Špatný tlak vody

Od: Datum: 07.06.13 13:13 odpovědí: 4 změna: 07.06.13 14:41

Dobrý den,máme problém s tlakem vody.Při puštění kohoutku se voda vypustí téměř do nuly,a velice dlouho trvá než se napustí zpět.Přičemž tlakový spínač je nastavený na 3atmosféry,ale napustí maximálně na 2,4atmosfery.Neví někdo co s tím?Děkujeme


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.13 13:46
avatar

Nejdříve změřte tlak vzduchu v tlakové nádobě...(při odtlakovaném systému).

Pokud je příliš nízký, doplňte vzduch.

Je však také možné, že je špatný tlakový spínač, nebo je již čerpadlo za zenitem své životnosti..(ale to by se týkalo maximálního, nikoliv minimálního spínacího tlaku).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 07.06.13 13:46

Třeba je to dáno povodněmi. Někde něco prasklo nebo se zatopilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomkk*
Datum: 07.06.13 14:40

Jestli to chápu dobře, máte vlastní darling, tedy studnu čerpadlo a tlakovou nádobu. Pokud klesne tlak, že voda skoro neteče a až potom spínač sepne, tak je zřejmě špatný tlakový spínač. Nebo špatně nastavený. Je v něm tam taková matice, kterou se dá tlak sepnutí nastavit. Ale pokud do toho nikdo nevrtal, tak není důvod, aby se pohla, většinou je její poloha zafixována ohnutím plechu. Je tam samozřejmě 230 V, takže pokud se v tom nevyznáte, tak do toho raději nešťourejte.

Nepíšete, jestli to dřív fungovalo, jestli se to zhoršue postupně, nebo naráz..

Nevím, kolik máte kohoutků, dělá to na všech stejně? Někdy se takto projevuje i hloupé velmi ucpané sítko na koncovce vodovodu. Za velkého tlaku teče voda tak tak a když tlak klesne, pak neteče skoro vůbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.13 14:41
avatar

A ihned po puštění kohoutku je tlak vody v pořádku? Jestli pak průtok hodně poklesne tak je to tím, že se vypustila expanzka a čerpadlo již není schopné ji dočerpat. Podle toho se zdá, že by tedy mělo být vadné - dává málo vody.

Rozdíl 2,4 a 3 atm může být jen nepřesnost stupnice nebo měřidla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.