Konenzát ze spalin plynového kotle

Od: Datum: 16.06.13 23:11 odpovědí: 7 změna: 19.06.13 11:20

Dobrý den,

mohl bych poprosit o radu jak zlikvidovat kondenzát ze spalin turbokotle? Máme nainstalovaný turobokotel se svislým odvodem spalin. Nad kotlem je odvod kondenzátu a ten máme sveden do nádoby pod kotlem, která se čas od času vylévá. Bohužel se do odpadu nenapojím, tak mě napadlo osadit na radiátor u kotle klasický odpařovač a do něj kondenzát svést a ten by se přirozeně odpařoval. Je toto reálné, není to nějak zdraví škodlivé, odpařovat si kondenzát ze spalin do bytu? Děkuji předem za radu. M. Šíma.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.06.13 23:48
avatar

Dobrý den, tak, škodlivosti bych se asi nebál, protože by to měla být jen voda. Ale, pokud je tam někde vana, tak bych to propojil hadičkou do toho odvětrávacího otvoru u vany (na stěně vany nad "špuntem"). Takto jsem měl vyřešeno odkapávání od ventilu u bojleru. Zdravím!

doplněno 17.06.13 11:24:

Tak, to se musím omluvit za neznalost. Domníval jsem se, že vše (eventuálně) škodlivé odchází ven a zpět jde jen voda. Ale, pokud ji nebude někdo přímo požívat, tak bych se toho nebál. Jenom nevím, zda to nebude při tom odpařování zapáchat, ale to uvidíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirek01*
Datum: 17.06.13 09:18

Bohužel k zařizovacím předmětům se nedostanu. Napadlo mě právě toto jednoduché řešení, tedy odpařovat na tělese v bytě, ale nejsem si jist tou nezávadností. Co jsem si zjišťoval, je kondenzát ze spalin kyselý s nižším pH. Možná plašim zbytečně, ale v dnešním světě alergiků a asmatiků člověk nikdy neví. Děkuji přesto za odpověď.

Od: mowla*
Datum: 17.06.13 09:28

Kondenzátem je směs kyselin, (zejména uhličitá) - ale ve velice nízké koncentraci - toho bych se ohledně alergiků a astmatiků nebál ani v nejmenším. Větším problémem by v tomto ohledu mohl být růst plísní v ´odpařovači´.

doplněno 17.06.13 12:06:

Kondenzát páchnout nebude - i běžné minerálky jsou koncentrovanější. ;) Fakt bych se - asi jako jedného - bál plísní (spór).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stoupa1980*
Datum: 17.06.13 15:21

toto bych nedělal, přeci jenom toho kondenzátu neni málo a odpařovat se vám nestihne, a zbytečně si zvlhčovat dům , byt tak to neni dobrá volba. Napište kde a v jakém místě máte kotel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 17.06.13 15:25
avatar

U turbokotle toho kondenzátu zas tolik nebývá, navíc zvlhčení vzduchu je někdy rozumné - od toho se také zvlhčovače vzduchu na radiátory vyrábějí a používají...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.13 18:23
avatar

Mirku,

nejhorší dopad toho tvého nápadu je ve značném zvýšení vlhkosti vzduchu.U domu dokonale zatepleného a utěsněného se to může projevit tak,že voda,odpařená v kotli bude stékat po oknech,nebo dokonce po stěnách.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirek01*
Datum: 19.06.13 11:20

Děkuji všem za rady a podněty. Pokud tedy kondenzát nijak neškodí, asi bych to provedl dle nápadu. Pravda je že se zvýší vlhkost, což bude ale úměrné topení v kotli, tedy čím víc chladno, tím víc topení a víc kondenzátu. Větší chladno bude ale též sušší venkovní vzduch, který při vyvětrání sníží vlhkost v bytě. Jěště jednou děkuji a přeji kezký slunenčný den :o)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.