Podklad plovoucí podlahy

Od: Datum: 21.06.13 14:11 odpovědí: 12 změna: 25.06.13 11:32

Dobrý den

Řeším jaký poklad po plovoucí podlahu do paneláku, jsem limitován výškově kvůli balkonovým dveřím se kterými nic neudělám na zhruba 35mm 40 mmna výšku i s podlahou

Hledám tedy radu co nejlépe kvůli hluku k sousedům, vcelku se mi zamlouvají desky z hobry http://www.insowool.cz/cz/hobra v kombinaci s nějakou plasťárnou či korkem, co ale koukám všude dávají roznášecí vrstvu z OSB desek 2 vrstvy na kříž což se bojím mi výškově nevyjde.

Máte někdo radu jak na to? chtěl bych pro sousedy udělat to nejlepší možné v rámci mých výškových možností.

Někde jsem viděl že dováli i jen jednu vrstvu OSB jaké jsou pak nevýhody (vyjma slabého místa ve spoji)

Prosím diskuzi k věci, nechci řešit jinou podlahu (lino, linové pásy atd...)

K ceně produktů nechci šetřit, ale zas nechci vyhazovat peníze komínem (který stejně nemám) za minimální zlepšení které není znát (poměr cena x výkon)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mishman*
Datum: 21.06.13 17:06

Co se týče odhlučnění plovoučky, tak se běžně používá přímo na beton pouze mirelon. Pokud vím, dělá se v různých tloušťkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: opol
Datum: 21.06.13 20:16

No mirelon co jsem četl je totální minimum a vůbec nevyhovuje z pohledu zadržen kročeje (kroky), časem se odyndá a nepomáhá ani proti vzdušné hlučnosti (řeč), co se nechá udělat, navíc otázka trvanlivosti (viděl jsem ho a chápu proč)

Chci vybudovat lehkou plovoucí podlahu ale izolace z minerálu je moc vysoká

Tak hledám alternativu, jelikoš extrudovanému polysterenu nedej bože mirelonu moc nevěřím

Datum: 21.06.13 23:33
avatar
Jestli sundáte koberec a dáte plovoucku sousedi uslyší každé vaše slovo. Investovat do krocejoveho hluku je zbytečné.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: opoo
Datum: 23.06.13 13:12
Děkuji za připomínku která nic z dotazu neřeší, a nijak mi nepomohl a sundavám staré hnusné lino, které asi nebylo žádný zázrak, nejak se mi nechce věřit že by nebylo řešeni,
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 16:07
avatar

Divil byste se,ale ono "staré a hnusné" lino bylo co se týče hlučnosti snad tisíckrát lepší než dnešní supermoderní plovoucí podlaha.Jediné ale spíše jen polvičaté řešení (při výškách,resp,tloušťkách co můžete dát) je deska z hobry ,nebo extrudovaný polystyren.Nejlepší je v tomto případě lino (dnes to již není lino ale PVC,ale to je jedno) a koberec.

Jiná možnost než co popisujete nebo potom větší zásah a to vyrubat starý podkladní beton i s pův kročej.izolací a dát novou izolaci a na to pak třeba OSB a na to plovoucí nebo použít některé z modernějších nateriálů než je beton.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 21:19
avatar
Jen jsem vám chtěl vysvětlit, ze možná draze snížíte krocejovy hluk, ale sousedi zase uslyší, co si doma povídáte, nebo opuštěnou tv. Sám jsem dával plovoucku 8 mm, pod to hobru 8mm, nevím zda je něco slyšet dole, bydlím v přízemí, ale nahoře je nás slyšet. Lino nebo vinilove pásy odhlucni jak hluk, tak krok a vzhledově je Vinyl hezčí, pocitove teplejší a neodrazi hluk v místnosti. Dekor si můžete vybrat jaký chcete. Kdybych neměl vespod staré parkety, určitě bych volil Vinyl.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: opol
Datum: 24.06.13 11:25

Dobrý den

Máte recht s hlukem nahoru, debatil jsem s podlahářem u piva a říkal že odhlučnění směrem dolu není problém

problém, ale dělá rezonance směrem do prostoru čili sousedi po stranách a nahoře to uslyší,

žel nechci podlahu lepit (rval jsem teď to lino a je to peklo

udělám kombinaci, hobry a vynylové plovoučky, odrazovala mě cena, než jsem si všimnul že je to za balení což je 1.6 až 1.9 m2 pak je cena okolo 600 což není tak strašné

