2 x poplatek za komunálný odpad?

Od: Datum: 10.06.13 20:06 odpovědí: 3 změna: 11.06.13 17:27

Dobrý den.

Prosím o informaci zda se nejedná o duplicitní platbu za komunální odpad v Jihlavě. Mám platit poplatek 700,- Kč v místě trvalého bydliště v Jihlavě, kde jsem sama a zároveň v tomto katastru města vlastním záhradní chatku, za kterou mně magistrát účtuje další poplatek za komunální odpad ve výši 350,-Kč. Nemůžu být součastně celý rok v místě trvalého bydliště a ještě půl roku na zahradní chatě. Záhradní chatu nepronajímám. Chápala by jsem to, pokud by chatka byla v jiném katastru mimo Jihlavu, občas tam bydlela, nebo bydlela tam počas léta a náklady za svoz odpadu by vznikali jinému právnimu subjektu.

Na vysvětlení uvádím výpis z vyhlášky magistrátu:

Čl. 2

Poplatník

Poplatek platí:

a) fyzická osoba,

1. která má v obci trvalý pobyt,...

b)fyzická osoba, která má ve vlastnictví stavbu určenou k individuální rekreaci, byt nebo rodinný dům, ve kterých není hlášena k pobytu žádná fyzická osoba, a to ve výši odpovídající poplatku za jednu fyzickou osobu; má-li ke stavbě určené k individuální rekreaci, bytu nebo rodinného domu vlastnické právo více osob, jsou povinny platit poplatek společně a nerozdílně.

Čl. 7

Úlevy

1.Nárok na úlevu na poplatku ve výši 350 Kč má

d)poplatník podle čl. 2. odst. 1, písm. b) za stavbu určenou k individuální rekreaci na území města.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.13 20:47
avatar

já to vidím tak, že za byt 700Kč, za chatu 700Kč -350Kč sleva.

celkem 1050Kč

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.13 21:07
avatar

myslím, že Milan to chápe správně. Majitelé více nemovitostí prostě platí jakoby za obě nemovitosti. Kolegyně to měla podobně - trvalý pobyt u bábi a vlastní hned vedle nový dům kde fyzicky bydlí. Obci platila dva poplatky dokud si formálně neopravila v obč. pr. bydliště na svůj nový dům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.13 17:27

Dobrý den, podobně jako ostatní dva rádci se domnívám, že se o duplicitní platbu nejedná. U nás ve městě je to podobné. Tedy platíme za odpad v domě, kde bydlíme, ale i na naší chatě - tedy přesněji, u nás je to tak, že když vlastník má chatu ve stejném městě, kde bydlí(náš případ), tak máme chatu zdarma. Ale pokud je více vlastníku k chatě a alespoň jeden nemá bydliště u nás v obci, tak se musí poplatek hradit v plné výši.

Tedy moje rada: Je potřeba se řídit místní vyhláškou, kterou jste sem okopírovala. Myslím, že můžete být ještě ráda, že platíte jenom poloviční cenu, jak říkám, u nás se platí normálně plná, když vlastníci bydlí jinde.

Jinak si myslím, že 350 Kč není až tak velká částka. Vpodstatě vzato, je jenom vaše chyba, že chatu nevyužíváte. Můžete být přece na chatě každý den, to samé ve vašem domě. Nikdo vám také nebrání chatu prodat, pokud nechcete platit poplatky. Je to stejné jako platíte daně za nemovitosti. Prostě když nějakou nemovitost máte, tak platit daň musíte a nikdo nezkoumá, jestli ji skutečně využíváte nebo nikoli. To už je vaše rozhodnutí, jak se ke svému majetku postavíte. Pokud někdo nechce daně z nemovitosti platit, ať je prodá a má po starostech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.