Vyčistit rouru od wc

Od: Datum: 07.06.13 21:15 odpovědí: 8 změna: 08.06.13 22:16

Dobrý večer chtěl bych jestli by mi někdo poradil neodtéká mi wc jen trochu vody teče jinak se naplní mísa a trvá to, než to odteče septik je prázdný a roura je vidět jak z ní teče voda děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.13 21:20

Logicky je to někde ucpané. Někdo tam spláchl "něco velkého" popř. moc papíru. Možná je špatná mísa, která se ucpává, setkal jsem se s tím. Možná vodní kámen?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.06.13 21:58

Ahoj. Jakási ucpanost v tý míse určitě může být. Staré porcelány měly extra úzký vývod do odpadní trubky a tam se občas může zachytit z kýble s vodou vylitý hadr. To pak musíš odšroubovat mísu od země a po jejím odklopení uvidíš co pod ní na tebe vykoukne. Když v tý trubce bude stát voda, tak je to ucpaný dál-hloub v odpadu. Než ale, začneš takhle laborovat, mám trochu jiný postup pro to uvolnění gumovým zvonem. Spláchneš, a ten zvon pomalu ponoříš co nejhlouběji do sifonu a krátkým škubnutím nahoru se spíš uvolní to ucpání v hloubi sifonu, kam není přístup ani rukou nebo drátem. Někdy je to potřeba udělat vícekrát za sebou. Mě to takhle funguje. Nebo vočkem stříhej bobana na kaštany. Promiň, humor. Ahoj.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.06.13 21:36

Vždycky u babičky, která má jaksi nedostačující odtokovou trubku, se vždy WC po "mé potřebě" ucpe. :D Řeším to tak, že vezmu zvon a prudce s ním šťouchnu do odtokové díry.

doplněno 07.06.13 21:37:

Samozdřejmě šťouchám ve chvíly kdy je celá mísa zaplavena neodteklou vodou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.06.13 21:52

Počkej, až voda z mísy odteče, potom tam vsuň hadici napojenou na vodovodní řád, hadici ucpi kolem dokola hadrem a pusť do ní plný tlak vody. Mělo by se to propláchnout. Jde to i zvonem, musí mít ale větší průměr, než klasický zvon na umyvadlový sifon.

Ohodnoceno: 2x

Od: hop®
Datum: 07.06.13 22:01

První pomoc je klasický zvon, funguje na většinu problémů. Ovšem předtím zjistěte, jestli někdo nespláchl něco, co do WC nepatří. Protože zvonem byste mohl problém pouze posunout do hůře řešitelné pozice...

Zákaznici spadlo do WC víčko od nějakého krému a "zašprclo" se v koleni za geberitem, stačilo odmontovat mísu, vyndat zaseklé exkrementy a víčko bylo na světě.

Mnoho škod udělá spadlý plastový "držák" na různé "vůně" a "dezinfekce", původně zavěšený v míse.

Někdy stačí jen zapátrat rukou v odpadu z mísy a nalezneme pachatele...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.06.13 08:28

Právě, že pátrat by měl ten pachatel, aby si to pro příště rozmyslel. :D

Datum: 08.06.13 22:16

Ahoj. Hochu, já mám potenciálních pachatelů plnej barák a většinou, spíš vždycky je to na mě. Začíná to zvonem, který většinou zabere. Párkrát musela být použita silná motorová rotační struna. Průměr asi 2 cm. Bacha na zedníky, ti jsou schopni vylít do otevřenýho odpadu i kolečko betonu. Mám zkušenost i s automatickým splachováním záchodu. Radši si vypněte el.přívod, jinak to spláchne po 10 sekundách druhou dávku do plnýho hajzlíku a pak je to všude. Ahoj.

Datum: 08.06.13 10:13

Běžně se používá tak zvaná instalatérská struna.Tou se ucpávka odstraní nejlíp.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.