Jaký koupit odvlhčovač

Od: Datum: 21.06.13 16:45 odpovědí: 4 změna: 25.06.13 12:13

Máme vysokou vlhkost. Uvažujeme o koupi odvlhčovače. Můžete mi nějaký doporučit? Počítáme s cenou kolem 5 tisíc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.13 05:44
avatar
Odvlhčovač odstraňuje následky!
Nebylo by vhodnější odstranit příčiny zvýšené vlhkosti?
Víte, z jakého důvodu ta vlhkost je? Můžete přidat více podrobností?
Ten přístroj stojí nějakou korunu, počas jeho provozu do něj budete strkat další peníze, za energie nebo odvlhčovací náplně. Záleží na principu odvlhčování.
Na této poradně se vlhkost řešila mnohokrát. Zkuste do vyhledávače (vpravo nahoře) napsat heslo VLHKOST a po vyhledání si pročíst rady a zkušenosti z této oblasti. Získáte větší přehled o způsobech odvlhčování a praktických zkušenostech s odvlhčovači. Budete se moci lépe rozhodnout.
doplněno 25.06.13 10:15:

na http://jdem.cz/3bv63 najdete pomalu sto dotazů s odpověďmi na téma vlhkost

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.06.13 11:32

Bydlíme v zrekonstruované 100let staré chalupě. Při rekonstrukce jsme dbali na dobrou izolaci, loni zateplili...ale pořád máme vlhkost kolem 70 %. Máme hodně široké stěny (v některý místech po zateplení i 1m)

Od: honzik75
Datum: 25.06.13 12:13

ono je potřeba určit příčinu této vysoké vlhkosti. V počasí jaké bylo min. minulé 2 týdny to je normální a nic s tím neuděláte. Byla vysoká vlhkost vzduchu venku. Pokud je to celý rok, tak to problém je. Pokud si jste jisty svými stavebními zákroky, pak je to záležitost provozu domácnosti a větrání. Také záleží jak dlouho po rekonstrukci to je a v jakém stavu byly zdi před rekonstrukcí. Může v nich být stále ještě vlhkost z minulosti. Větrání domu je stejně důležité jako topení, lidé na to zapomínají. Ba i důležitější, protože je třeba celý rok a po rekonstrukci starých objektů obzláště. Ovšem někdy to prostě nejde, když je venku teplo a vlhko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzik75
Datum: 25.06.13 08:18

záleží na co ho chcete, plánujete použít. Já jsem ho kupoval před lety v Bauhausu, cena ta okolo 5 tis. Mají nějaké "své" značky - přístroje. Měl jsem ho i rozebraný a vypadalo to na solidní konstrukci. Kolega v práci má podobný značky sinclar. Tam asi taky neuděláte chybu. Myslím si, že ta tuto cenu (5 - 6 tis.) dostanete vždy podobnou kvalitu. Lepší je rozhodně ten s vyšším výkonem odvlčení (těch 20l/24hod), než 12l/24 hod. Je to pouze teoretický "výkon" a je třeba si uvědomit, že čím vyšší teplota vzduchu je, tím i odvlhčování je účinější.

Je třeba počítat s hlučností (větrák) a spotřebou cca 200 - 400 W. A na co ho používám? Využití pro něho mám. Např. když maluju, krásně a rychle to schne, i když třeba venku prší. Když je přechodné období (jaro, podzim) a netopí se a je vlhko. Velice vlhké počasí jsme měli i v minulých týdnech. Bylo super nevětrat si domu ten vlhký a horký vzduch a doma si odvlhčovačem snížit vlhkost, i za cenu nepatrného zvýšení teploty. Mě osobně třeba vysoká vlhkost ( i okolo 70%) doma velice vadí. Prádlo doma nesušíme, v koupelně máme okno, takže na toto ho nevyužiju, ale jinak je i množství jiných situací. Pokud máte dvoutarifní elektřinu nebo za slušnou cenu, není spotřeba důležitá. Právě třeba v tom meziobdobí, kdy se ještě netopí, ale doma je chladno a vlezlo to odvhčuje a trochu i zároveň ztrátovým výkonem zvýší teplotu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.