Přístřešek pro auto - jaké povolení?

Od: Datum: 10.06.13 18:31 odpovědí: 3 změna: 10.06.13 22:14

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli potřebuji povolení od úřadu,nebo ohlášení,když potřebuji dřevěný přístřešek na auto 3,5x5m.Je to na mém pozemku a souhlas od sousedů mám.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.13 20:12
avatar

nevím jak se to řeší dnes,před X roky platilo,že na přístřešky,skleníky ,boudy tad,pokud jsou volně položeny na terénu ,tak nemusí být povolení,pkd má zaklady a je snima pevně súpojeno-musí být!Nejlepší radu Vám dají na příslušném odboru Vašeho úřadu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frabos
Datum: 10.06.13 20:27

Touto problematikou se zabývá zákon 183/2006 sb. o územním plánování a stavebním řádu, část 4. Hlava I, § 103, Stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce nevyžadující stavební povolení ani ohlášení.

Odkaz: http://portal.gov.cz/app/zako…49&nr=183~2F2006~20Sb.&ft=pdf

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 10.06.13 22:14

Na podobné stavby od letoška nepotřebujete žádné povolení pokud stavba bude 2 m od hranice pozemku a nepřesáhne 25 m2.

St. zákon ..

2) Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nevyžadují
...
o) stavba do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepená nejvýše do hloubky 3 m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci, která souvisí nebo podmiňuje bydlení nebo rodinnou rekreaci, neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých látek nebo výbušnin, nejedná se o jaderné zařízení nebo stavbu pro podnikatelskou činnost, je v souladu s územně plánovací dokumentací, je umisťována v odstupové vzdálenosti od společných hranic pozemků nejméně 2 m, plocha části pozemku schopného vsakovat dešťové vody po jejím umístění bude nejméně 50 % z celkové plochy pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci,

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.