Asfaltová šindel sklon 7°

Od: Datum: 08.11.12 11:07 odpovědí: 11 změna: 08.01.13 15:51

Dobrý den,

prosím oradu. Mám pultovou střechu ze sbíjených vazníků, pobití bude OSB 22mm. Sklon střechy je ale jen 7°. Můžete mi poradit jakou použít krytinu? Neznáte asfaltovou šindel pro tak nízký sklon. Děkuji za reakci. Lukáš Fuka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.12 11:42

musíte napsat o jakou střechu se jedná ( dům, altán, garáž, chlívek pro slepice atd ). U asfaltových šindelů se doporučuje minimální sklon střechy tuším 12 stupňů. Proč chcete asfaltový šindel proč ne plech? Při pokrytí plechem by 7 stupňů neměl být žáden problém. Asi tak

doplněno 08.11.12 21:03:

po sedmi stupňové střeše sníh fakt nespadne to rychleji odtaje do žlabu

Ohodnoceno: 0x

Od: lukascv
Datum: 08.11.12 12:04

Jde o rodinný dům, plechovou střechu nechci kvůli hluku spojeného s touto krytinou. Uvažuji o modifikovaných pásech

Datum: 08.11.12 12:30

Existuje řada typů šindelů,které se pokládají jako pásy a mají lepicí vrstvu.U nich podtékání vody nehrozí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.11.12 15:19

Můžete mi prosím doporučit nějaký typ? Děkuji

Datum: 08.11.12 12:30

jsem neporozuměl vaší poznámce, že plechovou střechu nechcete kvůli hluku. Pod plechovou střechu se obvykle dává aspoň jedna vrstva tepelné izolace, která spolehlivě funguje také jako protihluková zábrana. Z vlastní zkušenosti vám můžu říct, že pod plechovou střechu proniká méně hluku, než pod normální skládané tašky.

Datum: 08.11.12 15:18

Je pravda že se izolací dá hlučnost snížit, ale ze zkušenosti bratra, který má právě plechovou střechu tuto variantu nechci. Není nic horšího než aby vás budil sjíždějící sních s ledem ve tři ráno

Datum: 08.11.12 20:53

Váš bratr ale nemá sedmistupňový spád střechy, že ne? Promiňte, ale po sedmistupňové střeše vám sníh moc rychle jezdit nebude.

Od: hans75
Datum: 09.11.12 09:34

rychle ne, ale pomalu. O to je možná horší a nebezpečnější. Pomalu se sune k rýně, kde se zarazí a kde narůstá až zledovatělý převis už je tak velký a těžký, až pompézně žuchne dolu. Mám to doma, do dvora, kam v zimě chodíme minimálně, proto nejaké zábrany neřeším a beru to jako fakt a dlouhým klackem převisy zavčas omlátím.

Datum: 08.11.12 15:52

Strejda Google ti ukáže desítky aplikací.Většina bude levnější i méně pracná než plechová střecha.

JABRAKA

Datum: 09.11.12 08:30

našel jsem toho hodně ale nenašel jsem asfaltové šablony pro sklon 7 stupňů. Pro tak malý sklon jsem našel pouze modifikované pásy

Datum: 08.01.13 15:51

asfaltove sindele se nepokladaji na tak nizky sklon

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.