1xHluční sousedé před domem

Od: Datum: 15.06.13 23:11 odpovědí: 57 změna: 28.09.14 14:58

Zdědili jsme půldomek, zvažujeme, že se do něj nastěhujeme, ALE: jsou tam hluční sousedé. Jen na jaře začne být trochu teplo, už sedí před domem a popíj, někdy řvou do rána a všichni kolem je nesnáší. Sednou si tak, aby viděli na náš pozeme a s prominutím čumí. Stromy, které měli u plotu a nebylo na ně vidět, "jen" slyšet, vykáceli. A loni to ještě vyšperkovali velkým nafukovacím bazénem, umístěným cca půl metru od našeho plotu. U něj se sleze celé jejich široké příbuzenstvo s kamarády, popíjí a řvo, opírají se o náš plot. Bivakuji na chodníku, který je jediným přístupem na náš pozemek, takže skáčeme přes kočárky, tříkolky a pod.Nějaký boj s nimi nemá cenu, jsou naprosto tupí a otrlí, rodiče si s nimi užili. Co s tím, poradí někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.13 23:29
avatar

Vzdát se dědictví.

Prodat to.

Spřátelit se se sousedy, popíjet s nima a být s nima jedna rodina.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 16.06.13 10:02

Ani jedna varianta nevyhovuje.

Datum: 16.06.13 10:17

A co tedy chcete poradit? Když víte že ani jedna varianta nevyhovuje -? Můžete si na ěn stěžovat že narušují klid , ale to myslím jim nebude vadit...napomenou je a za chvíli to bude znovu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 10:31
avatar

Tak přidáme další varianty. Všechny ale předpokládají dát najevo, že si všechno nenechám líbit. Lze použít policii, kterou si na to platíme. Především v nočních hodinách je lze volat i několikrát za noc a dovolávat se svého práva na noční klid. Při nadměrném hluku to lze použít i ve dne. Další variantou je, dát sousedům najevo, že nemovitost hodlám prodat a to nejspíš rodině našich opálenějších spoluobčanů, protože oni za to nabízejí nejvíc peněz. Pak varianta, kterou většinou preferuji, šikovné umístění kamery, kterou si budu hlídat svůj pozemek. Těžko někdo zjistí, jestli je kamera funkční nebo ne a co všechno vidí a slyší. Už jenom její přítomnost bývá velice účinná.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 16.06.13 10:39

S tou Policií to zkusíme, kdyby tak zaplatili nějakou tu pokutu, při jejich vrozené lakotě, třeba by ubrali. A ty kamery jsou dobrý nápad.

Od: ondrassek
Datum: 06.07.13 21:44

pro umístění kamery která bude snímat i veřejný prostor musíte mít povolení od uoou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 10:06
avatar

nepotřebujete povolení!

Páč já ho taky nemám..a vidím na ulici když potřebuji.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.13 10:25
avatar

Já taky ne. Ale i kdyby, tak jak by mi chtěl někdo dokázat, že jsou kamery funkční?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 16.06.13 10:35

Hledala jsem řešení nějakou právní formou. Proč mají trpět slušní lidé a ještě uhýbat tupcům? Okolní sousedé nás informovali, že by se těm našim líbilo nacpat se na naši polovinu - máme větší zahradu a ta by se jim hodila na mejdany. Možná je to od nich nátlak, jako že ať vidíme, co nás v případě stěhování čeká.

Datum: 01.07.13 15:10
avatar

pro "jarunaberuna"

A co tedy chcete - vystřílet je, nebo vystěhovat?

doplněno 01.07.13 15:19:

proč se s nimi nemůžete seznámit?, když to nejsou Romové (ti se ovšem ochotně spřátelí s každým, který na ně neplive). Nejste nějací nafoukaní? - s policií a násilím asi moc nezmůžete, řekla bych! - raději se to snažte prodat, anebo to pronajmout - abyste se "neopupínkovali".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 02.07.13 23:28

Nafoukaní? To tedy rozhodně nejsme. Jaké seznamování, my se známe 100 let, naši i jejich prarodiče se do baráku nastěhovali v roce 1936. Když dělá někdo roky problémy, přestane to bavit. ;), ;)

Datum: 15.06.13 23:33
avatar

Záleží na Vaší nátuře. Buď je "vychováte", nebo, pokud se na to necítíte, nestěhujte se tam. Úřady s tímto nic nezmůžou.

