Oprava dřeva

Od: Datum: 11.06.13 17:27 odpovědí: 2 změna: 11.06.13 18:59

Zdravím,

mám dřevěné desky, jelikož začaly hnít, tak se chci pustit do renovace a mám pár dotazů.

Jak hluboko smirkovat, na jedné fotce jde vidět, jak jsem obrousil část desky cca 3 mm a pořád jsou tam černé šmouhy, tak nevím jestli mám pokračovat, ať nakonec nesundávám 2 cm dřeva :D, popřípadě, kdybych to nechal tak, tak jestli existuje nějáky přípravek, který hnilobu odstraní?

Jestli se mi nepovede odstranit "šmouhy" jak mám pokračovat dál, popřípadě dám tmavší lazuru ať to není tak výrazné.

A poslední jak mám pokračovat celkově, obrousit starou lazuru na čisté dřevo, použít nějáký základ? potom lazuru?

Nějáké rady, tipy? Je to na venkovní houpačku, tak ať to nemusím dělat příští rok znova.

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hexi*
Datum: 11.06.13 17:29

Jěště druhé foto, to první je prkno v nejhorším stavu.

Datum: 11.06.13 18:59

Tohle je klasický oprýskaný nátěr. Obrousit až na dřevo, 3 mm jsou zbytečný, stačí jen sundat ten nátěr. Ty černý šmouhy jsou plošný a nebo spíš jen černý slabý čáry? Připadá mě, že to jsou jen čáry a tak to jsou praskliny ve dřevě a ty venku časem zčernají.

Na venkovní nátěry se dá použít v podstatě jakákoliv lazura, ja jsem s úspěchem používal Sadolin. Napřed zelenej a pak dvě vrstvy oranžovýho.

Jen takovej malej dodatek na závěr. Podle fotky mě to připadá jako borovice a to není nejvhodnější dřevo na venkovní použití.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.