Jak dostat plíseň ze zdi

Od: Datum: 08.11.12 10:17 odpovědí: 9 změna: 09.01.13 16:01

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jak se zbavit plísně na zdi v panelákovém bytě. U balkonových dveří se nám začaly dělat malé černé skvrny (plíseň), tak jestli někdo neví, jak se toho zbavit.

Díky všem za rady a tipy!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 08.11.12 10:20

Nám se dělá v rohu koupelny. Jednou za 3 měsíce vystříkám Savem proti plísním a je to, ale dělá to fleky na barevných zdech. Kamarád mi radil rozpuštěný louh, prý je to na věky, ale nikdy jsem neměl odvahu to zkusit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.11.12 10:30
avatar

Také mám dobrou zkušenost se Savem proti plísni, jen bych dodala, že to chce větrat a větrat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 08.11.12 10:34

Dobrý den.

Savo proti plísni - postřik. Jak říká rádkyně nade mnou, hodně větrejte, dostatečně topte a pokud možno, nesušte prádlo doma na topení. Větrejte několikrát denně - krátce. Nenechávejte okno otevřené dlouho, aby zeď nebyla studená.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolonial*
Datum: 08.11.12 10:43

Plíseň je ve vašem případě zcela jistě důsledkem nízké povrchové teploty stěny - následně dojde k vysrážení vzdušné vlhkosti na těchto místech. Pokud se tak děje delší dobu, navštíví vás plísně. Takže savo vám v tomto případě absolutně nepomůže. Musíte nejdříve odstranit příčinu. Nejsnadnější bude více topit, případě zvenší zaizolovat tento tepelný most. Pokud je to u balkonových dvěří, tak to nemusí být problém - například obložit ostění polystyrenem. V každém případě aplikace sava má smysl až po těchto opatřeních. Do té doby budete jen svádět marný boj a neustále vdechovat plísně (i když je neuvidíte).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: drejdl*
Datum: 08.11.12 12:18

Přesně tak! Aplikace protiplísňováých látek je pouze krátkodobé, symtomatické řešení s problematickou účinností.Je nutné odstranit příčinu chladnutí té stěny. Odstavit nábytek, rohože a vše ostatní od stěny, podpořit proudění vzduchu. Když jsem před lety podobný problém řešil, měl jsem dobré výsledky s občasným prohřátím příslušného koutu infrazářičem - zeď proschla a zahřála se, plíseň neměla šanci růst.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lkmalir
Datum: 09.11.12 00:32

nezbývá než souhlasit

Jen bych dodal větrat a větrat a savem či jiným prostředkem nic nepokazite ,předpokládám že někdy odstranit přičinu např v paneláku není snadné

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.12 12:22
avatar

První,co musíte udělat,oškrabat všechny malby v inkriminovaném místě,pak nastříkat savo a teprve po důkladném vysušení natřít znovu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.12 12:38
avatar

Borku,

chcete odstranit příčinu, nebo stále jen následek a stále jen stříkat savo!

Je třeba zvětšit povrchovou teplotu v místě plísně, jak poradili šikovní...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.13 16:01
avatar

dobry den nejdrive musite odstranit pricinu vlhkosti nedoporucuji skrabat nebo jinak odstranovat plisen muze se rozsirit je treba ji zlikvidovat castym postrikem sava a vetranim az pak odstranit jinak se vam bude neustale objevovat a utesnit balkonove dvere

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.