Máme vybrat peníze na rekonstrukci?

Od: Datum: 20.06.13 17:09 odpovědí: 13 změna: 21.06.13 21:38

Opravujem domeček , co si budem povídat peněz není nazbyt , máme peníze ve stavebním spoření pro syna , chtěli jsme si tyto peníze vybrat a později je tam opět vrátit ovšem bylo nám řečeno že když peníze vybereme tak stratíme výhodný urok (3%) . Takže teď nevím , vybrat , nebo čekat a šetřit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.13 17:18
avatar

Já si myslím, že byste měli vybrat a domeček zrekonstruovat. Tím zvýšíte jeho cenu a ikdyž se stane cokoliv, máte možnost domek prodat. V nemovitosti jsou finance uložené lépe, než peníze v bance, ale to jen za předpokladu, že nestojí v záplavovém území. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.13 17:40

Souhlasim s babkazov,ty ubohy 3% vam sezere inflace a nezbyde skoro nic-radeji investovat do domecku.Co mam-to mam!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.13 17:44
avatar

Já bych také úrok obětovala a raději investovala do bydlení. Ale rozhodnutí je na Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.13 17:50
avatar

Taky bych to vybral.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.13 18:21

Asi bych to vybral. Možná vás přesvědčí i to, že stavební spořitelny si uvědomují, že takto úročené smlouvy jsou v dnešní době pro ně nevýhodné a poslední dobou se snaží různými způsoby klienta dotlačit ke změně. V případě, že klienta nepřesvědčí, jednoduše takovou smlouvu jednostranně vypoví. Což mohou, protože u těchto smluv již uplnynula délka spoření daná zákonem (6 let). Předpokládám, že je to váš případ. V případě, že by tato doba ještě neuplynula, nemohou toto udělat a musí trpělivě čekat (a platit úroky).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 01:52
avatar

Aktuální informace o podmínkách stavebního spoření čerpáte v místním konzumu nebo v hostinci? *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 11:13

Přečtěte si ten příspěvek pořádně. Případně vícekrát, pokud to nebude stačit.

doplněno 21.06.13 11:16:

Pokud to ani přesto nebude stačit a stále to nebude jasné, k tématu bych přidal například tento link pro další vysvětlení http://byznys.ihned.cz/c1-594…ke-uroceni-stavebniho-sporeni. Předpokládám, že tazateli již uplynula doba 6 let, jinak by o výběru peněz ze stavebního spoření neuvažoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 21:30
avatar

Číst byste měl především Vy, ale ne tendenčně psané články v zainteresovaných médiích, nýbrž příslušné zákony a jednotlivé obchodní podmínky k spořícím smlouvám. Potom byste podobné nesmysly nemohl uvádět, pokud to tedy nebylo úmyslně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.13 20:28
avatar

Pokud je investice do domu rozumná, vybrat. Jestli ale budete cpát peníze do něčeho rozpadlého, mokrého, dobrého tak na zbourání, to je raději nechte na spoření. Taková investice stejně hodnotu nemovitosti nezvedne, jen přidá další problémy. Teta to udělala podobně. Nechala si opravit verandu. Po 2 letech opadala omítka, okna se kroutí, teče dovnitř, praskají zdi. Všichni jsme jí říkali, ať se na to vykašle, nebo ať to postaví zgruntu nový, ale ona chtěla ušetřit...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rv
Datum: 21.06.13 08:11

A nepřijdete náhodou o celý státní příspěvěk? Pokud máte spoření krátce, snad ho i zrušit, ale pokud zbývá 2-3 roky a v domečku bez rekonstrukce jste vydrželi doteď, nevidím důvod výhodné stavební spoření rušit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 21.06.13 11:07

Za mne - určitě vybrat a investovat do domečku. Nechci se vás dotknout, ale může se stát, že syn se chytí špatné party, v 18ti vybere spoření a rozfrcá. Nebudete mít peníze ani opravený domek. Jak finance dovolí, spořte něco synovi a rozdávat dětem se má jen na konkrétní akce, třeba studium. A to jen v případě, že dítko má o studium zájem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.06.13 21:38
avatar

I tato jinak použitelná rada má svá úskalí. Je třeba mít stále na mysli, že se jedná o finanční prostředky syna. A v případě jeho zletilosti (např. za pár měsíců) a spolehnutí se na radu "špatné party" může požadovat po rodičích vyplacení naspořené částky, zejména v případě, kdy rodiče nebudou schopni hodnověrně prokázat, že naspořená suma nebyla využita výhradně ve prospěch syna jako majitele spořícího účtu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 11:34
avatar

Tazatelka neuvedla jednu podstatnou skutečnost, a to jak dlouho spoří. Někteří rádcové to pak pochopili tak, že už spoří přes 6 let, já to upřímně řečeno pochopila opačně. Tak uvádím oba případy:

1. případ - neuplynutí vázácí 6 leté doby: Přijdete o státní podporu, některé stavební spořitelny uplatňují také sankci za předčasný výběr.

2. případ - uplynutí vázací 6 leté doby = spoříte déle než 6 let: SS můžete kdykoli vypovědět bez sankcí. Výpovědí ale smlouva zaniká. Pokud byste chtěla založit nové stavební spoření, budou už nové podmínky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.