Vydrolena malta mezi cihlami

Od: Datum: 12.06.13 17:43 odpovědí: 5 změna: 12.06.13 23:57

cim nahradim vydrolenou maltu mezi cihlami prosim,dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 12.06.13 18:05

Nejlíp novou maltou - a vyspárovat...

doplněno 12.06.13 19:23:

Zdící nebo jádrovou maltou, pokud by šlo o exteriér, pak maltou cementovou (je odolnější vůči navlhání a zvětrávání i proti otěru). Existuje spousta směsí prodávaných v pytlech (jednu zmínil Hop, já se přidám s třeba - http://www.me-stavebniny.cz/c…malta-ke-zdeni-a-omitani.html ), maltu ale lze i namíchat...

Před spárováním je vhodné zdivo navlhčit, aby se malta při zrání nespálila (ale zase - závisí na počasí apod.).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.06.13 19:07

KTERYM TYPEM PRESNE...a ma se to nejak n avlhcit

kterym typem presne a ma se to nejak navlhcit predtim?

§

Datum: 12.06.13 20:04

záleží jestli interiér nebo exteriér, já jsem spároval sklep a použil jsem sanační maltu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.06.13 23:57

Prvně za sucha vyškrabat vydrolenou maltu a potom polít zeď konvemi nebo postříkat hadicí. Až se zeď nasákne, vyspárovat. Já bych použil asi normální beton - cement : písek - 1:3. Po zaschnutí udržovat ve vlhku a občas polít, jinak se beton spálí a zase se to vydrolí.

Od: hop®
Datum: 12.06.13 19:11

Pokud nechcete míchat z písku, vápna, cementu a vody, tak na tuto opravu bych doporučil třeba MV1 od Knaufu nebo podobnou zrnitost. Před opravou pořádně očistit od nepevných zbytků staré malty, ideální je wapka nebo hadice s rozstřikovačem, pokud je ta možnost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.