Už jsem to tu kdysi psal - tito primitivové neberou ohledy na okolí, protože všechny kolem sebe považují za "slabší", neschopné odporu. Takže, pokud tam chcete bydlet, budete jim muset ukázat, že jste ještě tvrdší než oni, jedině tak si u nich zjednáte respekt a začnou Vás brát vážně. Ruší noční klid a chrápou ve dne? Nesmíte jim to dovolit, metod jak ve dne vytvořit hluk je plno a všechny jsou legální (narozdíl od hluku v době nočního klidu). Můžete si koupit psa, který na ně bude neustále štěkat. Můžete použít i jiné, drsnější metody jako třeba různé zesilovače jejich hluku otočené na jejich pozemek, můžete si pořídit včely, cirkulárku, bourací kladivo...

To vše ale připadá v úvahu pouze v případě, že máte psychicky na boj s nimi. V opačném případě se to vykašlete a dům prodejte, nebo pronajměte ještě horším dobytkům, třeba nejmenované menšině. Až ti ještě horší vystrnadí ty v druhé půlce a odstěhují se, opravíte škody a můžete se nastěhovat :)

doplněno 16.06.13 18:16:

Nemožnost příjezdu na pozemek a velmi špatný přístup pěšky bych viděl osobně jako zásadní mínus. To nemovitost hodně devalvuje. Nechápu, jak to bylo s tím pozemkem - jaktože se pozemek Vašich rodičů najednou ocitl bez přístupu? Divné, k tomu by nikdy nemělo dojít. Jak je chodník široký? Projela by tam aspoň motorka (s laděným výfukem)? ;) Btw. s tou "výchovou" Vám držím palce a přeju silné nervy.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 16.06.13 10:29

Díky, asi jsem pro to "vychování". Zatím budeme muset vydržet,pokud tam půjdeme, budou nutné úpravy, jako nová střecha, která je společná, čili dohodnout se. Stejně tak bude nutný jejich souhlas s případnou přístavbou. Díky jim nemůžeme mít u domu garáž, protože si už za totáče zrušili společný chodník, udělai si přes něj vjezd do garáže a rodiče neměli přístup do domu. Nakonec město od nich město vykoupilo aspoň část pozemku pro chodník, víc nepustili. Popíjení s nimi nepřipadá v úvahu, protože o čem se bavt s takovými drny? Sekačku, pilu a další vlastníme, psa rodiče měli a možná si ho právě kvůli nim pořídíme. Dnes jsme se dohodli, že v první fázi zakoupíme zástěny kolem plotu. Hluku nezabrání, ale alespoň nebudeme muset hledět na tu výstavku pivních pupků a špeků.

Datum: 16.06.13 10:55
avatar
Pokud mate cirkularku tak ji zapnete rano v 6 tak do 10 nařežte si dřevo a to samý večer tak do 10. Libit se jim to nebude ale vyji mužete v ty době používat né? Atd... Čim větší hluk tim lepší
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.06.13 13:12
avatar

To se mi líbí: dřevo by mohli začít řezat v okamžiku, kdy se rozloží u bazénu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 16:58
avatar

ano to by bylo dobré ale nejlíp aby piliny lítali jejich sněrem... takže do bazenu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 16.06.13 21:00

Cirkulárku vlastníme... Asi působíme naivně, ale zatím jsme nic takového nemuseli řešit, bydlíme v činžu a právě ten domek má zahradu, posezení s krbem, možnost přístavby. Jejich odstěhování není možné, ti se nehnou a nám se to taky nechce pouštět. Žije tam už třetí generace, naši prarodiče se tam nastěhovali zároveň. Rodiče raději uhýbali, aby měli klid, nám se tedy uhýbat nechce.

