Rekonstrukce komínu

Od: Datum: 22.06.13 10:41 odpovědí: 4 změna: 22.06.13 20:59

Dobrý den, budu měnit střešní tašku a chtěl bych zaspárovat komín. Ten je z pálených cihel,ale některé spáry jsou vydrolené.Dá se koupit nějaká spárovačka přímo pro tyto účely, nebo stačí obyčejný cement a komín potom překartáčovat, popř.něčím přetřít.Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.13 11:26

Já osobně jsem komín celý omítnul nahrubo, na to do lepidla perlinku zaštukoval napenetroval a natřel silikonovou barvou. Mám klid s drolením ze spár. Ale pokud chcete jen spárovat tak postačí běžná malta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.13 11:34
avatar

Cementová bez vápna jinak se vydrolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.13 20:59

Ahoj. I cementová se vydrolí. Dej tomu čas a je venku. Venku ze spár. Ta perlinka tam určitě bude mít svůj dobrej význam. Dávám ji všude kde se dá a funguje. O komínu určitě uvažuji taky. Mám ty dva průduchy obezděný šamotkama a spáry se po letech drolí a drolí. Koukám z okna už pár let k sousedům a ti na komínovou hlavu i tělo přidali ještě oplechování. To se nehne ani náhodou. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.13 13:32
avatar

Štuk se na lepidlo ve venkovním prostředí nemá dávat!.Jen tak pro jistotu!

Navíc nechápu-omítnete,tak proč potom ještě lepidlo s perlinkou a pak štuk?V tom případě by stačili přímo na jádro štuk!

To pův tazatel-normálně jak píše Lugi - zaspárovat cementovou maltou,nebo koupit přímo tuto suchou směs.Hlavně doporučuji spravit komínovou hlavu a pak teprve zbytek!Navíc se dá natřít nějakou "penetrací",která způsobí že voda potom bude stékat jako po skle,akorát nwn značku výrobce atd,jen že to funguje na normálním zdivu ale musí se obnovovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.