OSB nebo prkna na záklop střechy?

Od: Datum: 08.06.13 10:22 odpovědí: 4 změna: 08.06.13 16:50

Zdravím všechny! Přemýšlím z čeho udělat nepohledový záklop na krokve. Skladba bude následující záklop, parozábrana, PIR izolace, pojistná fólie, kontralatě, latě, pálené tašky. Pod střechou bude obytné podkroví, záklop bude ze spodu ještě přikrytý trochou vaty a sádrokartonovými deskami částěčně zapuštěnými mezi krokve. Přemýšlím, zda udělat záklop spíše z 18mm OSB P/D nebo jen z prken na sraz. Prkna vyjdou o něco levněji, ale nevím, zda tím nezhorším zvukově-izolační vlastnosti skladby. Co byste poradili?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.13 11:34

OSB asi dobré nebudou, pokud na to chcete dávat ještě vatu, tak bych dal buďto jen drát, který bych přišpendlil ke krokvím a nebo případně jen nějaké latě. Každopádně vatu tzv. "křížem" a na to pak zespodu SDK, u nových staveb musí být podle projektu myslím ten červený kvůli požární odolnosti stavby (údajně by to pak nezkoulaoudovali).

doplněno 08.06.13 12:07:

Jestli jsem dobře pochopil milancukrar, tak OSB není vhodná do prostor, kdy je jedna strana vytápěná a druhá ne (Váš případ), jelikož na tom pak kondenzuje voda a tvoří se pliseň, tím pádem by Vám degradovala i ta izolace. Křížem jsem myslel oproti izolaci, kterou budete mít pod tím záklopem. Takže bych dal normálně křížem přes trámy střechy mezi kterýma bude izolace střešní latě a na to tu vaší druhou vrstvu a to pak až zaklopil SDK. Ale třeba se ozve někdo kdo o tom ví víc než já.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.13 11:49

Osobně bych preferoval prkna, ale nevím co to udělá časem, až třeba seschnou a zniknou tam škvíry. OSB je v tomto směru kompaktnější a čekal bych tedy, že i z hlediska zvukové izolace o něco lepší. Ale možná se pletu. Vatu plánuju cca 60mm jen pro lepší zvukové zaizolování, předpokládám, že bych ji zajistil u krokví lištami na které pak můžu namontovat SDK. Jestli myslíte vatu křížem ve dvou vrstvách, tak to bych jí tam musel dát aspon 2x40mm. Jinak SDK podle mně stačí normální, jedná se sice o rekonstrukci, ale včetně projektu a skladby byly hodnocené i z požárně-bezpečnostního hlediska, takže by to mělo být ok.

Datum: 08.06.13 13:34
avatar

To co popusujete je běžná skladba střechy!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.13 16:50

O tom se rozhodně nepřu, jen se snažím zjistit, v čem se bude lišit, pokud bude záklop z OSB od záklopu z prken. Snažím se vybrat lepší možnost...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.