivě, slušně. Věřte, že dobré slovo, železná vrata otevírá. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 15:30

haha... vy asi znáte málo lidí... s některými lidmi nevyjdete i kdyby jste měla na hlavě svatozář.. ale jinak souhlasím... je lepší to nejprve zkusti vše po dobrém..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.06.13 19:50
avatar

... (PT) no comment *haha**zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 24.06.13 13:41
avatar

"miramira", to že se jen pošklebujete, to o vás už vím, ale pokud si paní tazatelka upravovala pozemek a užívala i sousedův, tak se nemůže divit, že si svoje soused oplotil. Měla na to myslet dříve a komunikovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.13 21:28
avatar

"pokud" jaké "pokud", vyste nejspise jasnovidec. Pokud umíte číst a vidíte paní tazatelka udělala z ruiny peknou krásnou chalupu a soused je pěstitel kopřiv a lebedy. Vy máte nějaké negativní myšlenky vůči li dem, co mají své okolí rádi upravené a o své se dobře starají. To je velmi špatný přístup. KAaegoricky odmítám VAše předjímání stavu věci - zeptejte se tazatelky,a az Vám odpoví tak suD´te. Nespekulujme, není to na místě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 19:53
avatar

požádejte místně příslušný stavební úřad o konání ve věci stavby plotu na VAšem pozemku bez Vašeho souhlasu. Vaše právo vlastnictví je nedotknutelné a nikdo na Vašem není oprávněn stavět ani věšák na prádlo. Nejprve jděte za starostou a ten Vám poradí, kam se obrátit dále. MJ. využite služby nahlizenidokncukz.cz , kde jde zobrazit Váš opozemek i vč. snímku ortofotomapy, a ten si vytiskněte.

doplněno 23.06.13 19:55:

mj,zákony platí pro každého a soused bordelář je podle platné legislativy povinněn o svůj pozemek a stavbu pečovat s péčí řádného hospodáře, pokud je "prase" a má tam bordel, minimálně obec by měla v tomto směru konat!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.06.13 22:27

Prodejte to cigánům...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.