Od: ondrassek
Datum: 06.07.13 21:45

taky "dobrej" nápad - dělat si naschvály ... to je cesta do pekel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 13:48

Ahoj. Asi mi uniklo, jakou že mají ti sousedi barvu kůže? Jestli to jsou hnědočeši, tak to jiným neprodáte. Ti cikáni, kteří by to případně i koupili, by sami nechtěli s tímhle povlem sousedit. A jestli to jsou asociální bílé socky, tak ti by se s nima i skamarádili. Tu situaci Vám teda nezávidím. Co zřídit na hranici vysokou betonovou zeď, klubovnu drsných motorkářů a nebo skinů. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 16.06.13 20:55

Barva bílá, ale chování jako ti trvale zabarvení spoluobčané. O zdi vážně uvažujeme. Je fakt, že by je asi jakýkoliv hluk dráždil, nedávno jsem vyrazila se sekačkou, netuše, že pod pergolou uspávaji na sporťáku vnučku. To bylo kroucení hlavy a nějakých pindů, kterým jsem nevěnovala pozornost. Oni můžou všechno, my nic.Tedy podle nich.

Od: dobros
Datum: 16.07.13 23:55

Zravim, také mám podobný problem se sousedy jsou moc nepřejicí a závistiví čumilové. Zasadili si u svého plotu živí plot a vůbec jim nevadi,že ten živí plot přerustá až k nám vše přehlíží a jejich vnoučata tam dělají rámus a jsou bezohlední. Když je venku hezky, tak vždy jdeme něco dělat na zahradu. Samozřejme sousedi už jsou v pozoru a všude nám po celé zahrady šmiruji. Je to dost nepřijemné když nemáte klid aspoň na své zahradě. Také uvažujeme si dát živí plot abychom zabránili zvídavím pohldedům. Držím

Vám palce a pevné nervy.*uspech* V dnešní době jsou sousedské vztahy čím dál horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.13 15:56
avatar

Ještě pro "jarunaberuna"

proč říkáte, že jsou to "drni"? - většinou dnes tak mluví lidé o Romech - v případě bílých si nedovedu dost dobře představit, o co jde! Jsou to snad feťáci? , nebo trempíci? - tomu by odpovídaly pivní pupky, nebo "veselení se" kolem bazénu a vyhrávání na zahradě.

Tak jim ten barák prodejte, pokud ho chtějí - a máte klid! - jinak ho mít nebudete, a taky Vás to zřejmě přijde na dost peněz i nervů - nedovedu si například představit, že mi celý den běží sekačka, anebo se děje nějaký jiný rámus!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 16.06.13 20:52

S příjezdem je to blbý, rodiče museli postavit garáž o km dál. To bylo za totáče, město prodávalo jen domky a na přístup jaksi zapomnělo. Takových případů je tam víc. Po převratu od nich město vykoupilo pozemek pro chodník, protože přístup museli zajistit, vjezd už ne. Chodník je na šířku 4 dlaždic, motorka by klidně projela.

doplněno 16.06.13 21:09:

Dnes pořízené foto z prvního patra, zatím tak aby nás neviděli, příště asi nejspíš až bude zase kolem bazénu postávat 5-6 tlustoprdů pozorujících cachtání hlavy rodiny. Jak je vidět, bazén cca 50cm od našeho plotu, pod pokojovým okenem, které pro jeich řev nelze otevřít. Dnes dechovková diskotéka. Na snímku je vidět přístupový chodník a čaást zahradního domku, u kterého máme posezení.

Od: pt®
Datum: 17.06.13 19:36
avatar

Jak vidím na té fotce, opravdu by bylo nejlepší postavit si 2m vysokou zeď, třeba z barevných bloků "ztraceného bednění" a máte klid. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 16.06.13 15:55
ještě od nich můžete dům koupit a pronajímat někomu koho si vyberete...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 21:17
avatar

Existují betonové ploty ( www.beves.cz ). Je to estetické, solidní, nezničitelné, a cenově to vychází docela příznivě. Bohužel nejsou příliš zvukově izolující :)

http://www.beves.cz/media/ima…zka/bigs/betonovy-plot-10.jpg

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 16.06.13 21:39

Díky za tip, to vypadá fakt dobře. Skoro si myslím, že kdyby nemohli čumět, už by je to tak nebavilo. Taky bazén u zdi...A asi by jim stěna i stínila, super.

