Kyselina máselná - jak odstranit zápach

Od: Datum: 11.06.13 23:00 odpovědí: 15 změna: 03.04.17 14:32

Dobrý den, prosíme o radu jak odstranit zápach kyseliny máselné. Už pár dní cítíme v bytě divný zápach - nejprve jako zvratky, teď jako zkažené mléko nebo žluklé máslo. Všechno jsme očuchali, poumývali - nic jsme nenašli, zápach je pořád. Když vejdeme do bytu, dostaneme přes nos. Je to fakt síla. Na netu jsme pročetli co se dalo a došli jsme k závěru, že by to mohla být právě kyselina máselná. Vzhledem k tomu, že je to cítit hlavně v chodbě, kde jsou boty a bundy, domníváme se, že jsme se mohli v lese otřít o stromek nastříkaný touto "voňavkou". Ale žádná bunda ani žádné boty cítit nejsou :( Je něco čím to vymyjeme, vypereme, vyčistíme a je nějaká doba, kdy se to vyvětrá?

Díky za info!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.13 23:25
avatar

Pokud se nenajde příčina problému, tak je cokoli dělat marné. Maximaálně zápach zakrýt voňavkou. Nic jiného dělat nejde, maximálně čuchat dál a doufat, že se najde ten problém.

doplněno 12.06.13 06:59:

->jirbar: Kyselina máselná vzniká při žluknutí másla, takže nech někde vyndané máslo na stole a hezky odkryté a aby na to šlo světlo a natotata máš smradu až až. *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 11.06.13 23:51
avatar

Dobrý den, jak je již uvedeno - najít a odstranit zdroj, větrat a "přerazit" zápach jiným - tedy raději vůní. A nejde ten zápach z venku? Není v okolí nějaká potravinářská výrobna (mlékárna)? A není to z odpadu např. u dřezu? A co koš na odpad? Zdravím!

doplněno 12.06.13 00:14:

Pokud bydlíte v bytě, tak může být zápach i z jiného bytu a k Vám se dostane světlíkem nebo otvorem u stoupaček. Pokud jde o RD, tak se podívejte i do sklepa.

doplněno 12.06.13 09:20:

No, on ten závan může souviset s prouděním vzduchu, resp. těsností dveří apod. A zkažená ryba nebo její zbytky smrdí fest. Popřeji Vám už jen hodně štěstí a úspěch v tomto nerovném "boji" se zápachem.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: kolikova*
Datum: 12.06.13 09:08

Dobrý den,

bydlíme v bytě a soused vedle je rybář. Napadlo mě, že by to mohlo jít od něj, ale na chodbě není cítit nic. A ani náš byt když očuchávám zavřený s chodby tak cítit nejde. Jdu nakoupit vůně a větrám neustále. Na noc jsem odnesla všechny boty a bundy na balkon a žádná změna, takže tím to asi nebude. Vytírala jsem savem, zkusím ještě ocet. :(

Od: opredat
Datum: 12.06.13 10:00

Tak tohle je dulezita skutecnost - informace! Pokud vim, tak si rybari z kys.maselne vyrabeji navnady. Bud jde smrad od nej nebo vam schvalne, treba pod dvere, nalil trochu te kyseliny. Neudelali jste si neco?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: opredat
Datum: 12.06.13 10:06

Nemate nejaky spolecny svetlik, propojku topeni, ventilaci spolecnou se sousedem? On si mozna ulozil sve vybavenicko k vetraci sachte, at mu to nesmrdi doma a jde to pritom k vam? Kamarad je rybar a rikal, ze kdyz se tim nahodou potrel, tak ho malem vyrazili z hospody - prej neskutecny smrad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jihoceska*
Datum: 29.10.14 00:28

Ahoj, zkus ocet s vodou. Hlavně až budeš hledat smrad jdi na všechny čtyři.Prostěě lez po zemi. Tak poznáš kde je největší smrad - takto zkus i sousedovi dveře.

Já mám škodolibou sousedku a neustále smrad stříká na chodbě. Nevím co to je. Rychle se to po chodbě rozšíří a mě do bytu. Kdo umí dobrý zápach, aby mi sousedka už dala pokoj.pa

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 12.06.13 00:42

Mne by spíš zajímalo jak tuto kyselinu "vyrobit". Kupovat je pěkně drahá. Je to prý účinný odpuzovač zvěře na zahradě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 12.06.13 22:30

Slyšel jsem o případu, kdy si nechal kdosi na zadní sedačce v autě, v létě, dvě másla švem dolů. Když dojel domů, zbyl mu už jen ten staniol. Máslo se vsáklo do sedačky. Jak to dopadlo? Musel vyměnit sedačky, koberečky a veškeré ty filcové vycpávky co jsou za zadními sedadly vytrhat. Kolik jich ve Š105 je, nevím. To žluklé máslo nešlo ničím vymejt, vyprat. Snad Vám to opravdu nenalil pod dveře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.13 22:43

Nezapomeňte prověřit vodu a odpad!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolikova*
Datum: 13.06.13 11:34

Přátelé, tak jsem čistila a čistila a čuchala a čuchala. Zjistila jsem, že nám smrdí strop - na dvou místech. Nad námi už půl roku nikdo nebydlí, tak mám teorii, že jak začalo být teplo, zasmrádlo něco tam a jde to k nám škvírou mezi panelama. Takže zjiš´tujem, kdo má klíče. Jestli to ale nebude tak jak si myslím, tak pak už fakt nevím. Přece nejdu rozebrat kus paneláku :(

Od: ben®
Datum: 13.06.13 11:54
avatar

Dobrý den, tak, pokud se to potvrdí, tak to bude asi velký problém. V tom bytě může být cokoliv (mrtvola, zdechlina, odpadky). Každopádně se tam něco rozkládá nebo rozložilo a proteklo to do panelu a nebude snadné to odstranit. Patrně to již tak probíhá, ale řešil bych to s majitelem domu, což bude asi SVJ. Tam požadovat řešení a nápravu. Hodně štěstí a dejte vědět, jak to dopadlo. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 13.06.13 23:27

Na nic nečekejte, a nechte otevřít byt. Nahlásit policajtům mrtvolu, a během jedné hodiny bude byt otevřen a bude jasno. Ten smrad skrz strop, jako důvod stačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolikova*
Datum: 15.06.13 22:06

Tak mrtvola to nebyla...vlastně jsme se do toho bytu vůbec nedostali, protože nový majitel tam ještě nebydlí, jen provádí rekonstrukci a do telefonu mi řekl, že tam zrovna před hodinou byl a nic tam nezapáchá. No, aspoň můžeme být klidní, že to není v panelech. Ale zase jsme na začátku. Navíc jsme zjistili, že to není cítit stále. Třeba když se v pátek ochladilo, nebylo cítit celý den nic...až jsme se začali radovat. Ale oteplilo se a... To třeba vejdu do chodby a cítim zápach, pak dorazí domů mažel s tím, že necítil v chodbě nic, tak jdu za ním a fakt nic. A za hodinu to smrdít o5 :( Mám strach, že se toho nezbavíme a budeme celá rodina smrdět i na fotkcách :-D

Od: ben®
Datum: 15.06.13 22:19
avatar

Dobrý den, tak to je fakt záhada a vzhledem k tomu, že bude tropické počasí, tak si užijete. Tak to bude nějaké Boží znamení (nebo trest), zpráva mimozemšťanů nebo jev zcela nevysvětlitelný. Snad to časem vyčuchne, ať už to bylo nebo je cokoliv. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mt
Datum: 03.04.17 14:32
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.