Každopádně všem dík za radu, potřeboval jsem se utvrdit s tou hobrou

Od: opol
Datum: 24.06.13 11:28
Od: opol
Datum: 24.06.13 13:49

Cena je myšlena plovoučka 350,-m2 plus mínus hobra korek a serepetičky okolo je další 100kč m2 čili 450,- m2

nebo vinylová to jest folie hobra 40,-m2 na to vynyl 590,-m2

rozdíl na bytě 65m2 při mých zvažovaných řešeních laminát 30 000,- vinyl 40 000,- což dělá 10 000,- to není úplně katastrofické

a lepší než vymýšlet nějaké harakiri, nakonec bych stejně ještě robil podhledy ne :-D

Datum: 24.06.13 14:12
avatar

Hobra mě stála 50kč metr, plovoučka 300kč, vinyl bude dražší, ale lepší. Jen hobra je měkká, takže pod vinyl jít nemůže. Vinyl bych nalepil přímo na to lino, pokud bylo rovné...

doplněno 24.06.13 14:14:

http://stirecek.rajce.idnes.c…_se_stavi_sen_2/#P9168382.jpg

Ohodnoceno: 0x
 
Od: opol
Datum: 25.06.13 11:32

No lepící vinyl ano, já z určitých důvodů nechci nalepovací ale je to systém jna zámky jen povrch není lamino ale lino.

Tam je cena vyšší ale je to zase bez podkladu tím se to zas malinko srovná (je už tam zahrnut)

Od: kunk
Datum: 23.06.13 18:54

Podle mých zkušeností jste vybral správně hobru. Mirelon a všechny podobné lehké materiály (XPS,PPS) akustiku výrazně zhoršují. Plovoučka se pak chová jako membrána a mirelon se blíží rezonanční dutině (stejné je to se zateplením fasády PPS, jen se o tom nemluví). Na akustiku jsou nejlepšími pomocníky tyto materiály: minerální vlna, hobra, asfaltový pás (ipa), každý na něco jiného. Jakákoliv kombinace s mirelonem a xps výsledek zhorší!

Jsem hudebník. Mám problémy se sousedy. Dával jsem už v životě plovoučku jak s hobrou, tak se speciálními silent podložkami s nějakými certifikáty, ale hobra vyšla akusticky o mnoho lépe. Na vašem místě, pokud tam máte celých 35mm, zvolil bych skladbu:

1) vyrovnávací vrstva (stěrka, samonivelačka atp.) - dát pouze pokud není podlaha 100% rovná, jinak zbytečné. Rovinnost podlahy se v tomto případě nevyžaduje ve smyslu, že musí být hladká, bez dírek a výstupků (lze vyplnit a obrousit) ale především ve smyslu "údolíček a kopečků" v rámci plochy desítek centimetrů (kdyby tam napršelo, neměly by v takových plochách zůstat kaluže hlubší než 2 mm). Alternativně, namísto nivelačky, to lze přestěrkovat ručně sádrovým tmelem na SDK a pak přebrousit, ale je to hrozná piplačka.

2) parozábrana bez škodlivých látek (nejhorší je ta se zpomalovačem hoření - jsou v tom jedy)

3) 8 mm podlahová hobra, bez škodlivých pojiv (např. formaldehyd), jen v jedné vrstvě, na sraz s mezerou 1-2 mm (návod neberte vážně, 3 mm je moc, nikdy se to počasím tolik neroztáhne), pozor aby spoje hobry nebyly nikdy v místech spojů plovoučky - ideálně dát hobru šikmo pod úhlem 45stupňů vůči plovoučce - spousta řezání, ale jde to snadno a rychle

Chyby v bodech 1-3 se ukážou až po roce nebo dvou, ale pak to velmi mrzí, když v místnosti stále něco páchne (hobra odspoda nasává a do stran vydechuje vlhkost, parozábrana uvolňuje ftaláty) nebo se plovoučka někde prohýbá, praskají spoje p+d (chozením se prokopírují "kaluže" v podkladním betonu)

4) libovolná výprodejová plovoučka za pár korun, rozhodující je váha, ne tloušťka. Spoje slepit lepidlem D3. Nebo ještě lépe cetris deska p+d 15mm, pokud se vejde - opět lepit.

5) další 4 mm hobra

6) plovoučka dle Vašeho výběru, co nejtěžší (zpravidla=nejtlustší), ale stačí třeba 8 mm

8+15+4+8=35mm

tzn., pokud máte rovný podklad, bez nivelačky vám to vyjde přesně i s cetris deskou a sousedi budou mít klid

Nezapomeňte pružně oddilatovat od stěn, cetris ani plovoučka se nesmí dotýkat stěn. Stejně tak vrchní podlahové lišty nesmí tvořit akustický most mezi plovoučkou a stěnou. Doporučují použít pružné tmely v dostatečné vrstvě, nebo antivibrační pásku pod SDK, tady mirelon nevadí.

Nevěřte různým "specialistům". Dají Vám tam drahou tlustou podložku na nic a zalištují natvrdo do zdi

Zdraví Honza

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.