Garáž v Praze povinně u starého RD?

Od: Datum: 11.06.13 13:52 odpovědí: 2 změna: 12.06.13 11:51
Dobrý den!
Ráda bych se zeptala, jestli někdo nevíte, zda v Praze musí být garáž i u starého domu. Mám vyřízené povolení na garáž, je v rozestavěném stavu ještě nezkolaudovaná, a nyní bych chtěla změnu užívání pro podnikání. Na SÚ mi ale řekli, že v Praze dům musí mít garáž, ale neplatí to pouze pro novostavby? A ještě prý smí být pro podnikání mimo RD pouze 16m2 jinak bychom museli stavby propojit. Ale jak? Stačí např. zdí nebo musí být navzájem průchozí? Vůbec si s tím nevím rady.
Moc děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.06.13 00:36
avatar

Dobrý den, obávám se, že nejlepší pro odpověď na všechny Vaše otázky by bylo pořádně a na vše se zeptat přímo na SÚ. Už i proto, že po nich budete chtít kolaudaci a nemá cenu je "dráždit". Ať si řeknou, jak to chtějí mít postavené a jak to pak chtějí zkolaudovat. Jinak, laicky bych chápal propojení staveb jako průchozí. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.13 11:51
avatar

Nevím jestli to platí o cele Praze, ale u nás při jakékoliv stavební úpravě trvá SU na postavení garáže nebo alespoň parkovací plochy. Takže možná by šlo dohodnout vytvoření parkovací plochy místo garáže.

Pokud se staví pro podnikání, musí být od 16m2 stavební povolení (s těmi 16 m si nejsem jist).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.