Splachovadlo kombi alcaplast

Od: Datum: 06.06.13 22:49 odpovědí: 6 změna: 07.06.13 10:32

Zakoupil jsem nový vypouštěcí ventil alcaplast do nádržky WC kombi.Po montáži mi ale protéká pod tou spodní těsnící gumou.Protikus je taktéž nový.Kde mám chybu?Zavírací ventil funguje.Voda přez horní přepad nepřetéká.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 06.06.13 23:07
avatar

U většiny ventilů je běžné, že voda neteče do nádržky jen hlavním přívodem, ale i mezi některými součástkami. Nevím, zda aje to kvůli jakémusi "mazání" nebo odvzdušnění, ale pokud ventil funguje, neviděl bych to jako závadu a neřešil bych to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.13 23:14

Mně ale voda protéká do mísy.Ne do nádržky.Potom mi stále spíná vodárna a ubývá voda ve studni.

Od: hop®
Datum: 06.06.13 23:26
avatar

Aha, špatně jsem si přečetl dotaz, omlouvám se. Pokud je spodní guma dobře nasazená, splachovací ústrojí správně zacvaknuto do "bajonetu", a celý ventil dotažen v otvoru nádržky, musí ventil těsnit. Někdy při napouštění zpočátku mírně protéká a utěsní se už při větším množství vody v nádržce váhou této vody. Pokud však protéká stále a je správně namontován, uvažoval bych o reklamaci, může být vadná třeba dosedací plocha na těsnění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 06.06.13 23:30
avatar

Dobrý den, podívejte se, zda se tam nedostala nějaká nečistota nebo jestli se nemusí upravit to výškové nastavení ventilu. Možná je malý přítlak a voda podchází. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 06.06.13 23:37
avatar

V horní části splachovače je "kalíšek"(miska) vzhůru nohama, pod kterým při natékání vody zůstává vzduch a nejspíš má pomáhat při splachování zvedat ten uzavírací píst. Jestli ještě není na konci, tak zkuste ten kalíšek posunout výš. Musíte zabrat jde to dost těžko. Tím se zmenší vztlak, který zvedá ten uzavírací píst.

doplněno 07.06.13 18:13:

No jo, to je klasika.

Návod k použití je vždycky až ta poslední možnost, jak vyřešit problém *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.13 10:32

Děkuji za odpovědi.Po důkladném přečtení montážního návodu jsem zjistil,že těsnění pod vypoustěcím otvorem mám obráceně.Dal jsem ho správně,t.zn. z vnitřní strany nádobky kombi a vše je OK.Děkuji Vám všem moc za rady.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.