Od: lego®
Datum: 18.06.13 21:06
avatar

Dle fotky by byl stin u Vas (pokud jsem se neprekouk).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 18.06.13 21:38

Alw až k večeru, to se dá. Rozhodně lepší, než být neustále pod dohledem. Dnes se tam pohybovalo cca 10lidí + dětičky, řev jak v tygří kleci- Při našem odchodu stáli a čuměli jak surikaty. :(, :(

Datum: 18.06.13 21:44

a byli jste je už ústně požádat aby se zklidnili? nebo jak budou ječet tak k tomu plotu postavte reproduktory, natočte je na ně a zapněte a hned to bude lepší než poslouchat něčí řev :D tak na pul hodinky.. pokud bude klid tak ok, jak začnou ječet tak znova :D.. chce to opravdu vymyslet nějakou výchovnou proceduru :D ale zase nadruhou stranu nevíte co se může začít dít když rýpnete do vosího hnízda... můžou se zklidnit a nebo naopak se vam začít mstít...je to těžké ty sousedské vztahy..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.13 16:43
avatar

No, surikaty jsou nádherný! - Vy se máte, že je máte doma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.06.13 21:43

A mají důvod čumět? Dělejte ještě větší brajgl než oni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 16.06.13 21:52

Nemají důvod čumět, oni to tak prostě mají. Ať grilujeme nebo se hrabu v záhonku, furt čumí.Neřveme, nevyhráváme, prostě normální.Dost mě nebaví být pořád pod dohledem.

Datum: 17.06.13 06:29
avatar

podobný případ s hlukem kdysi řešil kolega... dlouho bezúspěšně, domluvy nepomáhaly...
až se nas...štval, vzal mikrofon, zesilovač a reproduktor... jakýkoliv větší hluk to sousedům okamžitě vrátilo... prý to vylepšil nějakou nastavitelnou úrovní... nevím...

když si sousedé byli stěžovat u obce, delegaci, která to přišla jako řešit, pustil magnetofonovou vícehodinovou nahrávku sousedovic řevu... delegace to během jednání vydržela poslouchat asi půl hodiny, potom vycouvala a dodnes se neozvala...

dnes už se i sousedé ozývají jen sporadicky, došlo jim, že

jak se do souseda volá, tak se od souseda ozývá....

každý je si svého ticha strůjcem...

co nechceš, aby ti soused dělal, nedělej ty jemu...

takže mu nepropichujte ten bazén, ani mu do vody nenalévejte nějaké sinice či chaluhy, do cesty mu nestavte Vaše dopravní prostředky ani mu nijak nepřekážejte v pohybu... a pouštět si na svém pozemku nahlas vážnou hudbu v čase, když on si pouští dechovku, tak to Vám také neradím! Vážně ne...

ale zřejmě jste už také dost naštvaní, takže mne asi neposlechnete...

komu není rady, tomu není pomoci

jo a DEJTE VĚDĚT... mnozí čekají na Vaše zkušenosti, ti sousedé mají všude plno klonů...

doplněno 17.06.13 06:35:

sousedé nedávají souhlas s přístavbou, jenom se mají vyjádřit... souhlas vydává stavební úřad, a dost často i přes "nesouhlas" sousedů...

a fotil bych je zcela veřejně, i nepokrytě nahrával hluk... při jejich protestech bych jim dal najevo, že fotky a nahrávky budete potřebovat jako doklady jejich chování při řešení případně až u soudu...

zkuste si přečíst ustanovení § 127 Občanského zákoníku o tom, co soused nesmí...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 17.06.13 10:38

