Plynový kotel

Od: Datum: 07.06.13 10:52 odpovědí: 4 změna: 07.06.13 20:58

mám plynový kotel zapojený na digitální rego mám nastavenou teplotu kotel sepne a začne topit až je tam teplo po nastavení kotel vypne pak netopí třeba tři hodiny v baraku je chladno radiatory studené jak to nastavit aby to vytapělo pořád na nastavenou teplotu a přitom byla zachováno teplo po celem baráku tak když to pořád spíná po ochlazeni muže to mět vliv na spotřebu nevím lze to zapojit jinak aby v báraku byla stála teplota kotel topil a něco taky ušetřil moc díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 07.06.13 11:51

To je bohužel bolest všech pokojových regulátorů - termostat chodí +/- 1st., a rozdíl mezi 20 a 22 je sakra poznat. Mám doma kondenzační Vaillant s ekvitermní regulací a pokojovým termostatem a jsem na tom stejně. Nezbylo mi než pokoj. reg. vypnout a půl zimy si hrát s nastavením ekvitermu. Je to lepší, ale aby bylo v pokoji přesně 22 - to je jen sen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.13 20:58

To jste na omylu, existuje spoustu pokojových termostatů s nižší hysterezí. Já mám například Elektrobock PT21 a ten dokáže pracovat s rozdílem spínací a vypínací teploty již od 0,1°C. Já osobně na něm mám nastaveno 0,2°C a funguje to naprosto spolehlivě.
Pro tazatele - jak se píše níže, vyměňte Rego za něco "přesnějšího".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 07.06.13 11:59

V baráku je teplo, při tom cítím zimu. Či obráceně, v baráku je zima (teploměr) a je mi teplo. To je subjektivní pocit, když proudí vzduch, což je tehdy kdy radiátory hřejí.

Cyklování kotle by nemělo být. Ekviterm nevím, ale pokud má kotel Modulaci tak po určité době vyhodnotí potřebu topení a sám sníží topný výkon na takovou hodnotu, aby topil pořád ve výkonu odpovídající tepelné ztrátě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.13 13:21
avatar

Vyměňte Rego (zvláště pokud je to ten nejstarší typ) za termostat s menší teplotní hysterezí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.