Velký doplatek za plyn

Od: Datum: 13.06.13 20:35 odpovědí: 25 změna: 21.06.13 23:52

Dobrý den. Kamoška má dopůatit za plyn 23tisíc má 4 místnosti stoho asi 2 se vytápí miň. Je to moc takový doplatek.Co stim? Může třeba unikat plyn? Kamoška řikala že na tu společnost volala a řekli ji že zaplatit musí a pak reklamovat.Ale jak? Poradí tu někd prosím jak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.06.13 20:42
avatar

Dobrý den, jenom příklad od souseda - byt 4 + 1, topení, teplá voda a sporák = 48.000,- Kč/rok.

Zdravím!

doplněno 13.06.13 20:46:

Můj odhad - plyn neuniká, plynoměr je v pořádku, odečet a fakturace je asi správně. Tak bude nízká měsíční záloha, ale to se dá vše zjistit z fakturace a až potom reklamovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.13 21:27

Tak nevím my mame RD 3+1 a za rok zaplatime 24000kč a doplacime letos 260kč kamoška má taky takovou zálohu a má 4+1 nikdy tolik nedoplaceli. To je jako by nic neplatili žádnou zálohu.Ale jinou společnost mi Rwe a ona maji BICORN

Datum: 13.06.13 20:56
avatar

kolik mate spotrebu? kolik plati zalohu? na kolik stupnu vytapite byt? Jak velky mate byt?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.13 21:12

plTo zatim nevim jediný co mě kamoška řekla že álohu plati 1940kč měsíčně.Musela bych se kouknout na tu fakturu. Ja ji řikala že my máme za rok o kubík víc když zapisovala pracovnice plynoměr.Kamoška na to že msj o 6 kubiku vic natočených.Přitom škudlí topi jen když mrzne a topnou sezonu se snaží oddalovat. Je to RD a vaří vodu nevím jak ohřívají.

Datum: 13.06.13 21:20
avatar

Myslím si, že nejdůležitější k tomu, aby někdo mohl jakž takž správně odpovědět, je opravdu napsat, kolik Vaše kamarádka platí měsíční zálohy. Plyn asi nikam neuniká. Čtyři místnosti je dost velký byt. Ono také hodně záleží na tom, co je pro koho vytápění méně. Třeba mně stačí mít celou zimu devatenáct stupňů, někdo musí mít mít přes dvacet. A jak to měla minulý rok? Ale možná, že se vloni nastěhovala, tak je to pro ni nová zkušenost. Ale v každém případě bude muset napřed zaplatit a teprve pak hledat proč k takému nedoplatku došlo. Ale 24 tisíc se mi zdá docela šílená suma. Já mám všechno na elektriku, zálohy platím měsíčně 2.600kč., letos jsem měla přeplatek tři tisíce a přesto mi zvýšili zálohy na 3.080 kč. Nějak se mi to nezdá a budu muset do Kolína a poptat se, proč. Ale raději jsem napřed změnila příkaz na požadovanou sumu. Ale co já vím, tak letos lidem, kteří mají plyn vraceli peníze. Mám tři kamarádky, které dostaly peníze zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.13 21:34

Pravě jsem to dopsala o kousek víš. Na první odpověď. Kamoška bydli na baráku už 8 rokem. Ona mysli že je to ta společnost že přešli ale i tak 23tisíc je moc nikdy nedopláceli takovou sumu. Jak píšete nejdřiv zaplatit pak reklamace nebo zjistit asi revizi plynu.

Datum: 13.06.13 22:05
avatar

Věřím, že kamarádka škudlí, to asi děláme v dnešní době všichni. Já mám také domek, tak vím o co jde. Když tam ale bydlí už osm let a nikdy předtím takový nedoplatek neměla, tak bude v něčem opravdu závada. Ta suma je hodně vysoká. Já bych tam šla osobně a vysvětlila, že tolik peněz najednou nemám, aby našli oni nějaké řešení. Řekla bych, že se to stalo poprvé, že bude někde problém, ale že si jsem jista, že jsem nemohla tolik peněz "propálit". Žádala bych od nich radu, jak postupovat. Nemá cenu tam "křičet" a říkat, že to není možné. Já bych "sklopila uši", udělala ze sebe úplného blbce, který ničemu nerozumí a dala jim možnost k tomu, aby oni ukázali jak jsou oproti mně zkušenější a chytřejší. Tohle mám vyzkoušené celá desetiletí a funguje to. Lidi jsou daleko přístupnější pomoci v případě, když jim nedokazujete, že máte pravdu Vy. I kdybyste ji nakrásně měla, tak si ji nechte pro sebe. Jinými slovy se tomuto jednání říká diplomacie. Prostě se Vaše kamarádka musí chovat bezradně a bezmocně. Když na ně bude "vyskakovat", tak ničeho nedosáhne. Fakt zo funguje. Já ze sebe udělám blbce i na poště, když se mi nechce vypisovat nějakou stvrzenku. Lidem prostě dělá dobře, když jim dáte příležitost k tomu, aby se cítili důležití. V tom případě se mohou přetrnout, aby Vám pomohli a tím dokázali, že oni jsou chytřejší nežli Vy. A nakonec je spokojenost na obou stranách. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.06.13 09:41

