Chovná stanice na sousedním pozemku

Od: Datum: 05.06.13 09:56 odpovědí: 8 změna: 26.06.13 11:33

Dobrý den,

jak se mohu bránit proti neustálemu štěkotu psů- cca 8 psů( neznám rasu, ale jsou obrovské) :) od sousedů? Neustále je tam od nich hluk, zápach- majitelé je ani neokřiknou, kotce máme přímo u plotu. Odpady od psů nejspíš nemají ani odvody- vše nám jde do zahrady a studny. Není to už chovná stanice, či ,,podnikání"- cvičí psi apod. Jak se máme bránit, na úřadě řekli ať zkusíme žádost- je nějaký vzor stížnosti nebo něco podobného? děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.13 11:31
avatar

Obor životního prostředí na úřadě, nebo věc předejte právníkovi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.06.13 18:45

nerozumím tomu není už to chovatelská stanice? CHS mohou mít i s jedním psem. popravdě řečeno, nemáte šanci s tím něco udělat. Pes je věc, je to jako by Vám vadilo, že soused má 10 aut.

Už jste slyšel psa mňaukat? asi ne co.. prostě to je přirozený jev. musíte se s tím smířit, nebo odstěhovat.

jedině řešení je přes obecní úřad můžou mu nařídit po splnění podmínek kotce přestěhovat na druhý konec zahrady, ale pokud má psy na volno je to stejně k ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 06.06.13 18:49

Zda je to chovatelská stanice zjistíte snadno, neboť existuje jejich seznam:

http://www.cmku.cz/index2.php?stranka=chovatelske_stanice

Pokud někdo cvičí psy za úplatu, tak je to podnikání. Pokud to dělá bez ŽL, tak je to neoprávněné podnikání. Pokud to dělá pro radost, tak je to prostě jeho hobby, stejně jako kdyby na zahradě cvičil jógu nebo skládal puzzle.

Taktéž bych se obrátila na obor životního prostředí. Jako nejnadějnější "téma" mi přijdou ty odpady z kotců.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 06.06.13 19:55

No nevím jak s odpady z kotců. Je na to nějaký předpis? Byla jsem na otevření nového psího útulku s 19ti kotci a žádné odpady z kotců tam nebyly. Provozuje to město, takže by to mělo být v pořádku.

Nedovedu si představit, co vám jde všechno z kotců do zahrady a do studny. Psi nejsou vepři.. Kotec pro psa není kravín. . Kotec se denně čistí, hovňajzy se vyberou lopatou a odvezou. Že by močka vám tekla po povrchu do zahrady?

Nezávidím vám takové bydlení, ale moc s tím nenaděláte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 06.06.13 19:56

Já také nevím co jsou to "odpady z kotců", ale pokud ze sousedního pozemku cosi teče do zahrady, tak je mnohem nadějnější že se to bude řešit, než když se odtud line smrad či hluk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.13 20:39

zajímalo by me co Vám jde z tech kotců do studny? myslíte si, že když jde kolem vaší zahrady cizí pes a udělá loužičku máte to ve studni? nebo když vy sám si odskočíte na zahradě že to máte ve studni? hloupost. možná se k Vám valí voda jak uklízí kotce.

i kdyby cvičil psy za úplaty jak mu to chcete dokázat? Je mi jasné že tonoucí se stébla chytá ale pokud si uděláte špatný sousedský vztah může se Vám stát, že tam par kotců ještě přibyde a neuděláte s tím vůbec nic.

jeste se zeptám jaká plemena chová jestli tu vůbec hovoříme o nějakém problému (aby nemel jezevcíky treba na myslivost)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 06.06.13 21:40

Tak samozřejmě že skutečnost, že cvičí psy za úplatu ještě neznamená, že to půjde prokázat.

Nicméně dotaz je položený celkem jasně - "Není to už chovná stanice, či ,,podnikání"- cvičí psi apod.". Tudíž říkám, že pokud za to bere peníze, tak je to podnikání. Nic víc, nic míň. Jestli se to dá dokázat je na úplně jinou debatu. Ale pokud to dělá zadarmo nebo cvičí jen velké množství vlastních psů apod., tak o nějakém podnikání nelze ani uvažovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dod
Datum: 26.06.13 11:33

měli jsme stejný problém a stěhujeme se,na obecním úřadu mě řekli, ať si taky pořídím stejně štěkací psy

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.