Nejste přihlášen/a.
Zdravím. Potřeboval bych poradit - koupili jsme starší dům (rok výstavby +- 1940), který hodláme rekonstruovat - tzn. dělat i nové rozvody všech energií. Přišli jsme ovšem na to, že v domě není žádný vodoměr a voda je placena paušálem. Dosud byl dům obýván pouze příležitostně. Můj dotaz zní - je nutné mít vodoměr? Jak to vychází z finančního hlediska? Uvažujeme totiž, zda vodoměr instalovat či ne.
Předem moc díky za odpovědi.
Dobrý den, vodoměr může být i mimo dům např. v šachtě, ale to asi víte. Bude tedy záležet na dohodě s VaK, stavu vod. přípojky, počtu osob a ceně vody za 1/m3. Jinak, ta cena je tvořena vodným a stočným. Ten stav přípojek (voda a kanalizace), resp. potřeba jejich rekonstrukce, by Vás měl také zajímat. Zdravím!
Můj názor je zvolit vodoměr. Záleží na dodavateli vody, kde požaduje, aby byl vodoměr umístěn. Někde chtějí do šachty, jinde jim nevadí sklep. Ve sklepě je vodoměr více pod Vaší kontrolou, je i více chráněn proti poškození mrazem. V případě poruchy, ale můžete mít vytopený sklep, ale to stává strašně zřídka. Bude-li i kanalizace, bude se Vám počítat stočné podle vytočených kubíků na vodoměru. Paušál na vodu i na stočné je dost velký. Ale zase záleží, kolik osob bude nemovitost užívat, a jak bude nemovitost vybavena /pračka, koupelna, WC, ohřívače vody, auto atd./ a tedy do které kategorie spadnete. U trvalého pobytu je paušál jiný než u střídmě vybaveného domu a i je-li dům používán pouze v létě. Na paušálu neušetříte, je vždy nastaven tak, aby byl trochu větší, protože se předpokládá, že obyvatelé nebudou vodou šetřit.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.