Podlaha z OSB desek?

Od: Datum: 21.06.13 12:11 odpovědí: 3 změna: 22.06.13 07:53

Dobrý den, jdu si pro radu. Chtěli bychom k zahradnímu domku udělat posezení. Takovou terasu, abychom mohli posedět i za deště venku.

Napadlo nás dát místo podlahy OSB desky. A teď by mi zajímalo jakou by měly mít tloušťku. A jestli je potom něčím natřít a nebo nechat tak jak jsou. Přece jenom bude to venku a jestli tomu nevadí vlhkost.

Vše děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.13 13:49

OSB desky bych tam nedával, rozpadnou se časem. Použil bych bud voděodolnou dřevotřísku, která je ale drahá, nebo cetris. Případně bych udělal podlahu z fošen min 30 mm, ale ta Vám bude pracovat.

Ohodnoceno: 1x

Od: aaaaaa*
Datum: 21.06.13 17:40

pokud bude zastřešená (asi bude když za deště), ale i nezastřešenou, rozpadnutí desek bych se zrovna tak nebál. Čo by mi vadilo je vzhled, to je ovšem jen věc názoru, v pracovně mám třeba z OSB finální podlahu a zvláště vzhled za pár měsíců, prohlubně se zanesou prachem, desky časem zešednou. Sám jsem měl kus OSB pod okapem mnoho let než jsem se dostal ke koupi kolena, vydržela.

Tloušťka je závislá na roštu nebo podkladu, pokdu jde třeba o beton. Ne méně než 15 mm. Možná opravdu pokud něco do dřeva tak fošny nebo speciální terasové profily. Šedé to bude za pár let všechno.

Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 22.06.13 07:53
OSB desky nesmeji prijit do styku s vodou. Zacne je to rozleptavat a rozlepovat. Nejsou na to delane. Jestli chcete mit terasu z OSB, tak alespon 12mm (lepe 15mm) a na to normalne nejaky material jako na plochou strechu (IPO instalovane propan-butanovym varakem, samolepici role, ...). Jestli na tom OSB bude stat, tak za par tydnu az mesicu si posadite na zidli a jeji nohy projedou tou deskou.
OSB jsou tenounke platky dreva asi tak velikosti 1/4 bramboroveho lupinku, spojene lepidlem (resinem).
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.