Kondenzace vodních par

Od: Datum: 18.06.13 15:09 odpovědí: 4 změna: 18.06.13 16:38

Zdravím,

dnes se nám v domě stalo, že se nám na obkladech a dlažbě objevila vodní pára (jako po sprchování). Bylo to snad všude. Po zdech během chvilky stékaly kapky vody na podlahu. Venkovní teplota je cca 35°C, interiérová 25°C a vlhkost 72%. Orosilo se vše dokonce i hrneček se studenou vodou.

Je tohle normální? V případě, že se tak stane je lepší ihned více větrat nebo zabránit teplému vzduchu aby se dostal do místnosti - otevřít jen větračku a otočit žaluzie a počkat až teplota klesne a poté intenzivně vyvětrat? Vzduch je vevnitř i venku jako v prádelně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.13 15:35
avatar

Ano, to je fyzika. Tak jak se orosí sklenice vychlazeného piva v teplé místnosti, tak se orosí i chladné stěny když na ně přijde teplý a vlhký venkovní vzduch.

Nejlepší řešení je utěsněná místnost s klimatizací.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.13 15:40

A nebo naopak, nechat otevřená okna, aby cirkulace teplého vzduchu prohřála i zdi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.13 15:53

Ahoj. Při těchto dost vysokých teplotách, se taky stává to, že když se vytírá při úklidu, tak ty kachlíkové plochy nechtějí moc rychle usychat. A to ani při větrání a průvanu. Děje se to i na starých betonových podlahách. Lidé dělají tu chybu, že když je vedro, tak otevřou okna dokořán a potom se v místnosti nedá pro vysokou teplotu vydržet a ventilátory zbytečně spotřebovávají elektriku a nastává následné nachlazení z průvanu. Proto by se mělo větrat a chladit místnosti až po venkovním ochlazení. Na to izolování se dají použít silnější závěsy,žaluzie a nejlépe předokenní rolety.A zatáhnou to dříve než začne prát slunce. Ahoj.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: spouter
Datum: 18.06.13 16:38

jj, díky všem. Už jsme vytřeli a je po všem.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.