Naštvaní sice jsme, ale na jejich úroveň klesnou nemíníme, takže žádné propichování bazénu nebo vyhrávání atd. neplánujeme. Zatím jsme to řešili tak, že jsme se přesunuli na druhou stranu baráku, jenže tam zase mají pergolu, kde grilují a chlastají. Pořád uhýbat nejde, tu fotodokumentaci, případně video máme v plánu. Pak uvidíme. Soudružka byla zvyklá, že jí šli všichni raději z cesty. Narval se k nim jejich nefachčenko synáček s rodinkou, je jim tam těsto a žerou se.Okolní sousedé nás informovali, že by naši sousedé měli zájem naši polovinu koupit nebo aspoň pronajmou, potřebují místo. Všichni se děsí, že by se ten kravál posunul blíž k jejich barákům. Nemáme to v úmyslu, rodiče roky utlačovali, ti by se chudáci v hrobě obraceli. Navíc bylo jejich přáním, aby barák zůstal v rodině. Holt musíme vydržať!

Od: vlasatec*
Datum: 17.06.13 10:55

Takže kvůli cizím sousedům a mrtvým rodičům budete celý život trpět, pokud má někdo o ten váš dům zájem nasaďte cenu a zkuste jim ho prodat, do pronájmu bych s nimi nešel, dá se očekávat ne moc dobrá platební morálka a jen vám to tam zničí. Domov má být klidné místo k odpočinku a ne na věčné boje se sousedy.

doplněno 17.06.13 12:13:

Samozřejmě záleží na ceně kterou ten domek má, přece by ale nemusel být problém jej prodat, něco přidat a koupit nějaký v okolí ale víc na samotě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 17.06.13 12:02

Právě že trpět nechceme, tak hledáme cestu. Protože mnozí mají své zkušenosti, tak chceme využít účinné rady a nezdržovat se nesmyslnými akcemi. Pořád lepší jedni sousedi, se kterými si, doufám, poradíme, než 24 partají v paneláku se svým vyhráváním, mlácením dveřmi, dupáním atd.

Od: ifkali*
Datum: 17.06.13 11:27

Zdravím,

v první řadě jim tam vytváříte krásně zelené zakoutí. Pokud´ sekáte trávu , tak si tam vytvořte kompostér a technickou základnu pro nářádí.

Jestli plánujte chovat slepice, tak ideální místo.

Možná čumí proto, že jste pro ně novější sousedé, ale to je neomlouvá))

Já to měla podobně. Přijela jsem k baráku a sousedé po práci sedí na lavičce , popíjejí mají sice svůj zaslouženej odpočinek po práci, ale ten coment))a ta čumenda co vyskládávám.

V létě řvaní decěk a podobně do půlnoci. Jenomže já mám hodně splachovací náturu.

Kde skončil pejsek po rodičích, jestůli se můžu zeptat?

Psem bych to neřešila, jenom bude vyštengrovanej a bude možná více štěkat .

doplněno 17.06.13 11:30:

Ta tráva v kompostu a jinej kompostovací odpad je časem donutí změnit místo, vy to chvilku vydržíte a uvidíte zda to mělo účinek a pak to třeba zrušíte ,jestli se posunou, aby to taky nerušilo vás, ta vůně kompostu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 17.06.13 13:49

Zelené zákoutí vytvořila jseště maminka. Kompostéry máme 2 a není problém prřmístit je - třeba pod okna? Smrdí opravdu pěkně. Zatím je máme umístěné tak, aby pach neobtěžoval sousedy. Asi to chce mít míň ohledů a uhýbání, chovat se normalně, sekat trávu i když uspávají vnučku a ne ji vypínat a čekat, až se mimi vyhajá. Od rodičů ani od nás se nedočkali žádných akcí, takže si asi myslí, že můžou všechno. A nebo jsou jen tak tupí a své chování považují za normální. Pejtek odešel pár týdnů před mamnkou v ústihodném věku 17 let. Taky měl péči. proč by jsme si nemohli pořídit k baráku psa, tam ho mají všichni kolem a žadné pokojové. Řvou po sobě, ale s tím se u psů počítá a navíc je máme rádi a oni nás. Aspoň by si u nás sousedovic kočka přestala dělat z naší zahrady hajzlík.

