Ze dne na den začalo hučet topení

Od: Datum: 05.06.13 10:57 odpovědí: 3 změna: 05.06.13 22:58

Zdravím, vím, že se tu podobné věci řešily, ale mám problém s hlučným topením. Bydlím v paneláku a ze dne na den mi někdy v dubnu začalo hrozně hlučet ústřední topení. Strašně to hučí a nedá se u toho spát. Připouštím, že jsem na to citlivka, třeba bráchovi to nevadí, ale já potřebuju na spaní úplný ticho. Vždycky to začne někdy v noci a jede to celu noc a do rána se to buď postupně ztiší nebo naráz vypne.

Nevím jestli je to tím, že to teďka když je na jaře zima, každou noc napouští, ale za těch 25 let co bydlím v paneláku si nepamatuju, že bych měl problém tohoto typu. A to ani v zimě. Pravda, asi to vždycky chvíli hučelo, ale mám pocit, že to vždycky rychle přestalo. Nevím jestli je to tím, že se to vždycky nějak napouští nebo tím, že si někdo nade mnou pustí topení, ale nepřijde mi to normální.

Nevíte prosím někdo kde je problém a proč to je zrovna teď na jaře?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: yyy
Datum: 05.06.13 14:57

...zkus zavolat na kotelnu, aby zmenšili otáčky na čerpadle. Hodně lidí topení vypíná a voda z čerpadla nemá kam téci a pak to hučí:

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.06.13 20:45

Do "stoupaček" topení se voda nenapouští - to je takový "mýtus" (ve kterém jsem nějakou dobu taky žil). V topení je voda celoročně - samozřejmě ne obyčejná, ale s přídavkem přípravku, který brání korozi. Něco podobného jako v chladící soustavě u auta... Napouští se jedině, pokud se musela voda předtím z nějakého důvodu vypustit.

Hlučné topení jsme také měli - zjistilo se, že když se dům privatizoval, kdosi v "kotelně" odmontoval (a poté asi výhodně prodal) určitou součástku (teď si přesně nevybavím její název), která regulovala tlak v topné soustavě. Takže voda obíhala v soustavě pod velkým tlakem, což mělo za následek jak hlučnost, tak také to, že voda odcházela (zpátky do "kotelny") vcelku teplá, aniž by pořádně stačilo teplo přejít do místností... Vyřešilo se to instalací nového zařízení na řízení tlaku.

Tak buď je dané zařízení u vás odmontované, nebo rozbité, nebo je možné, že jak ostatní uzavřeli ventily, tak voda proudí pod větším tlakem (i když ten rozdíl by podle mě moc velký být v takovém případě neměl).

Datum: 05.06.13 22:58

Ahoj. S tím, co tu píšou oba pánové, se dá souhlasit. Při přivírání radiátorů na stejné stoupačce, při potřebě dosažení menší teploty na podzim nebo na jaře ve vašem pokoji, dochází ke zvýšení tlaku v potrubí a tím i k rychlejšímu proudění otopné vody. Radiátorové ventily bývají také redukované a proto v nich může šumět voda. Pro někoho až nepříjemně. Pokud ten hluk je jen ve vaší místnosti, zkuste ten průtok radiátorem, kohoutem na něm, nějak ovlivnit. Přitažením + -. Pokud je ten zvuk drsnější, mohla se někde v systému uvolnit nějaká součástka v rozvodu. To by ale vyvolávalo depréze v půlce baráku. Ale i tady je podobná rada. Sem tam musí někdo někde na té stoupačce pootočit radiátorovým kohoutem a ono to na chvíli přestane. Ahoj.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.