Odtržené okno od vnitřního parapetu, co s tím

Od: Datum: 16.06.13 07:13 odpovědí: 3 změna: 16.06.13 15:10

Dobrý den, předminulou zimu byly opravdu velké delší mrazy a došlo v našem panel. bytě k tomu, že se odtrhlo mrazem okno od spodní zdi a mezi parapetem z plastu a oknem, kde je silikon, vznikla až 3mm mezera(možná i víc) . V létě je menší nebo žádná. Okno je plast asi 5ti komora 2sklo. V léte to ničemu nevadí, ale v zimě tam pekně fouká studený vzduch a dáváme tam buď deku nebo ozdobnou chlupatou věc, aby netáhlo. Nevím přesně co s tím. Parapet drží pevně. Jde zejména o ztráty tepla v zimě. Relkamace není zřejmě možná, je to instalováno od roku 2008.Dík. Jak bych to mohl opravit? Jak postupovat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.13 07:52

Na jednom místě na parapetu se mi dělala námraza. Také jsem to řešila dekou, než přišel servisman na reklamaci. Vyšťoural parapet, úplně ho vytáhnul, prohlédl, prohmatal zeď, něco vyškrábal, vložil izolaci, snad plátek polystyrénu, parapet nasunul zpět zafoukal pěnou a zazdil. Za necelou hoďku byl hotov. ;) Jenže to zazdil nahrubo a já se s tím pak mordovala. Ale nefouká.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.06.13 13:35

Mezeru mezi parapetem a podezdívkou montéři oken vesměs zapěňují.Dost často to vidím,že je pěna spíše jen frmálně,dává se šetrně,hlavně proto,že při vštší dávce by nadzvedla parapet.Já jsem několik oken opravil(sobě i sousedům),tak,že jsem nařezal proužky polystyrenu na šířku mezery,pěnu vyříznul dp hloubky 1 - 2 cm a akrylem proužky vlepil.Celek po zaschnutí začistil do roviny opět akryltmelem.Totéž jsem udělal zvenčí.

JABRAKA

Od: hop®
Datum: 16.06.13 15:10

Parapet vytrhnout, mezeru kterou fouká zapěnit, parapet přilepit zpět, začistit a případně zasilikonovat spáru mezi oknem a parapetem...

Pozor, pěny jsou různé, na toto je dobré použít nízkoexpanzní pěnu...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.