Od: ifkali*
Datum: 17.06.13 17:01

To je jasný, že to zakoutí zeleně je láká-mít tak blízko bazén, myslím, že by je fakt ten kompostér usměrnil dále ))na vlastní pozemek.

S tím psem proč jsem psala, že ne---to jsem myslela z důvodu, aby náhodou nebyl pes z jejich strany nějak usurpován, nebo ho nedráždil někdo, když se tak soused projevuje. Navíc ten pesan tady nic defacto nevyřeší, to je nedonutí si uvědomit, že narušují soukromí druhých, akorát ho můžou ještě dráždit.

My mám hned dva psí kámoše , ale ne kvůli sousedům. -to jen tak okrajově.

Zdárně to vyřešte -ta zed´ by se tam taky hodila.

Přeju hezký den.*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 17.06.13 22:40

Pes byl v klidu, všechny sousedy bral jako že známé a štěkal jen na cizí. A přitom to byl dlouhosrstý jezevčík. Sousedé mají samé velké rasy - labrador, salašnický, retrívr, nejmenší je pudl. Taky na nás neštěkají, přiběhnou se nachat podrbat za uchem, blafnou jedině když chtějí hodit granuli. Díky za podporu, budeme se snažit nějak to vyřešit. Znáte to - nejhorší srážka je s blbcem. *zed*

Datum: 17.06.13 20:34
avatar

no já bych to zkusila pronajmout- půjdou vám z toho penízky a kdyby bylo dobudoucna ,,nejhůř "vždy se tam můžete uchýlit...

doplněno 17.06.13 20:42:

po shlédnutí fotky si myslím že by se tam opravdu krásně vyjmala ta 2 metrová zeď :D slušelo by jí to tam jako žádné jiné*frajer*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 17.06.13 22:43

Pronájem asi, příbuzný s tím má špatnou zkušenost. Nakrátko jsme zkusili pronajmout garáž a stačilo. Otřískané vrata a další škody a nakonec jsme zjistili, že madam klidně pronajímá garáž dál a ještě na tom vydělává.

Od: vlasatec*
Datum: 18.06.13 07:03
Stačí pár nájmů dopředu na uhrazení případných škod.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 18.06.13 21:44

Bratranec dal výpověď z bytu podnájemníkovi, protože neplatil a ten to řeší tak, že neustále svítí nebo jde ven a nechá naplno téct vodu. Aby to pak musl zaplatit. Taky mu tam způsobil úmyslně nějaké škody. je na ÚP, takže bez financí, je jasné, že to zaplatí bratranec. Výborné je, že si ten podnájemník vyřídil příspěvek na bydlení a přitom neplatil nájem. Takže to ne.

Od: vlasatec*
Datum: 03.07.13 18:05
A co vyšší vrátná kauce na pokrytí těchto škod?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.13 16:02
avatar

V čem je tedy problém? - a co je to za lidi - pokud to nejsou Romové, tak mne napadají jenom feťáci, anebo trempíci. - No možná ještě alkoholici, anebo bezdomovci - ale to se mi moc nezdá! V čem je tedy problém?


doplněno 18.07.13 17:48:

- už mi admin nechce povolit další otázku - ale - proč se pořád vyhýbáte odpovědi na otázku - "co je to za lidi?!" - nereagovala jste ani na vnitřní poštu.

Myslím, že se ptám slušně - a fakt by mne Vaše odpověď zajímala! - protože se můj brácha a jeho přátelé chovají "možná" podobně - on je dlouhá léta invalidní, ale všichni jsou přátelští, inteligentní - a žádní "drnové" - a tyto sedánky jsou v současné době jeho smyslem života - a myslí si, že ho sousedé mají rádi!

