Jak přidat čistící otvor do komínu?

Od: Datum: 15.06.13 12:30 odpovědí: 3 změna: 15.06.13 21:25

Potřebuji do stávajícího komína dodělat ještě jeden čistící otvor na chodbě. Jak to udělat a jaká malá dvířka? Jak to udělat, aby byl co nejmenší nepořádek?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.13 13:11
avatar

O tom, jaký bude nepořádek, rozhoduje ten, kdo ten čistící otvor bude dělat. Dá se to udělat tak, že nepořádek nebude skoro žádný (pečlivá práce s použítím mozku) a také tak, že budete muset gruntovat celý dům (systém "hurá styl" - vezmu bourací kladivo a bourám bez ohledu na okolí).
Jak udělat čistící otvor? Pokud je komín nevložkovaný, je to jednoduché - musím vědět, kde vede komínový průduch. Místo pro čistící otvor si označím, vysekám otvor do zdi, zazdím komínová dvířka, začistím zeď, uklídím a nakonec vyberu suť z bourání dole v komínovém průduchu vybíracími dvířky.
Jaká dvířka čistícího otvoru si vyberete je jen a jen na vás - vyrábějí se jak celokovová, tak betonová (viz. http://www.google.cz/search?q=kom%C3%ADnov%C3%A1+dv%C3%AD%C5%99ka&safe=off&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Ekq8UZr9JfT24QSEt4HACg&ved=0CEwQsAQ&biw=1280&bih=653 ).
Parametry čistího otvoru srozumitelně popsány např. http://hgf10.vsb.cz/546/VHZ1/vyuka/kominy/casti.html - dole na stránce.

Pokud máte vložkovaný komín, doporučuji se obrátit (minimálně pro informace) na firmu, která se tím systémem, který máte, zabývá. Tam také budete moci zakoupit potřebné díly, případně zhotovení zadat. Princip, jak se dělá dodatečný čistící otvor ( nebo jeho přemístění) u vložkovaného komínu je popsaný např. zde http://www.eko-kominy.cz/prem…dbocky-nebo-cisticiho-otvoru/

doplněno 15.06.13 13:16:

Jen ještě doplním - pokud si budete dělat čistící otvor do nevložkovaného komínu sám, nedoporučuji pro zhotovení "díry" použít ani bourací kladivo, ani velký majzlík a kladivo, ale malý majzlíček a malé kladivo a bourat ručně. Velkými údery a tím pádem i otřesy si můžete narušit komínové těleso (uvolnit cihly v okolí bouraného místa) a tím si jen přidělat další starosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 21:13
avatar

Nahoru na komín posaďte ventilátor. Při bourání Vám bude odsávat prach komínem ven z místnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 21:25

Ahoj Repe. Proboha lidi, nevymýšlejte nebezpečný situace! U komína, který je někde(ve sklepě,v suterénu) založen se instalují do sopouchu vybírací a kontrolní zatěsněná dvířka. Do toho komína jsou potom podle předpisů připojená topidla. Potom, když se ten který sopouch čistí, se to provádí ze střechy komínovou hlavicí, nebo když není přístup na střechu tak čistícími dvířky v podstřešním prostoru. Jím směrem nahoru a dolů klasickým spůsobem. Vybíracími dvířky u paty komína se potom vybere co tam napadalo. Saze, omítka a někdy taky různé ptactvo.V prostorách obytných místností a chodeb před nimi, nesmí být žádné další otvory. Hrozí únik spalin a smrt udušením. Ahoj.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.