Děkuji a určitě všem tady zučastněných. Kamarádka nemá internet tak bude ráda když jí pak rady odvšech dám čist. Jejich bratr jim doporučil taky všechný spotřebiče jestli někde neduchází plyn.

doplněno 14.06.13 09:45:

á ze sebe blbce. Super to se bude hodit i mě. Třeba na pracáku. Tam řeknu že můžu do práce až v září až holku vezmou do školky a už jsem narazila pani velice to ne a tak dále.Prostě jsem neměla nic řikat a jen ano ne a nic nerozvádět.

Datum: 13.06.13 23:07

Ahoj. V této věci bych všem zúčastněným doporučil něco, co mě funguje už mnoho let. Doma i v práci. Každý měsíc, řádově ve stejnou dobu si vedu přesný záznam o spotřebě všech médií co se odebírají. Nemůže mě překvapit nějaká anomálie za dobu delší než je poslední měsíc. Hodnoty se dají i porovnávat vůči minulým rokům. Ať si Kámoška najde několik minulých vyúčtování ( pokud je už nevyhodila) a porovná si dosažené spotřeby.Ceny se určitě budou nějak lišit. I odebrané kubíky vůči topné sezoně. Ale nějaká přibližná podobnost by nemusela být o moc vyšší. Porovnal bych i stanovené zálohy. Nebyl u nich nějaký pohyb směrem dolů během roku? Záloha je dodavatelem stanovena na průměrnou 1/12 minulého vyúčtování + očekávanou zdražovací přirážku. Tohle dělají od letoška. Spoustě lidem vrací, ale stejně zálohu zvyšují. I u elektřiny. Je dobré platit správnou zálohu od jarních měsíců. Už od května a až do září a do vyúčtování. Kdo začne odebírat energie až v září-říjnu, může pro chybějící nasbírané zálohy, být překvapen velkým nedoplatkem. Ahoj.

doplněno 13.06.13 23:10:

Ještě bych doplnil. Domluvit si splátkový kalendář na platbu nedoplatku. Na to by mohli přistoupit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 09:50

Děkuji moc. To ji poradím at si vše vedou.I když oni to v něčem dělaji na rozdíl od nás.Asi né každý měsíc ale pišou si spotřebu atd. Jejich bratr jim poradil aby si skontrolovali spotřebiče a kotel trubky od radiatoru jestli jim někde neuniká plyn. A ten spládkoví kalendář je super. To mě nenapadlo. Určitě jsou tu cený odpovědi i pro nás né jen moji kamarádku.

Datum: 20.06.13 00:26

Ahoj. Ale Růženko. No tak, plyn snad z radiátoru unikat nebude. Ale, radši to ,,očuchejte,,. Promiň, humor. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 14.06.13 00:26

Já to vidím takto. U předešlého dodavatele měla velký přeplatek a to vám již neřekla. Jestliže k novému dodavateli přešla na podzim, tak je jasné, že ji měsíční zálohy v topném období nepokryjí spotřebu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 10:33

Je to možné. když jsem se ji ptala tak řikala v roce 2011 že přestoupili. Tak nevim. To vite že mě to asi všechno neřekla. Já se tady radím protože oni nemaj počitač a internet. Protože mě osobně by hráblo platit takovou sumu.Naštěstí i když máme starej barák máme vše vyměněný teda to podstatný elekriku i topení kotel atd. Ale pokud ma kamarádka vše starý a nedělají servis tak se neni čemu divit. Hezký den.

Datum: 14.06.13 10:39
avatar

Nemá náhodou také karmu na plyn? A nenapouští za týden několik plných van? K tomu topení? ;) Závěs k vaně, protože sprcha představuje velikou úsporu.

doplněno 14.06.13 18:58:

Neuvěříte, kolik dělá mytí nádobí pod tekoucí vodou ohřátou karmou! Za plyn jsem doplácela a když jsem si pořídila myčku, vtaceli mi 1.900kč. ;) Takže je potřeba myslet i na vodu ne jen na topení! Koupání a nádobí po celý rok! Topení jen v sezonu.

doplněno 16.06.13 15:50:

Znovu se musím vrátit ke karmě. Na korpusu karmy jsou dva otáčivé knoflíky. Jestli má vodu i plyn na plné pecky, tak se kolečko na měřáku plynu točí jako šílené. Je potřeba průtok vody i výši plamínků seřídit. Odhaduju, že víc jak čtvrtinu plynu sežere karma. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 20:10

.Ohřev vody maji na elekriku. Podle mě je někde diravej kotel. Někde bude unikat plyn? Barák je starej.Nikdy nedoplácel a najednou taková suma.