- Pokud sousedé musejí "zatínat" zuby, tak je to asi blbý. Na odpovědi mi dost záleží - co lidem tedy vadí? Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.13 17:52
avatar

Jak to tak po čase celé pročítám, nejsem si zcela jistý, jestli jsou zdroj problému zrovna ti sousedé...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.07.13 19:25
avatar

Je několik variant. Máte výhodu že tam zatím nemusíte bydlet. Takže buď pronajmout na pár měsíců nějakému řízkovi který je srovná, nebo to řešit násilím. Bazén propíchnout, na jejich zahradu naházet travex, hnůj, do bytu otevřeným oknem kyselinu máselnou atd. atp.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.13 20:24
avatar

Co blbneš ringo? - jak by se to líbilo Tobě? - Vždyť vůbec nevíš, co je to za lidi!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.13 08:43
avatar

Samozřejmně jen pokud píše pisatel pravdu. Jsou hluční, dělají naschvály a není s nimi rozumná domluva. Na hrubý pytel hrubá záplata říkala babička.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 05.07.13 12:52

Proč bych neměla psát pravdu? Chtěla jsem poradit, resp. dozvědět se jaké mají jiní vlastní zkušenosti. nakonec se to tady obrací proti nám a ještě budeme za problémové my? No dobré. Tak tady končím. Mimochodem, před pár dny přišli oznámit, že si zaplotí pozemek z obavy o bazén a příslušenství. Prý na kterou stranu otevíráme branku. Takže předpokládám, že vstup narvou vedle našeho. Řekli jsme, ať udělají, co myslí. Stejně by to udělali, tak není o čem se bavit.. Z druhé strany pozemku si totiž vybudovali vjezd do garáže a k bazénu musí chodit po schodech dolů a nahoru. Konec.

Datum: 06.07.13 18:29
avatar

Vysazením tůjí se za pár let problém vyřeší.Než tůje vyrostou,řešil bych to pověšením sítě nebo rákosu na plot.Hluk to sice neodstraní,ale zamezí to "očumování".

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: dobros
Datum: 17.07.13 08:49

pro jaruna beruna. Nic si z toho nedělějte já Vám věřím co píšete o sousedech, protože většina takových bezohledných sousedu tam také máme takže vím co prožíváte. Nenechte se od nikoho otrávit. *palec* Přejí krásný slunečný den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarunaberuna*
Datum: 30.07.13 11:37

Pro dobros: Děkuji Vám. Ani se mi sem nechce chodit a něco psát, nepotřebuji, aby někdo problém obracel proti mně. Byli jsme teď na baráku 2 týdny a nakonec jsme to zabalili. Sousedi si přnesli grill pod kuchňská okna a grilovali nějaké hrozné klobásy, kouřilo to jako komín, smrdělo - nízký tlak. Museli jsme pozavírat okna. Přišli s tím, že si chtějí zaplotit pozemek ze strany chodníku z obavy o bazén a příslušenství. Postřebovali náš podpis. Ten jsme jim dali po předchozí dohodě, že si nebudou z té strany dělat branku, ale budou chodit přes svůj pozemek. Až měli náš podpis, branku udělali tam, kde neměla být. I stavební úřad tvrdil, že tam nebude. Bazén si koupily 4 rodiny dohromady, takže se tam všechny sjíždí relaxovat - řev jak v zoo. Večer paří do 2 do rána. Raději jsme jeli domů. Domluvit se s nimi není možné. Chtěli by tu naši část koupit (peníze ale nemají). Sami to neřekli, jen to tak vypouští po jiných sousedech. Když jsme řekla, že to prodat nechceme, přitvrdili. Je mi z toho smutno.

Od: vlasatec*
Datum: 30.07.13 11:59

Ať si vezmou hypo a prodejte jim to, podle mě to nemá cenu s nimi bojovat a kazit si nimi vlastní život...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fakjuu
Datum: 28.09.14 14:58

Dobrý den.Náhodou jsem narazila na tuto problematiku.Je to více než rok od založení otázky,tak by mne a myslím si že nejen mě zajímalo jak to pokračuje s nezbednými sousedy?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.