Přechod k jinemu dodavateli plynu

Od: Datum: 17.06.13 08:28 odpovědí: 5 změna: 07.07.13 16:55

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdy je nejlepší období v roce pro přechod k jinému dodavateli plynu (topím plynem)?

Na foru to padlo ale nevím v jakém období přesně, hodně se zminovalo že nejdříve příjde velky nedoplatek a pak zas velký přeplatek. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.13 09:00
avatar

Spotřeba je v zimě výrazně větší než v létě a zálohy jsou pořád stejné. Takže když přejdeš těsně po zimě, tak budeš mít u stávajícího dodavatele poměrně velký nedoplatek, resp. na podzim velký přeplatek. Ale v rámci roku, při zúčtování u nového dodavatele, se to celé vyrovná, protože tak či onak zaplatíš za to, co jsi spotřeboval, a nezáleží na tom, jestli dřív nebo později. (Teda detailně řečeno, trochu na tom záleží, jestli ty peníze leží na účtu u tebe nebo u plynaře, protože úroky a tak, ale to jsou jen drobné.)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mareck*
Datum: 17.06.13 09:29

dobře takže ted když přejdu tak je to docela v klidu...

moc díky

Datum: 17.06.13 13:48
avatar

To máš úplně jedno. Pokud ukončíš jednodoho dodavatele, přijde ti konečné vyučtování, buď přeplatek nebo nedoplatek. Za poslední zimu sis našetřil v létě předtím. Pokud ukončíš na podzim, přijde ti přeplatek z léta a potom u nového dodavetele za zimu nedoplatek, protože to co sis ušetřil v létě ti už poslali. Peníze si jednoduše odložíš a máš je na případný nedoplatek. Taky si můžeš u nového dodavatele nastavit vyšší splátky přes zimu. Nutno dodat, že pokud změníš dodavatele do konce tohoto měsíce, počítá se tříměsíční výpovědní lhůta, takže od nového budeš odebírat až od 1.října. Já měnil napsled v březnu, od nového začnu odebírat od příštího měsíce (1.7.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.13 20:35

Ahoj. A zase bych přidal jednu souvislost. Když v takovéhle situaci dodavatel vrací nějaký větší přeplatek, tak je dobré ho neutratit a rezervovat ho pro ty vyšší spotřeby v zimních měsících. To platí v případech, když finance jsou problém. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trollface*
Datum: 07.07.13 16:55

Jenom je třeba dávat pozor na to, že měnit dodavatele plynu je možné pouze každého půl roku (!).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.