Peri nebo dute vlakno?

Od: Datum: 08.06.13 00:12 odpovědí: 3 změna: 08.06.13 18:13

Prosim poradte jakou koupit perinu. Prave peri (alergicka nejsem) nebo dute vlakno? Cely zivot spim pod perinou z peri a tak mam trochu obavy aby mi pod dutym vlaknem nebylo zima. mate nekdo zkusenost s obema? Je nejaky rozdil v tom, jak teplo pod perinou je? Diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.06.13 12:44

Dobrý den, na zimu mám také duchnu z pravého peří. Hřeje dobře, ale má své nevýhody - váha, práší, pohlcuje dost vlhkost a často se sesune peří k jedné straně. Potom mám duchnu "z ovečky" a ta hřeje asi lépe, je lehčí a drží tvar - celkově je příjemnější. To duté vlákno neznám, ale já jsem pro tu ovečku.

Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Od: liduli
Datum: 08.06.13 17:21

Já jsem to vyřešila následovně, z duchen z pravého peří, které mi maminka nadrala se sousedkami do výbavy jsem si nechala po vyčištění peří ušít lehoučké prošívané deky a sýpek jsem si vybrala ten s nejmenší gramáží (já mám bílý s jemně růžovými peříčky). Měla jsem už kdysi také prošívané deky péřové, ale ty byly těžké, tedˇ mám lehoučké a není nad peří :)

Ohodnoceno: 0x

Od: pt®
Datum: 08.06.13 18:13

Záleží, kde bydlíte, zda v paneláku nebo v rodinném domku. V paneláku Vám stačí lehká deka z dutého vlákna. My bydlíme v domku, tak mám na zimu péřové prošívané deky a v ložnici netopíme. No a na léto mám ty lehké deky z dutého vlákna z Ikea. - pt

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.