Geberit - odvětrání mísy

Od: Datum: 08.06.13 12:48 odpovědí: 5 změna: 09.06.13 12:01

Dobrý den, máme zve zdi splachovací nádržku Geberit s odvětráváním mísy.
Když zedníci dokončili práci, neměli jsme ještě hotové vlastní odvětrávání. Funkčnost předvedli napuštěním vody do odvětrávací trubky. Ta správně tekla do mísy.
Teď jsme nainstalovali ventilátor a zbylé potrubí. Ukázalo se, že je něco špatně. Odvětrávání neodvětrává - testoval jsem to kouřem.
Když připojím místo ventilátoru vysavač, tak se dusí a nevysává. Když naleji do trubky vodu, poslušně skončí v míse.
Nevíte někdo, co s tím? Tedy mimo sekání dlaždiček - to raději zůstaneme bez odvětrávání:(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.13 22:05

Ahoj. Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi, že asi nazýváš odvětráváním něco, co má spíš zabraňovat odsávání vody ze sifonu v míse při spláchnutí. Tenhle detail by určitě byl lepší, kdyby byl v proveden, vyvedením toho výdechu až nad střechu .Někdy to nejde a tak se kus nad záchod ve zdi připojuje takový plastový uzavírací ventil který tam pustí trochu vzduchu a tento zabrání stržení tý hladinky v porculánu. Tak co ti tam vlastně zabudovali instalatéři? Snad ne zedníci? Odvětráním bych nazval obyčejný větrák ve zdi s vyústěním ven, nebo do roury na střechu a na nějaký spínač. Ahoj.

Ohodnoceno: 1x

Od: hop®
Datum: 08.06.13 22:45

O tomto způsobu odvětrání se mluvilo zde, ale obávám se, že to Váš problém nevyřeší. Asi bych zkusil u řemeslníků reklamovat, jinak mne fakt nic nenapadá...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.06.13 09:59

Tak jim tam něco spadlo (hadr,rukavice...) voda proteče ale vzduch potřebuje větší průchod. Bude to chtít zjistit co tam vázne.Mam na takové problémy 3m sondu s kamerou . Hlavně tam nestrkejte nějaké dráty apod. část potrubí u ventilátoru bývá i z hliníkové ohebné trubky a ta by se mohla protrhnout .

doplněno 09.06.13 10:00:

http://bydleni.idnes.cz/foto.…28c0d1_UP320mitAerotec90a.jpg

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.06.13 11:32

Díky. Mám jednodužší situaci, hladká trubka vede až do dvojitého podhledu. Z obrázku mi vyplývá, že by drát neměl být problém...

Od: hop®
Datum: 09.06.13 12:01

...jen pozor, ať si případnou "ucpávku" neposunete do odbočky splachovací trubky...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.