Od: dery*
Datum: 14.06.13 15:27

Máme nepodsklepený, nezateplený domek, vytápíme 3 místnosti + předsíň + koupelnu, tzn. že máme 5 topných těles. Termostat je nastavený na 22 stupňů, dveře mezi pokoji míváme otevřené, jinak by v některých (kde termostat není) byla zima.
Plynovým kotlem také ohříváme vodu pro koupelnu.
Za rok zaplatíme na zálohách 27.000,-, pár tisícovek nám většinou vrátí. Ale přes tu dvacítku platíme určitě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 21:31

děkuji za odpovědˇale to platíte na zálohách. Kamoška krom toho co zaplatili na zálohách musí doplatit 23ti. Takže někde je zakopanej pes. Navíc se semnou ještě nesešla snikým se nebaví.Myslela jsem že ji budu řikat neba spíš dávat čist co tu všichni radí. Musím počkat až se stím srovnaji.

Od: cvach
Datum: 14.06.13 19:45

Ohledně splátkového kalendáře si přečtěte co má známá ve smlouvě, nebo co mají v kontaktním webu. Též jsem si nechala vysoký nedoplatek rozdělit na tři splátky a byla jsem překvapená vyúčtovanou sumou. Plynárenská společnost to brala vlastně jako půjčku a platila jsem poplatek za odložení platby, tedy jakousi pokutu, že jim peníze ode mě došly později.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 21:36

Děkuji. To je taky potřeba vědět. Stejně by si měli pozvat revizi na plyn pokud se jim hodiny budou točit tak zas budou platit. Zálohu jim zvedli ještě jednou tolik jou stoho na prášky.

Od: stoupa1980*
Datum: 16.06.13 13:12

Je třeba aby jsme věděli pár věcí, na kolik stupňů topí, jak moc větrá, jak dům starý, je udělaná izolace,svítí jí přes den na dům, ohřev vody na plyn? , výše inkasa, cena za kubýk , je to bungalov a nebo patrový dům, jaký má kotel(klasika, turbokotel kondenzační) atd atd atd. .

Já jsem zrekonstruoval dům po dědovi, cca 75 m2 , zdi 45cm(ˇzedník doporučil vyzkoušet zimu a pak popřípadě zateplit- mám zimu zasebou a zateplovat 100% nebudu- jsem z Vysočiny kde víme co zima je) , dále sociálku(kuchyň, záchod koupelna) v přízemí, ložnice obývák v 1patře, topili jsme na 21C, ohřev vody na plyn, dále spodek podlahové topení(kotel kondenzační turbokotel) vršek radiátory.Komplet nová okna i dveře.Na dům na moc slunko nesvítí. Protopeno 1750kubíků, kubík máme za 14kč= 24500

Kamarád má nový dům topý na 19C velice dobře situovaný, patrový 75m2, nepodsklepený, kondenzační turbokotel, všude jen radiátory, ohřev vody na plyn, zálohu platí 500kč/měsíčně, cena za kubík 17,5 doplácet bude 6000kč = 12000/rok

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 20:08
avatar

Ono by možná nebylo od věci zkontrolovat kam tu zálohu posílá ;),mohlo se stát , že při přechodu k jinému dodavateli nezměnila trvalý příkaz. Jen nápad.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.06.13 20:17

Aha tak to by mě nenapadlo. Ale chodí složenky. Zeptám se. Myslím že řikala že jinou společnost maji od února 2011. Ale když to spočitám na zálohy tak by to byl nezaplacenej rok.Ale zas když jim peníze nedojdou posílaj upominku.V každým připadě se zeptám i na tuto možnost.

Od: tarantel*
Datum: 19.06.13 21:26

Zdravím, nějak se mi nezdá že by měla nejdřív platit a pak reklamovat. Pracovala jsem v energetice a vždy se nejdřív reklamovalo čímž se posunula splatnost nedoplatku o 30 dní. Nevím jestli je to přímo ze zákona, ale podívala bych se ještě na všeobecné obchodní podmínky ke smlouvě s dodavatelem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.13 14:25

Dobrý den už to má kamoška zaplacený. Platili rychle. Zrovna tu byl chlap jak naborujou nebo dělaj slevy tak jsem se ho na to ptala tak řikal že pokud přecházeli třeba přes léto a a od jinej společnosti odebíraji tak to prostě naskočilo. Nevím je to divný. Kamoška řikala že od roku 2011 nevím musím jí říci at mě to vyučtování ukáže.Jenže já se vtom neviznám.Chtělo by to zavolat servis plynu.To zas budou peníze na víc. Zas lepší než znovu platit.

Datum: 21.06.13 23:52
avatar
Buď má nízké zálohy, anebo přešla loni v létě, původní dodavatel ji preplatky za léto vrátil a tudíž neměla našetřeno na zimu. Ja osobně si plyn zapisuju každý měsíc, pak vidím o kolik víc dražšího plynu mi naúčtovali a levnějšího naopak kubíků min.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.