Jak udělat průvan?

Od: Datum: 19.06.13 12:27 odpovědí: 5 změna: 20.06.13 23:06

Hodně z nás řeší jak mu zabránit, já ale teď v létě potřebuju pravý opak. Mám skleník, garáž, a ldaší místnost vedle sebe propojeny, na krajních jsou okna a potřebuju mezi místnostmi udělat nějaký průvan. Dá se to nějak? Třeba do jednoho okna dát ventilátor nebo tak?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.13 12:57

průvan vzniká obvykle jako proudění z rozdílu teplot, kdy se dá do pohybu celý objem vzduchu v místnosti. Jestli chcete vytvořit průvan ventilátorem, pak budete potřebovat pořádnou vrtuli. Normální větrák je málo.

Ohodnoceno: 2x

Od: paw®
Datum: 19.06.13 13:07

Kdyz nesezenete silnou vrtuli, tak by se dal pruvan udelat kominem. Na jednu stranu k oknu pridelat komin a ten by tahl vzdoch. Nemusite hend neco zdid. Asi by stacila postavit trubka s dostatecnym prumerem a vyskou.

Datum: 19.06.13 23:23

¨Známý na stavbě odfukoval prach z místnosti ventilátorem z motoru z auta. Slušně to fičelo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.06.13 17:30

Miluju průvan, dokonce ikdyž je chladno. Ale teď, v těhle vedrech fofrem pouštět horko z venku do místnosti je sebevražda. V noci nechat všecho otevřené a před 7.hod ráno pozavírat, spustit žaluzie na stínění, ne na tmu. Když se listy vytočí na tmu, slunko je zahřeje. Je potřeba listy otočit vodorovně, ne svisle. ;) Nepouštět horko z venku do domu!

doplněno 21.06.13 07:25:

No, právě! Včera venku odpoledne bylo 34´C, doma v zabedněném bytě 25´C. *ee* Úplně se bojím uvařit něco, co bych musela větrat. *cert*Bolí mě klouby, ještě tak 3-4 dny a příjde změna počasí. Vydržet! *jasne*

Od: jack®
Datum: 20.06.13 23:06

No a pak mám to stejné, akorát v paneláku. Takže si každý umí představit jaké to tu je :D momentálně tu mám v pokoji 30°C a to mám okno dokořán. Snad to srazím do rána.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.